Jump to content

Audi TT - Въпроси


dreamercho

Recommended Posts

  • 1 month later...

А има ли нещо различно или особено в този двигател за да трябва да се сложи, по сложен газов инжекцион,съответно и по скъп? Дано ме разбирате какво имам предвид

1.8Т няма проблеми с ГИ. Няма нищо особено.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 4 Beta

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отворил тема в газовия форум защото от всички места известни в София ме отрязаха защото нямало място за изпарителя.

 

Последно ходих в Ланди Ренцо и там ме приеха и ми дадоха доста добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте,имам въпрос относно ТТ МК1 3.2 .Мотора е с различен код от този на голф 4 Р32 (ТТ-BHE , R32-BFH),но дали е същата генерация тъй като са набори или е по скоро идентичен с голф 5 Р32 ?Дали всичко е plug and play при swap на единия мотор с другия?Освен че има разлика в филтър,капака на клапаните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте!

Насочил съм се към ТТ първа генерация 180 коня. Имам питане относно 4х4 - освен в снега и по-голямата стабилност в завой какви други предимства има? Например би ли ми било от полза по неравни селски терени в който ми се налага често да попадам? Въпреки, че смятам да е с газова уредба, заслужава ли си литър, литър и нещо по-висок разход заради куадрото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ще повдигна малко темата за да попитам. Виждам обяви в сайтовете за 1.8 Куатро 8Н с 5 скорости. В Ауто-Дата и други подобни сайтове, не съществува Куатро с 5. Всички са със 6. Така ли е или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-добре си търси Ауди-ТТ 225 к.с куатро.Стабилноста на пътя и ускорението са му перфектни,при слагане на чип направо ще си в орбита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по добре си търси куатро 225 к.с. Колата има перфектна устойчивост на пътя и добро ускорение,понася и много добре чип с което мощноста става още по добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много голяма ли е разликата в разхода на гориво между 180 и 225 (карам доста градско)?

Също има ли 225 някакви различни части които да оскъпяват много поддръжката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика в разхода, 225кс версията има два интеркулера вместо един, всмукателният колектор е обърнат на другата страна, турбото е по-голямо води се К04-23 вместо К03, инжекторите също за ~386кубика вместо 317, турбо пътищата са различни и т.н.

С две думи има доста дребни разлики, но като подръжка двете коли са идентични. 

На мен ми дава по борд 11.8л. разход в София като го карам по 20тина км градско на ден от Младост до МОЛ Сердика ми е работата. 

1.8T 150к.с. в купе с предно предване (VW Golf, A3) е около 1литър по икономично в градски условия. 

 

180коньовите с чип стават 200коня преко сили, 225к.с. версиите с чип стават ~250к.с. и ако всичко по-мотора в е кондиция колата си дава високи 13ки и ниски 14ки на 400метра, което е повече от добре за всекидневен автомобил.

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с предно предаване задното окачване е с торсионна греда, а не независимо както при 4х4 вариантите т.е. пътното поведение е много по-зле и тогава по-добре да си вземеш А3 или Голф :nixweiss: 
Има доста коли в мобилето въпроса е дали ти се дават пари, защото ако бюджета ти е 6хил.лв. няма как да вземеш читаво quattro било то дори и 180коня, ако ще и да е без турбо + прецакан халдекс.

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специален раздел "Как и какво Ауди да си купя", пусни си нова тема в него - тук е Техническия раздел на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте!

Знам, че става банален този въпрос, но заслужава ли си да си купя Ауди ТТ 1.8 225 Куатро?

Питам защото има много смесени мнения за колата и не съм сигурен на какво да се доверя, тъй като наскоро започнах да се интересувам от коли.

Аз съм ученик 12-ти клас, тъкмо си взех книжката и си търся кола... Видях ТТ-то и ми хареса и се питах какво ви е мнението за това...

Също така ТТ-то, което съм си харесал е около 5500лв и изглежда доста добре поддържано (екстериора е добре запазаен, интериора също изглежда доста добре, няма ги пластмасите на мототра отгоре, има и сервизна книжка) и не съм сигурен дали по толкова вървят в България или и' има нещо...

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...