Jump to content

Избор на бойлер...


Recommended Posts

Зимата е хубаво да топли, но лятото - по-скоро не е...

Отделно от това - ние не се съобразяваме кога го ползваме и си седи постоянно включен бойлера,

т.е. ако има по-малко загуби - това се изплаща.

Да не говорим вече за "умния" вариант, който те следи кога ползваш вода и топли по това време -

това би пестило доста, защото най-големи загуби имаш при най-висока температура на водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам каква ти е банята. В смисъл размери и изолация като цяло, но това с умния бойлер ми се вижда малко прекалено. Колко ще ти спести един бойлер за 100л месечно? 5-10лв? Аз не гледам от тази гледна точка да пести. Гледам да е здрав и да не се чупи. Тая електроника я изкара я не. Ако е на такова място, че има влага (ако ти е малка банята и става пара) си е егати приключението. Трябва ти голяма баня за такъв бойлер. И все пак този немския трябва да те изкара поне 10 години за парите си. Аз не бих изтърпял един бойлер 10 години, колкото и скъп да е. Ти си преценяваш, аз не искам да те убеждавам в нещо. Всеки си има гледна точка, то затова има и толкова марки бойлери. На всеки по вкуса му.

М/у другото момчето ми каза, че наистина били френски. По етикета ги познавали. На египетските пишело друго. Явно и такива са идвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бехте питали cvetan_83. Той продава Атлантик и аз си купих от него. Опро си взех и за сега съм доволен. Не знам колко му е разхода, че се топля на ток, ама 2кВ си му стигат отлично за 100л. 5г пълна гаранция и цената ми харесА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При загрят бойлер не трябва да се усеща топлина по корпуса . Тесито топлеше

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкова е. Освен да сменя нагревателя. Друго да ви кажа, че терморегулатора е настроиен на макс заводско и повече от това, което загрява не позволява. Може само да се намаля. Жалко, френска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, френска работа.

Аз като говорих за немски - кой да ме слуша...

Няма как да е случайна разликата от 250-300 лв.

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

и от какво си доволна?от калпавата изолация и бързо изстиващата вода?Или от тва че е хоризонтален и докато пуснеш топлата вода и тя вече студена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Лично мнение

 

Марки,които бих си купил:

1.Елдом (купих си такъв)

2.Дипломат

 

Марки, които не бих купил:

Теси

 

...както искате го разбирайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дипломат даде фира 5 месеца след изтичане на 2-годишната гаранция. Протече водосъдържателят. Беше супер, 3 KW, 80 литра и топлеше водата страшно бързо. Ама ква файда от по- дълга гаранция като през това време пак оставам без бойлер, направо трябва да скачам на нов.

Сега гледам всички се предлагат с доста дълга гаранция, но на мен ми е важно просто да не се чупи през този период. Атлантик О'Про имат хубави оферти в момента, някакви впечатления на позлвуващи такава марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На елдомските бойлери смяната на нагревателя си е веселба. Трябва да си като татако Барба в ръцете :badgrin:

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на елдома не е трудно,на фламина пробвай,макар че са почти с еднакъв фланец  :)

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светльо Шишков доказано здрав поне при мен.

 

И при мен вече 7-ма година работи, като не съм пипнал нищо по него.....

Само цената им вече е доста сериозна и малко не конкурентна на други марки.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че дори водосъдържателя да е хубав бързо си заминават нагревателите, но ето че същите тия 7 год и нагреватели и термостат не съм пипал и си работят безотказно. Уловката е че при мен работят през часовник само на нощна тарифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен вече 7-ма година работи, като не съм пипнал нищо по него.....

Само цената им вече е доста сериозна и малко не конкурентна на други марки.

Нали говорим за качество не за цена : )))

Защото ако се гони цена си вземи китайски тесита и въпроса е решен : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали говорим за качество не за цена : )))

Защото ако се гони цена си вземи китайски тесита и въпроса е решен : )

 

Когато го купувах цената му беше като на другите затова казвам че сега е по-висока. Платих 550 лева за 120 литра с поръчково захващане за тавана и серпентина за камина в случея и с 3kW нагревател. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...