Jump to content

Поставяне на автопилот на А6 (4F/C6)


icemaan

Recommended Posts

Здравейте,

Мъчи ме една тема, тъй като пътувам повече извънградско (магистрално предимно), а колата ми А6 3.0TDi 2005 (4F/C6) няма автопилот.... Та какво ми е необходимо, за да тръгнат нещата?

По мое мнение - хардуерно са лоста за автопилота и кората на кормилото, за да има отвор за въпросният лост, а софтуерно???

Моля напишете мнение. Пропускам ли нещо харуерно?

Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Трябва компютъра и ABS модула трябва да е 4F0 614 517 AA.

От там вече кабели ....

Колега baba,

ако ти дам VIN-a би ли могъл да провериш дали ABS-a и компа отговарят на изискванията?

ПП. За какви кабели става въпрос? Купуват се допълнително или този, който ще го монтира ще го направи? Аз все си мислех че е Plug&Play. :gruebel:

ПП. Иначе намерих такъв лост чисто нов за 50лв и ниската цена ме накара да се замисля за монтирането на тази полезна екстра.

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш мултиволан, само лостчето ти трябва, точно това, което си показал на снимката. Ако волана не ти е мулти, ти трябва лентовия кабел от кола с мулти волан. Можеш да го познаеш по двата реда пинове в дупката за буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега kpematop,

Ти направо ме зарадва за това, че нямам нужда от смяна на ABS модули и т.н., защото....

Да, имам мулти волан, трилъчия с перата "F-1".

Ако може да споделиш още малко инфо:

1. Освен лоста и кората на кожуха на кормилната колана, ще трябват ли някакви кабели (за "връзването" на лоста с останалото окабеляване)?

2. След монтажа трябва ли да се настрои през VAG-COM-a?

3. Да препоръчаш/препоръчате кой в София може да го върже?

Благодаря на всички за бързите отговори. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва ти лостче и пластмасовото капаче под волана. Мен ми обявиха цена 60лв в една морга за двете неща.

Само го инсталираш и погледни с ВАГКОМ дали отчита компютъра, че си го инсталирал.

Аз мислех да инсталирам на старото ми 3.0тди, ама толкова намразих колата с тоя разход, че не го направих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви инструкции за връзването с картинки да ти се намират :gruebel:

... или да препоръчаш при кого да го направя? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми обявиха цена 60лв в една морга за двете неща.
Би ли споделил в коя морга е това? Нещо адрес, телефон да ти се намира?
Ако волана не ти е мулти, ти трябва лентовия кабел от кола с мулти волан. Можеш да го познаеш по двата реда пинове в дупката за буксата.
Имаш ли снимка да постнеш, за да видя черно на бяло как изглеждат двата реда пинове на лентовия кабел?

Благодаря. :)

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря sky! :zustimm:

Какво означава (в инструкцията пише):

Please note: Lowline Steering Controller Part Numbers: 8E0-953-549-F

& 8E0-953-549-S will not accept the cruise coding.

ПП. Мислех, че моя круз контрол е с номер: AUDI PART NUMBER 4E0-953-521 :gruebel:

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди половин година си монтирах автопилот на Ауди А6 4F/C6. купих си лостчето и кората от една морга за 140 лв. монтираха ми ги за 30 лв, след което майстора не успя да активира автопилота, чрез компютъра. ходих при още двама и никои не успя. включително отидох и в Ауди на бул. "Европа". След това започнах да разглеждам обяви за автопилото в ибей. там има доста добри цени за целия комплект. видях, че към комплекта върви един кабел, който аз не бях купувал и никои нищо не казваше за него. отидох пак в ауди и им казах, че нямам този кабел. те го сложиха, като самия кабел не ми струваше пари, но взеха 160 лв за това, че половин ден се занимаваха с монтажа му. и в крайна сметка автопилота работи перфектно. аз също много пътувам (около 60 хил. км на година) и се бях побъркал без автопилота. освен това на дълъг път (от София до Германия), автопилота ми свали разхода с около 0.7 л на 100 км. така, че не съжалявам за всички направени разходи.

Успех с монтажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега gorando,

Ти с мулти волан ли беше, когато слагаше автопилота? Можеш ли да постнеш номера на този кабел, който си монтирал или някакво друго полезно инфо за него? Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабела ми го сложиха в сервиза на ауди и незнам какъв код е. със сигурност друг няма. той е от лостчето на автопилота до двигателя. колата ми е с мулти волан. ето ти линк от и-бей за всичко, което ти трябва:

http://www.ebay.de/itm/Audi-A6-4F-original-Tempomat-GRA-Nachrustsatz-Lenksaulenverkleidung-S6-RS6-C6-/260918221037?pt=Konsolen_Halter&hash=item3cbff018ed

доста по евтино излиза, но аз вече си бях купил отделните елементи. адаптивен круиз контрол въобще не ти трябва и отделно при него има един датчик на предната решетка. преди имах ауди с8 с адаптивен круиз контрол. не работеше една година заради челен удар и неправилни настройки след това. ходих на три различни майстора докато някои успее да го настрои. дадох повече от 1000 лв докато тръгне пак. иначе е невероятно удобен, но всички казват, че много трудно се настройва, когато се прецака.

