Jump to content

Булсатком


Recommended Posts

Значи сега съм с един приемник,а другите два телевизора бяха на кабеларка ,но ми изтече договора и мисла да ги вържа на булсата.Проблемът ми е,че съм след ремонт на всякъде кабелите минават под паркета или первазите,и мога да използвам старото окабеляване,но за повече приемници казаха че трябва да ми сменат конектора,и точно там ми е проблема,кабелите които ще влязат.Питам аз ще стане ли със сплитер да разтроя сигнала към трите приемника или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е най добре да няма наставки, но до една настамка е позволено, при мене така е единия телевизор, за кутия забрави, било подало нивото на сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става със сплитер. Можеш да пуснеш от единия декодер и телевизор картина към останалите, но само толкова. Всички ще гледате едно и също.

По принцип за повече от един телевизор се слага друг приемник за съответния брой ТВ-та на чинията и после кабел към всеки ТВ.

Това обаче не ти е оферта, както разбрах. Не съм сигурен ако през сплитера прекараш кабела от самата чиния и после към отделен приемник - дали ще се получи магията...

Ако имаш приятели с булсат - можете да пробвате този вариант, преди да инвестираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се конвертора на сателита, ако си бил с един приемник то съответно са ти сложили конвертор с един изход т.е. за един приемник.

Най добрия случай е конвертор с 4 изхода (максималния), като може да пуснеш на другите два ТВ цифрова +4лв. :zustimm:

Ако ходиш до булсат офис искай HD приемници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно там е проблема че , разделя.

В конвертора на сателита става разделянето. На всеки приемник по отделно.

Конвертор с един изход може да комуникира с един приемник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, естествено.

Купуваш си високочесотен и си в джаза.

Ако искаш съдействие, пиши ми ЛС, брат ми ще има грижата да ти го направи читаво :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със усилвател нема ли да стане ... иначе ти хд приемници са няма такава шитня постоянно ми разпада картината с със здх100 а здх 200 е малко по малко гомно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Динков, не че им разбирам но какъв "високочестотен" да си купи и какво ще му направи брат ти?

Струва ми се че vancho20 е казал крайното решение.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавайте с кабеларката, там сплитери, тапове, усилватели може да се слагате колкото искате.

Тука е сателит, мислите ли ,че и на техниците няма да им е по лесно да пуснат един вместо четери кабела от конвертора и да сложат сплитерче и хоп телевизия на всеки тв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може със сплитер, а може и с двоен конвертор. В първия случай втория приемник не може да се ползва без първия.

ПП Съмнявам се в качеството на предварително положения коаксиален кабел. Нищо не пречи да се пробва със сплитер и ако не става - по-добрия вариант с двоен конвертор и отделен кабел до всеки приемник.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите приемници имаха вход и изход , на който може да се върже последователно. Но първия приемник е "шефа". На втория приемник след шефа не може да гледат канали на друг транспондер, т.е. :steinigung: .

Абе не виждам къде е проблема в случая , и двоен конвертор става ама за два ТВ, а колегата до колкото разбрах има три.

И аз давам ъкъл и съвети , но какво се цели все пак. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и с един конвертор и един кабел. На подходящо място в апартамента се поставя мултиключ, към който се включва кабела от конвертора. Мултиключа има според вида различен брой изходи, а входовете са му висок банд хоризонтален и вертикален, и нисък банд вертикален и хоризонтален. Та изходи има от 8 до 14, доколкото си спомням и виждал, за други не знам какви има. Съответно и цената не му знам, но във фирми за сателитни антени може да се провери цена, но едва ли ще ти хареса. Мултиключът трябва да е близо и до контакт за да се захрани. И за колкото тв има колегата му трябват приемници с карти за да гледа всеки от тях независимо от другия.

Няма да ти хареса цената

Има и високочестотни сплитери, но ще трябва преди тях усилвател, според това и колко е качествен кабела ползван за кабеларката.

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да се ползва сплитер, трябва само един приемник да захранва конвертора. Но ще има проблем ако единия приемник гледа нещо на 11012 транспондер V поляризация (HD са там) , а другия нормалните канали на Н поляризация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултиключовете се използват за други цели и по други причини. Използват се при колективни сат. системи и големи дължини на кабели.

А и до ключа трябва да отидат 4 кабела за 4-те режима на работа на конвертора. Самия конвертор трябва да е за мултиключ (Quattro като Ауди:hilezh:). Булсат нямат и няма да сложат, трябва да си го купите.

Има проблем да се използва сплитер! Проблема е в моментната загуба на 3 от режимите на работа и зависимостта от един от приемниците.

За в момента пакета на Булсат се излъчва на 2 от режимите, т.е. ще се губят около половината канали.

По-добре е сега да се занимавате с прекарването на кабели до всеки приемник, отколкото да го направите след много ядосване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така го написа, че никой не разбра какво искаш да кажеш, би ли споделил кои са половината канали които няма да могат да се гледат? Май до скоро имаше много малък брой на V :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Динков, не че им разбирам но какъв "високочестотен" да си купи и какво ще му направи брат ти?

Струва ми се че vancho20 е казал крайното решение.

Брат ми работи в БСК Плевен и това му е работата :hilezh:

ЕДИТ: каза- пробваме с евтиния вариант, ако не стане, купува мултиключ и се радва на живота. Практиката му е показала, че масово гледат със сплитери и много рядко се оплакват за 'авария' :hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора , какви мултиключове, какви 150лв, на антената се монтира HV конвертор БСК го имат в наличност, слагат се необходимия брой ВЧ сплитери , прави се една настройка на приемниците и това е.Всичко това при условие че са читави положените кабели .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че са читави положените кабели .

Практиката показва, че повечето искащи да пре-използват готова мрежа, са ползвали кофти кабели :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и някъде ако са ползвани розетки в стената и разклоняване на положените кабели за кабелна тв, също ще има пробле.

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...