Jump to content

проблем с нивото на бензина !?


Kissman

Recommended Posts

Колеги ,от днес започна да ми свети жълтата бензиностанция на таблото,т.е че нямам бензин,а всъщност знам че имам 1/3 и за всеки случай налях пак за 10 лв-не че е много но трябваше малко да мръдне стрелката...но,уви,нищо не се промени.Говорих с майстора ми без да съм му я карал да я види защото всичко това става днес, и той смята че се е прецакал процесора на таблото,не ми се мисли какви пари е ако се окаже прав,но ако е той защо всичко друго работи,не трябва ли да има пълен блокаж на електрониката.По мое скромно мнение не трябва ли първо да вдигнем колата на крик да погледнем дали всичко е наред с резервоара,след това да проверим този датчик за нивото на бензина-незнам,но предполагам че има такъв, и тогава да се насочим към разглобяване на таблото....Вие на какво мнение сте...много съм притеснен :( Колата е Ауди А4,Б6,2001,2.0 бензин,има и газов инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най напред извади предпазител номер 15 и после дай на контакт, без да го слагаш.

Таблото ще изпищи вероятно. После гасиш контакта и слагаш предпазителя.

После пробваш пак на контакт дали има резултат. Това е ресет на таблото.

Ако се получи ще черпиш една бира някой ден :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще помогне да вмъкна, че същото нещо става и при Ц5 :) Не се дава на контакт без предпазител дори.

Някой знае ли защо така забиват таблата между другото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със двг 1.9 афн 96год. и катоналея 20 30 литра някой път ми показва че няма и после се вдига та искам да попитам и при тях ли става със предпазирел 15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със двг 1.9 афн 96год. и катоналея 20 30 литра някой път ми показва че няма и после се вдига та искам да попитам и при тях ли става със предпазирел 15

Мисля, че не, но не съм сигурен. При по-новите става, но тези табла се различават доста от тези преди 98-ма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най напред извади предпазител номер 15 и после дай на контакт, без да го слагаш.

Таблото ще изпищи вероятно. После гасиш контакта и слагаш предпазителя.

После пробваш пак на контакт дали има резултат. Това е ресет на таблото.

Ако се получи ще черпиш една бира някой ден :bia:

Колега ,за бирата няма проблеми но да не изгоря така таблото и после да се вкарам в филми с 4 цифрени стойности.. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да изгориш колега, действай смело. Моето табло е 2001 година и вече трети път ми прави този номер. Отивам на бензиностанция сипвам 20 лв нафта, тръгвам и всичко е наред, след 10 мин ми пищи таблото че няма нафта, стрелката е на мининум, на бордовия показва 0км до резерва. Откачам каблото, закачам го и всичко се оправя. Направи това което ти е казал колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и на по-старите табла както споменах по-горе, даже същата процедура действа действа и вършу стрелата за температура на маслото, може и на други.

Та някой има ли идея защо забиват тия стрелки и явно най-често забиват тези на малките уреди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остава само да ми обясните къде е точно този предпазител 15.... :blink: аз знам че бушоните са на таблото откъм шофьорската седалка вляво има един пластмасов капак и под него има доста с надписи 15,10,5 и т.н и един приятел ми обясни че това не са номера на предпазителите а ампеража им...ако това е така как да разбера кой е бушон 15???? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай.

4665114w.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай.

4665114w.jpg

Благодаря колега,ще видя как е при мен но имам малки подозрения че са малко по-различни нещата при мен,ще снимам и ще сложа снимка тия дни да видиш :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са различни - таблото на А4 е едно и също от 95-та до 2008-ма.

Единствено на тези с десен волан е огледално.

През годините може да има разни промени на кое място за къде е бушона, но самия корпус не е променян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са различни - таблото на А4 е едно и също от 95-та до 2008-ма.

Единствено на тези с десен волан е огледално.

През годините може да има разни промени на кое място за къде е бушона, но самия корпус не е променян.

значи трябва да стане след 10 мин ще пробвам ;)и ще споделя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...