Jump to content

Поставяне на автопилот на А6 (4F/C6)


icemaan

Recommended Posts

Някой знае ли кой се занимава с поставяне на такива лостчета?
Не изглежда сложно, но ако някой го е правил вече, ще ми е една идея по-спокойно.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Така, да се похваля и аз.

Вчера сложихме темпомат-а и всичко е на 6 (след малко главоболия).

По препоръка на kpematop (гуру в областта) отидох при Николай, на Илиянци. 
Момчетата там бяха много готини, приеха идеята веднага и се захванаха да вършат работа.
Цялото нещо отнема около 1,5-2 часа. Крайният резултат е много добър.
Имаше грешки след поставянето, които се оказа, че идват от окис по кабелите и след пръскане с контактен прей по клемите, всичко се нареди.

Самите части купих от интернет:
Кабел: http://www.ebay.co.uk/itm/191930219134?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT - около 25 лв и пристига за 2-3 дни с DHL до пощата.
Лостче: https://www.olx.bg/ad/lostche-tempomat-avtopilot-audi-a4-b6-b7-cruisecontrol-novo-ID3nUMz.html или 95 лв в Porshe.

Пластмаса: За нея си купих пластмаса в черно (моята е бежова), направих си шаблон и изрязах моята. Струваше 15 лв в Мегапартс.

Ако имате въпроси, питайте.
Ако не, търсете kpematop или Николай (телефон ще пратя на лично).

Успех! Моето работи суперско!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, нов съм във форума. Искам да си сложа автопилот на Ауди А6 4F 2006. Нямам мулти волан и незнам какви части ми трябват. Бих сменил и волана... Кажете къде да ги намеря и как да се свържа с крематор? Благодаря!... всичко ще ми е полезно.

...да допълня MMI ми е 2G basic, ако има значение това. И него мисля да сменя, но незнам въобще дали е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kpematop

А за частите мога да ти съдействам. Имам всичко, което си описал без самото лостче за темпомата, понеже го дадох преди 3 дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

Днес се захванах да си слагам темпомат на А6 4Ф, свалих лостчето от А6 2.4 седан (не знам дали е от значение). Моята е с мулти-волан и от прочетеното, разбрах че имам нужда само от лост. Така и направих, монтирах го на моя модул, и когато се опитах да го активирам през VSDC - "11463" , ми светнаха лампичките на ESP и ABS, когато му дам да прочете грешката ми излиза "P1569 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal." Не подлежи на изтриване. Втората грешка ми е за ъгъла на волана... дали проблема със спирачките не е от това, че не съм го калибрирал?:wall::wall:

Ще се радвам на мнение и препоръки за да го направя както трябва и да му се порадвам най-накрая на този темпомат. :hilezh:

Благодаря предварително!:flehan:

Редактирано от jivkoedrev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cruise control-а се активираше от няколко места, трябваше и на steering да се кодира, есп-то е че не си калибрирал сензора, задължително е.

 

Това може да ти е от полза: http://vwgolfr32.co.uk/A4-A6-ccs.pdf

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че ми липсва окабеляване (1бр. От компютъра до модула) сложих го днес при едно майсторче и вече е пей сърце ✌️:razz:

Благодаря все пак за инфото, от помощ ми беше при настроийката :respekt:

Редактирано от jivkoedrev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

И аз днес го монтирах! Всичко си го следвах по процедурата на Ауди. Измъчи ме единствено връзката към белия конектор, там изгубих 2 часа докато успея да го разкача и да свържа кабела(проста работа ама никъде го няма описано и е на супер гадно място ). После го кодирах в Engine и след това в Steering column с VCDS и всичко си тръгва. Ако някой има въпроси мога да съдействам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Manniakk написа:

Да с дизел съм.Този който се показва в VCDS 11463, то не мисля,че има друг код, навсякъде що гледах в интернет това е кода.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Manniakk написа:

значи може да са блокирали компа преди това ако са въвеждали други..

Ами май имаше нещо такова! Трябва да се изчаква 10 минути  или нещо подобно ако се въведе грешен код.Пишеше го някъде в ръководството за VCDS, по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте мисля да слагам автопилот та въпросният кабел от каде да го поръчам ако може линк. И къде се слага тоя кабел другото ми е ясно.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или някой ти го прави и ти го монтира, или поръчваш от ebay кабел

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Благодаря а модула къде се намира под кората ли е а лостчето на темпомата ново или оригинално употребявано

Редактирано от Ali9101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кабелчето си го резнах  от една кола от моргата за без пари.Реално всеки кабел с такъв конектор който влиза в куплунга и нужната дължина върши работа.Аз си резнах един сноп направо от инсталацията да има :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксите са стандартни в ЕТКА виж схемата или си направи кабела или си го поръчай идва с инструкции обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...