Jump to content

Нов акумулатор при А6


Muhtarov

Recommended Posts

  • Отговори 363
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

akkumulyator-Land-Rover-Porsche-MERCEDES-Benz-BMW-varta-silver-dynamic-agm-95ah.jpg
Колега, не мога да видя бем кода.
Ако някой кара с такъв АGM, 95 ah да даде някакъв код.
Търся в нета, но нещо не мога да намеря.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, въведох неговия номер и серийния номер, който колегата ми написа.
Ще видим какво ще стане занапред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, chefoukr написа:

Е малко по нагоре в темата колега е сложил точно 95 agm и е писъл парт.номера 4F0 915 105E

 

 

Даже има снимка на заводския акумулатор с бем кода... ясно се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дам мащаб на снимката и ми се размазва серийния номер.
Ако на теб ти излиза добре на снимката, моля напиши го. Ще си го запиша като резервен вариант, ако не стане със сегашния.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, chefoukr написа:

Е малко по нагоре в темата колега е сложил точно 95 agm и е писъл парт.номера 4F0 915 105E

 

 

Ей го парт номера, после незнам защо на производител е JCB и накрая последните символи и цифри са без значение.

4F0915105E JCB1A050990FY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
На 25.09.2019 г. at 15:05, василат написа:

Здравейте,

Карам вече 13г. Ауди А6/2.7, с оригиналния акумулатор,който е 110 Амп.

Усеща се,че си заминава,а майсторите ме съветват да го заменя с Варта 95Амп.

Моля ви за съвет.

Благодаря.

И аз съм в същото положение А6/2.7  с оригинален на 13 години...4f0 915 105d 

Какъв да слагам?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50Ah си вземи, че са на тънки цени.

Иначе сериозно просто си вземи отново 110Ah на какъвто е оригиналния: 4F0915105D

Примерно EXIDE VARTA BOSCH и т.н. варианти много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

смених акумулатора - оригиналния умря Varta 110ah обикновен, на минусовата клема пише 03/08.

Сложих Bosh s5 110ah.

Кодирах на 61 канал като в последното меню не промених цифрите и от трите опции натиснах NO където пише че vcds ще пробва със вече записаните стойности. Изписа ми че кодинга е приет. Срещу cancel пише да въведа ръчно, срещу yes да запази новите стойности.

Така дали е разбрал модула че е нов акумулатора или да го копирам пак с друг сериен номер.

Благодаря!

Screenshot_20200807-234843_YouTube.jpg

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, някой има ли парт нъмбер и сериен номер за 100ah акумулатор 'обикновен'.

Също така да попитам нормално ли е и при някой друг случвало ли се е, при палене да спира музиката и евентуално ако си местиш седалката/сваляш прозореца да спират докато не запали?

И последния въпрос може би звучи глупаво но как може да се разбере колко живот му остава на акумулатора?

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко живот му остава може да се види ако го закараш на акумулаторджия да го натовари с вилка - изписва какъв капацитет остава. След като при палене и при местене на седалка си гаси музиката вероятно вече е много зле акумулатора и му пада напрежението дори и при по-малък товар като местене на седалката. Не отлагай смяната на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, VBI написа:

Колко живот му остава може да се види ако го закараш на акумулаторджия да го натовари с вилка - изписва какъв капацитет остава. След като при палене и при местене на седалка си гаси музиката вероятно вече е много зле акумулатора и му пада напрежението дори и при по-малък товар като местене на седалката. Не отлагай смяната на акумулатора.

Ами на 6-7 месеца е като това го правеше и докато беше чисто нов, интересното е че не всеки път го прави, веднъж да, веднъж не, като аз си мислех че това е нормално защото при заплаване му трябва повече ток и умишлено спира другите консумативи за момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при стар, който е в норма, не премигва таблото, ММИ или да спира музиката. Замерето го, виж колко ти зарежда алтернаторът, колко отива до акумулатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...