Jump to content

Поставяне на автопилот на А6 (4F/C6)


icemaan

Recommended Posts

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 3/25/2019 at 21:58, mshbul написа:

А колко проводника са?

Или е за всеки случай, ако се изгуби или забави комуникацията по кана, да можеш да го спреш. Или се налага, защото кормилния не е в пауъртейн буса.

 

Тоя кормилния вижда ли се пред вцдс или е подчинен на някой друг?

steering-a има директна връзка с motor can заради steering angle

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама тръгна след като го сложих днес .  :) Правили се  адаптация  на темпомата , днес я покарах няколко километра само за проба . за ускорение е 6  но за намаляне нещо се чуди  първия километъра да намяля ли да подържа ли .  после почна по бързо да реагира но  намялянето не е , както ускорението директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дава ама първия път като го ползвах почна да намаля и след връщане на лоста пак достигна скороста която беше.. втория път намаля но бавно , аз очаквах че ще намаля както ускорява ..  като мисля, че ще използва и спирачките.То и на късо разстояние го пробвах де  .

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не използва спирачките при намаляне през лостчето - това е нормално. И на моята Б7-ца е същото. Ако си на по-сериозно надолнище даже и ускорява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фейса си набива спирачки и то яко,ако сваля скоростта от лостчето направо с 10-20км.Не знам на префейса как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами би трябвало да ги използва защото иначе защо има изискване за abs.но пак казвам явно му трябва малко време да се калибрира :) защото първото намаляне беше 0 :) втория път се усети намаляне и колите зад нем и те видимо намаляха т.е явно светят стоповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

дали ще бие спирачка или не зависи от зададената скорост, темпа на намаляне и прочие. Ако от 150 смъкна на 50 с по 10 направо те лепи за волана. Също така ми се е случвало при зададена 140 изпреварвам примерно с 180-190 пускам газта и пак бие спирачката....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някоя от машинките дали на газта или на съединителя(при ръчка) може да не работи темпомата

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
На 10.03.2017 г. at 11:31, Cosme написа:

Така, да се похваля и аз.

Вчера сложихме темпомат-а и всичко е на 6 (след малко главоболия).

По препоръка на kpematop (гуру в областта) отидох при Николай, на Илиянци. 
Момчетата там бяха много готини, приеха идеята веднага и се захванаха да вършат работа.
Цялото нещо отнема около 1,5-2 часа. Крайният резултат е много добър.
Имаше грешки след поставянето, които се оказа, че идват от окис по кабелите и след пръскане с контактен прей по клемите, всичко се нареди.

Самите части купих от интернет:
Кабел: http://www.ebay.co.uk/itm/191930219134?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT - около 25 лв и пристига за 2-3 дни с DHL до пощата.
Лостче: https://www.olx.bg/ad/lostche-tempomat-avtopilot-audi-a4-b6-b7-cruisecontrol-novo-ID3nUMz.html или 95 лв в Porshe.

Пластмаса: За нея си купих пластмаса в черно (моята е бежова), направих си шаблон и изрязах моята. Струваше 15 лв в Мегапартс.

Ако имате въпроси, питайте.
Ако не, търсете kpematop или Николай (телефон ще пратя на лично).

Успех! Моето работи суперско!
 

Колега каква е крайната цена с поставянето и частите и в кой град се намира николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте,колеги.

След като си инсталирах тепоматчето на 4f 2005 год. съм доволен от резултата( работи коректно).

Искам да попитам при вас след инсталирането, показва ли на борд копютъра скоростта която задавате от темпомата?

При мен не излиза , пък гледах разни клипчета на които се появява след като се активита темпомата.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...