Jump to content

Прахосмукачка с воден филтър


Recommended Posts

Здравейте колеги, помогнете ми да взема прахосмукачка с воден филтър за новия апартамент.

Задължителните условия са да е компактна, цена до 300лв, да не е жълта :rolleyes:, лесно почистване. Доколкото четох трябва задължително да има и "HEPA" филтър.

Подовете ми са тъмен ламинат и гранитогрес.

Както винаги се търси оптималното съотношение цена/качество/функции/дизайн.

Искам конкретни предложения от опит с даден модел/марка, а не просто каквото излезе от Гуглето. Там сам си ги намирам. :)

Някой има ли опит/мнение за тези прахосмукачки?

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди повече от година купих зелмер (модела довечера ще го погледна).

Почиства се лесно и има доста голяма всмукателна сила.

Функции..... много са.

Струваше обаче около 400+ лева.

И не на последно място е бая голяма, нищо общо с компактност.

Sent from my HD7 Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да е голяма...някой лев в повече може да го прежаля, но не ми се търкаля буре из къщи... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с мои познати в Техномаркет. От 3-4 години Зелмер много са понижили качеството на продуктите си. В магазина имат много рекламации на техни продукти. Отказаха ме...

Оказва се, че май няма прахосмукачка с воден филтър по моите изисквания. Сега се оглеждам за обикновенна. Новото "20-се" е, че жената иска задължително да е с пълно управление от дръжката, а такива са малко...Или нисък клас или висок за над 500лв...:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих на майка ми ZELMER 829.5SK от технополис за 249 лв, много силно дърпа, може да се ползва и със торбичка, има доста аксесоари в комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... иска задължително да е с пълно управление от дръжката, а такива са малко...

Какво ли ще и управлява? Височина над хоризонта, задкрилки, елерони и сила на тръстерите?

Вземи и нещо компактно и леко да те благославя. Тия водни тучове се вадят три пъти и после пак малката пра-смукачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих на майка ми ZELMER 829.5SK от технополис за 249 лв, много силно дърпа, може да се ползва и със торбичка, има доста аксесоари в комплекта.

Гледах я онзи ден, но се отказах от Зелмер. Дано вашата да е късметлийска.

Какво ли ще и управлява? Височина над хоризонта, задкрилки, елерони и сила на тръстерите?

Вземи и нещо компактно и леко да те благославя. Тия водни тучове се вадят три пъти и после пак малката пра-смукачка.

В общи линии точно това...:rolleyes:.

Оказва се, че е много удобно от дръжката да се управлява вкл./изкл. и силата на засмукване. В момента сме с такава, старо Самсунг-че.

На майка ми смених старата прахосмукачка с нова с управление от дръжката и е много доволна от тази екстра.

Отказах се от водния филтър, но остава задължителното условие за управлението от дръжката и високия клас на чистене. Накрая ще я пратя сама да си я избира... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега знам че това което ще ти предложа изобщо не влиза в твоите изисквания, но инвестицията си заслужава! Прахосмукачка Rainbow. Цената и е около 2000$ но върви с много полезни приспособления(миене на килими, тупане на килими - може би най-полезното! и много други) В нашата къща я имаме от около 2000г. и досега единствения проблем беше с повреда в кабела където влиза в прахосмукачката и то се беше получил от неправилна употреба и естествено си трябва профилактика на няколко години. Ако искаш подробности пиши на ЛС. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си харесах едно моделче на Zelmer-Aquawelt , но ще изчакам , от Денси казаха че ще влезе в промоция април месец.Има си всичко необходимо плюс функция пране което мисля да върши работа в къщи и в колата. Ако взимаш с HEPA филтър питай за цената защото за някои марки достига до 100лв. а е консуматив, за Зелмера е 29лв. плюс това се пере.Гледах я на живо, не е чак толкова голяма и тежка, относно качеството дават и 4г. гаранция което мен ме устройва.Относно управлението от ръкохватката, наистина удобно е докато не се прецака мъркуча, в момента точно затова изхвърлям напълно работящ Самсунг, защото се оказа че този мъркуч струва почти колкото прахосмукачката като нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kristian92

Благодаря колега. За такава цена ще си наема чистачка да чисти ръчно за доста дълго време...а и нямам килими. ;)

@stenly73

HEPA филтърът се продухва с въздух на всеки 6-12 месеца според използването на прахосмукачката. Докато дойде време за смяната му, прахосмукачката ще е остаряла... :)

И аз се загледах в Зелмер и заради 4-те години гаранция, но днес и младежа в сервиза на ТМ потвърди, че дефектирали често. Кел файда, че е толкова гаранцията като седиш месец без прахосмукачка по 1-2-3 пъти в годината?...

Самсунга не го изхвърляй. Управлението от дръжката може да се шунтира и става като другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продухването се прави с компресор и просто удължава живота му, но не го прави вечен.Относно Самсунга , много съм доволен, преживя два ремонта на апартамента при които смучеше не само прах :hilezh:,но въпросния маркуч се скъса и дърпа въздух оттам, и след неколкократно лепене мисля да я пенсионирам.В фирмения магазин струва 69лв. при цена на прахосмукачката около 80лв. навремето.Без управление отгоре е 32лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е! Какво искаш още от машинката?...Тя ти е дала и душата си...:hilezh:

Точно! HEPA филтъра издържал до 7-8 продухвания. Това са поне 4г. и ще е време за смяна на прахосмукачката. По-важният филтър е торбичката. Ако се използват оригинални (платнени,микрофибърни и пр.) живота на HEPA филтъра и на самата прахосмукачка се удължава много.

И аз сега пенсионирам 2 обикновенни Самсунга. По-скоро ги зачислявам в резерва, че още работят. :)

Купих на майка ми нова с контейнер и упр. от дръжката за 140лв, но е шумна. Днес карам жената в магазина, пускам я да си избира и проблема да ми се маха от главата ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...