Jump to content

Ключ за масления филтър за А3 1.9 ТДИ


nasko4

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви питам , търся си ключ за масления филтър за А3 1.9ТДИ 2000г мотора е ASV . До сега все съм ходил да търся от приатели и познати , не съм срещал по магазините - изкючвам тези фалшивите с веригата... Някои знаели каде да търся.... благодаря предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не си посочил за кое населено място става въпрос и не знам дали ще ти свърши работа.На Илиенци тип чашка като гедоре , има коплекти и единични бройки цена 6-9 лв.бройката но трябва да знаеш размера на филтъра колко мм е или носиш същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да сплескам то капачката е пласмасова и самия филтър се слага вътре........ ,а иначе става въпрос за Пловдив.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при теб фитьра ти е хартиен елемент и това сьс смачкване на дупето няма да стане

трябва си ключ явно

Отиваш в магазин за инструменти и си взимаш номер ключ който е за този филтьр и готово

А кьде в пловдив има такьв магазин немога да те насоча-не сьм от този град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е идеа не съм ходил , ще мина да разгледам да видя нямали да има някой стар такъм..... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масления филтър го отвивам на ръка. Слагам парцал и въртя. Верно, трудно върви, но като нямам ключ се мъча. Бях купил уж един универсален от Метро, но явно той е за металните по-големи филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При колегата масленият филтър не е навиващ се, а е елемент !

И никакви парцали и вериги не вършат работа !

Колега, отиваш в някой сервиз и ще си свършиш работата !

Дори и само да ти дадат номера на "чашката" !

После внимавай със стягането, че да няма "изненади" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с лист шкурка (примерно Р200) като я навиеш така, че да се затяга когато тръгнеш да го отвиваш. При слагането на новия филтър му намажи предварително уплътнението с малко масло.

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13. Развива се капака -1- на корпуса на филтъра.

14. Сменя се филтриращия елемент -4-, а така също и уплътнителите -2- и -3- на капака на филтъра.

15. Завива се капака на филтъра и се стяга с сила 25 Н м.

Това го преведох от братушките

4362220V.jpg

А това приспособление е най-удачно според мен за развиване на капака.

4362373g.jpg

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш плюсче от мен. Това за мен е най-удачния инструмент за сваляне на всякакви маслени филтри, по принцип. Не само тези, а и останалите, които са метални. Те самите в основата си имат шлици за такъв вид инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тези филтри в повечето случаи имат и шестограм отгоре, поне на моята е така.Само не си спомням какъв размер беше(нещо между 27мм и 32мм).Обикновено на моята печка го отвивам с гедоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

голям героизъм за смяна на един маслен филтър хахаха вземи един майстор осинови да ти го сменя бе

взимаш гидорията слагаш нужния камък и развиваш сменях ги и завиваш направо ме пръскате като вземете да висите по сервизите за едно масло вие раце нямате ли си само да има нафта и бензин и газ маика дане се оцапате ПАРОДИЯ МАЙКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...