Jump to content

А8, Д2 с телефон Nokia


ivanS8

Recommended Posts

Някой колега от СФ да има А8, Д2 с телефон Nokia 3110 или подобен, който работи. Искам да го пробвам Събота или Неделя в моята кола или поне батерията.

Ето ВАГ номерата

VW AG

Nokia 3110 - 4BO 035 741

battery VW - 4BO 035 747

Гледах батерията, но май е умряла. Ходих в един GSM сервиз да и пуснат ток, но не стана и ми казаха че батерията е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето снимки на буксите, мисля че има други телефони в Д2 със същият модул в подлакътника

1fbi9.jpg

nz8ml.jpg

yc62b.jpg

lag9g.jpg

иначе такава батерия няма никаде. Дори в чуждите сайтове търсих, има само една но цената е 38 паунда.

Аз искам да проверя дали проблема е в апарата или в самата конзола в подлакътника.

Редактирано от ivanS8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук дали няма да имаш късмет с цял телефон

http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/index.php?mobile_id=240&obiavi_type=1

тоя в колата е от 00 година. Такива няма вече никъде. В Д2 има подобни но не съм сигурен за марка и дали конзолата е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега, аз имам въпросната нокиа в колата и работи без проблеми, ако искаш мога да ти услужа с каквото ти е нужно за да провериш къде е проблема.. В момента търся схема на 12те пина, с които е свързан телефона и се чудя как да го преправя, така че да използвам hands free системата с HTC HD2 или респективно с всеки др телефон.. :

::EDITT::

това намерих за сега, чудя се дали мога да свържа един стерео жак към + и – без да използвам MBUS(което до колкото разбирам е някакъв протокол за пренос на данни)... :gruebel:

post-39558-0-62917500-1337070418_thumb.j

Редактирано от v_stamenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, аз имам въпросната нокиа в колата и работи без проблеми, ако искаш мога да ти услужа с каквото ти е нужно за да провериш къде е проблема.. В момента търся схема на 12те пина, с които е свързан телефона и се чудя как да го преправя, така че да използвам hands free системата с HTC HD2 или респективно с всеки др телефон.. :

::EDITT::

това намерих за сега, чудя се дали мога да свържа един стерео жак към + и – без да използвам MBUS(което до колкото разбирам е някакъв протокол за пренос на данни)... :gruebel:

имаш лс, иначе нямам идея за тея кабеляци...по евтино излиза безжичен Bluetooth който се слага на сенника на колата. Има такива и то от хубавие между 100 и 200 лв. Не пипаш нищо по колата. Просто GSM трябва да има Bluetooth и се връзва с устройството което има микрофон. На по новите коли е така с вграденият Bluetooth. Аз си бях харесал този.

Редактирано от ivanS8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Някой знае ли защо като си прехвърля Telenor SIM картата от моя телефон във въпросната Audi NOKIA 3110 и не може да се върже към оператора. Изписва NO SERVICE? Пробвам да се закача ръчно от настройките, но пак не става.Набира само 112.

Редактирано от The transporter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е заключен телефона към друг оператор - чиста NOKIA 3110 ли е или е брандирана на Ауди? Опитай с factory reset на нокията и после ѝ сложи сим картата. Другото е ако картата е прекалено нова за стария телефон и не я разпознава/поддържа.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, VBI said:

Да не е заключен телефона към друг оператор?

 

Оригиналния телефон на Аудито? Няма логика да е заключен към определен оператор.

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален е. Вчера си поиграх и му обнових батерията. Сега работи нормално, но предполагам операторите са минали на някакви нови честоти и не поддържат старите телефони. Или СИМ картите вече са несъвместими.

Редактирано от The transporter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Най-вероятно има проблем със SIM слота. Пробвай с друга SIM карта от друг оператор ако имаш. Поиска ли ти пина на SIM картата?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На моята карта е деактивиран ПИН-а. Едва ли е слота, защото щеше да ми изпише NO SIM CARD.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи пин на SIM картата от друг телефон и виж дали ще ти го поиска. Иначе по-старите телефони изписват NO SIM когато пластинката на SIM слота не е натисната от самата карта.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е ясен!!!! Не бях обърнал внимание, че отпред има емблема на ТИМ. Италианеца е сменил по някаква причина оригиналната НОКИА с абсолютно същата Нокиа но на мобилния оператор TIM (Telecom Italia Mobil). Апарата е заключен към TIM най-вероятно.

 

Редактирано от The transporter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Аз съм с телефон ауди модула в багажника е нокиа. Дава ми No service с карти на А1 и Виваком. Някой успявал ли е да подкара този телефон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...