Jump to content

Нов акумулатор при А6


Muhtarov

Recommended Posts

  • Отговори 363
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз вчера смених моя с такъв 100Ah  и 950 пусков ток. Не съм кодирал нищо и не знам дали има оригинален с такива параметри. Старият ми беше оригинален Варта 110Ah ,850 пусков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусковия ток не е параметър от който BMS-a се интересува. Важен е капацитета и дали акумулатора е AGN или обикновен. Малката разлика в капацитета също не е толкова важна, защото само през първите няколко месеца един нов 110 Ah акумулатор ще падне на 100 Ah, после на 90 Ah и ще продължава да пада с годините.

 

Важно е обаче BMS-a да знае че това е нов акумулатор, така че е добре да промениш серийния номер.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Satira Това съм аз, не можах да възтановя стария си профил. ВечеIMG_20180811_192754.thumb.jpg.b47516610c27f0ba71286a932e95027d.jpg

IMG_20180811_091212.jpg

Здравейте, това са снимки на новия-1ва  и стария акулатор - 2 ра (оригинален). Вече втора година и полвина карам без проблем (да чукна на дърво). Цена 289 лв. с връщане на стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма такива акумулатори вече. Аз карах такъв до 14 години, т.е. оригиналния. Имаше щампована дата на производство. Залепих си лепенките му на стената в гаража си за спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
On 3/23/2015 at 7:09 AM, zhelyazA6 said:

Да.

Battery Regulation (#61), 4-ти канал, Battery Status II

 

Опа, сега разбрах точно какво питаш :blush: Още не съм се събудил...

Но отовора пак е да, а също и от зеленото скрито меню ако ти е отключено.

 

А иначе с горното се гледа истинското състояние на акумулатора.

Чек да си сипя още кафе.... :gmorning:

Колеги малко е стара темата, но при мен няма опция да активирам състоянието на акумулатора. От менюто ми дава грешка, че няма такава команда или нещо от този род. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си го описал, влизам в Battery Regulation и оттам задавам 4-ти канал и в 4-те правоъгълника отгоре където първоначално пише N/A ми дава Error сякаш достъпа е забранен. Снимката която прикачам е примерна за да те ориентирам за кои правоъгълници става въпрос. Дали има вероятност моята кола да не поддържа такава опция?

module46channel50_zpsc88eaf1e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но както написах просто прилагам снимка на която съм изобразил къде ми изписва грешката за която говоря. Утре ще направя снимка на самата грешка и ще я кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВагКом-а се прецака, но се престраших да вляза в зеленото меню, което беше отключено още когато купих колата, и си активирах опцията успешно оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е искало security code, затова да е било неактивно.

Важното е, че си барнал заленото меню.

Само не натискай bootloader

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...