Успех с монтажа! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, колега златен си. Цената наистина е много добра. В Юнитрейд-Х цената за лоста беше 74лв, а кората 85лв, без кабела. Затрудни ме превода на обявата от немски, тъй като познанията ми по езика за ниво 0-1. :gruebel:

Ако някой може да помогне с превода, ще съм багодарен, че Чичко Google не се справи много добре..

Ето оригиналния текст:

Kaufen Sie hier einen originalen Audi A6 Tempomat Nachr?stsatz direkt vom VW Autohaus AZA Pollmann und Reuter . Dazu geh?rt der Schalter mit Lenks?ulenverkleidung inkl. Kabel und Montagematerial mit Einbau - Anleitung . Dieses Set pa?t bei allen Audi A6 Typ 4F von 2004 - 2010 mit Multifunktionslenkrad und schwarzer Innenausstattung . Auf Anfrage ist die Verkleidung auch in einer anderen Farbe erh?ltlich . Nicht f?r Fahrzeuge mit elektrisch verstellbarer Lenks?ule . Wir haben auch eine Auktion ohne Verkleidung falls sich jemand das Loch f?r den Schalter da selber reinschneiden m?chte . Fahrzeuge ohne Multifunktionslenkrad ben?tigen zus?tzlich noch ein anderes Lenkradmodul , das wir auch liefern k?nnen . Manche Fahrzeuge haben das richtige Modul oben auf der Lenks?ule auch schon drin . Man kann das ?berpr?fen indem man vor dem Einbau schon versucht den nicht eingebauten Tempomaten ?ber Diagnose zu aktivieren . Man kann auch auf der Lenks?ule nachschauen ob das richtige Modul schon verbaut ist , es m?ssen dann folgende Bestellnummern auf dem Lenkradmodul draufstehen : 4F0953549B oder 4F0953549C . Bei Nummer 4F0953549A geht das nicht . Wir haben auch eine Auktion f?r Fahrzeuge ohne Multifunktionslenkrad , wo das richtige Lenkradmodul schon mit dabei ist . Schauen Sie dazu unsere anderen Auktionen . Gehaftet wird nicht f?r Material - Werkstatt - oder Folgekosten , die durch den Einbau des Tempomaten entstanden sind . Weiteres interessantes Tuning Zubeh?r und original Ersatzteile finden Sie in unseren anderen Auktionen . with installation instructions. Shipping worldwide : 14,90 euro ! Fragen bitte nur an : ...

Това е превода на Google: :hilezh:

Тук можете да закупите оригинален Audi A6 круиз контрол модернизация комплект директно от автокъща VW на AZA Pollmann и Ройтер. Това е една от ключ с кормилна колона капак с кабел и монтаж на хардуер с монтаж - инструкции. Този комплект се вписва всичко Audi A6 4F от 2004 г. до 2010 г. интериор с мултифункционалния волан и черен. При поискване, панелът също и в друг цвят. Не е за превозни средства с електрически регулируема кормилна колона. Ние също имаме търг без маскировка, ако някой подстрижете дупка за ключ, чисто от себе си. Автомобили без мултифункционален волан също ще трябва друг модул на волана, че можем да постигнем. Някои превозни средства имат право модул в горната част на кормилната колона, вече там. Можете да проверите това, като поставят инсталация, вече се опитали да активирате круиз контрол не е инсталиран на диагноза. Можете също да проверите дали правото на модула на кормилната колона е вече инсталирана, тя трябва да бъде върху следните номера на частта върху нея са на волана модул: 4F0953549B или 4F0953549C. В брой 4F0953549A, няма да го направи. Имаме също така и търг за автомобили без волан мултифункционален колело, точно там, където волана модул вече е включен. Погледнете към другите наши търгове. Отговорност не е материал - Работна среща - или разходи, направени от монтаж на круиз контрол. Друга интересна находка тунинг аксесоари и оригинални резервни части в другите наши търгове.с инструкциите за инсталиране. Доставка в цял свят: 14,90 ?! За повече информация се свържете само:

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Някой може ли да каже откъде може да се намери само този кабел,който се слага допълнително ,когато се слага автопилота.Ето и снимка на кабела.

$_57.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от ebay.de го поръчах, нов, оригинален. В порше като им звъннах бяха неадекватни.

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, zafirovp написа:

Трудно ще го намериш от морга. Нов беше към 20-30 лева. Вземи си 2 букси и ще си изкараш пиновете. Става лесно.

И аз смятах,че това ще е най лесния вариант.Иначе да в Ebay го има за 25лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...