Jump to content

Audi TT - Въпроси


dreamercho

Recommended Posts

и аз лично не вярвам....мойта основно я карам по планински път... и такъв разход не съм видяла , камоли това тежко купе с 5 човека и климатик :gruebel:<_< ,нищо лично просто не вярвам докато не съм видяла :bia: , все пак всеки може да си твърди каквото иска B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колеги след дългите спорове така и не разбрах от каде идва тоя висок разход на малкия мотор на тт- 180 коня 10 извън градско? Имам приятел с а6-ца 2005-та година 3.2 бензин и до Бургас оня ден му е дало 11.5 по бордови а все пак е 256коня ? даже го беше снимала камера и го познавам мн добре не кара хич бавно все пак под капака му лежат стабилни коне и е каде каде по тежко от това тт разхода на магистарла ми се вижда много за този мотор 1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колеги след дългите спорове така и не разбрах от каде идва тоя висок разход на малкия мотор на тт- 180 коня 10 извън градско? Имам приятел с а6-ца 2005-та година 3.2 бензин и до Бургас оня ден му е дало 11.5 по бордови а все пак е 256коня ? даже го беше снимала камера и го познавам мн добре не кара хич бавно все пак под капака му лежат стабилни коне и е каде каде по тежко от това тт разхода на магистарла ми се вижда много за този мотор 1.8

не дава 10 , а 8-9 , над 10 е градското ,може и извън градско да ти дава тоя разход...ако й стъпиш :zustimm:

+ това много пъти показанията на борд компютъра за моментен разход са различни и не особено верни ,най-добре си изчислявай на принципа зареждане-изминати километри,а не колко ти е показало :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, спряла съм се на Audi TT 1.8 I turbo - 180 к.с. Прочетох коментарите относно разхода на гориво и т.н . Интересно ми е относно подръжката на колата, например смяна: масло,филтри,ремъци и т.н. Като цяло скъпа ли е подръжката на този автомобил. Ако може дори и конкретна цена. Благодаря предварително! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия неща дето си изредила всичко е като на Голф/Ауди А3 с тоя мотор 1.8Т 150/180к.с.

То ТТ си е тунингован Голф(както и S3) само дето не може на тъмно да разбереш кое е предницата и кое задницата, ако е 4х4 има малко повече масла за смяна, но пак нещата не се различават от Голф/Ауди А3/Шкода Октавия или Сеат Леон с 4х4 задвижване.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 200лв за масло за Халдекс + филтърче за маслото. Като поведение на пътя нямат нищо общо предното и 4х4 (говирим за доста сериозен плюс на 4х4).

Ауди С3, което е с 50-тина кг по-леко от ТТ куатро, дава около 11-12/100км градско, а извънградско е смешно, като се има предвид, че всъщност това С3 беше 325кс. Определно 4х4 версията е по-добрия избор погледнато отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те масла,филтри ,ремъци не са фрапантни,по-добре си проучи откъм ходова част как стоят нещата,че то по нашите пътища т'ва се сменя основно......А пък за дизайна .....,тия комини отзад няма как да сбъркаш с предница, например :rotcol:

Редактирано от tsveti4kaaa
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването на табуретката си е чук.

Това е Г4 отдолу, няма какво да се строши, ако не е скачано по дупки като луд.

Проверка в сервиз и готово.

Има ли някой с AJQ мотор 1.8 предно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам да ти подаря водна помпа и обтегач.хубави, от Коко са купувани.

Имам да ти подаря водна помпа и обтегач за AJQто.хубави, от Коко са купувани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!Чисто и просто искам да задам някое друго въпросче относно "Ауди ТТ" тъй като искам да стана собственик на такава кола.Преди 2 години имах Ауди А4 1.8/150 . Въпросът ми е относно смяната на ангренажа. Същия т..ак ли е при ТТ-то,като пари и като работа ? Ако каже някой колко му е излезнало ще съм благодарен. Като окачване разбрах, че не е скъпо, нещо от сорта на Голф 4 :) което като цифра ми е неясно, но няма да е повече от Нисан Примера 2002. Следващия въпрос ми е как стоят нещата с газов инжекцион на този автомобил и колко би струвал? Ще съм благодарен на всеки който ми отговори! Живи и здрави и дай боже скоро пак да сме от един отбор! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Чисто и просто искам да задам някое друго въпросче относно "Ауди ТТ" тъй като искам да стана собственик на такава кола.Преди 2 години имах Ауди А4 1.8/150 . Въпросът ми е относно смяната на ангренажа. Същия т..ак ли е при ТТ-то,като пари и като работа ? Ако каже някой колко му е излезнало ще съм благодарен. Като окачване разбрах, че не е скъпо, нещо от сорта на Голф 4 :) което като цифра ми е неясно, но няма да е повече от Нисан Примера 2002. Следващия въпрос ми е как стоят нещата с газов инжекцион на този автомобил и колко би струвал? Ще съм благодарен на всеки който ми отговори! Живи и здрави и дай боже скоро пак да сме от един отбор! :zustimm:

пълна смяна комлект ремъци с пистов с всички ролки, помпи и каквото и да е. със смяна на свещи и антифриз - 680 лв. за газ нз и не ме интересува. всичко най :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! А колко те оръсиха за работа в сервиза?Няколко думички и за окачването ако може... ? Има ли носачи и други такива сложни работи по него? Наистина нямам никаква информация за тази кола, извинявам се ако съм досаден с въпросите,но нали за това са форумите :). Ако може да ви помоля за малко по подробно, ще съм ви благодарен! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! А колко те оръсиха за работа в сервиза?Няколко думички и за окачването ако може... ? Има ли носачи и други такива сложни работи по него? Наистина нямам никаква информация за тази кола, извинявам се ако съм досаден с въпросите,но нали за това са форумите :). Ако може да ви помоля за малко по подробно, ще съм ви благодарен! :bia:

това е със работата колега, 170 лв. окачването е здраво, вече близо 3 год. е блъскам градско и нп. за носачи и такива работи не съм сигурен. не съм толкова навътре в механиката но за сега нп. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли нещо различно или особено в този двигател за да трябва да се сложи, по сложен газов инжекцион,съответно и по скъп? Дано ме разбирате какво имам предвид :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е г/д същото смяната на консумативите при А4 и ТТ, газовото е около 1500-800лв, но задължително трябва да се дупчи колектора свален, тъй като може да ти влезнат стружки в турбината и да се увътриш доста..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Тъй като от скоро караме ТТ 1.8 180коня. Имам питане онтосно ревизията на която пише 15000 хиляди. Минал съм 700-800 километра и това още си стои на 15000. Та питането е, тези цифри спадат ли? И ако да на колко километра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Тъй като от скоро караме ТТ 1.8 180коня. Имам питане онтосно ревизията на която пише 15000 хиляди. Минал съм 700-800 километра и това още си стои на 15000. Та питането е, тези цифри спадат ли? И ако да на колко километра?

май спадат. на мен до сега не съм виждал. уж само си определя кога да се смени маслото но май е пунта мара. ако искаш пробвай да го ресетнеш или изтриеш. пря спрял двигател задържаш десния бутон за зануляване, даваш на контакт и след това натискаш левия :zustimm:

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте форумци.

Имам едно питане за Ауди ТТ 180 коня.

Искам да питам дали със свободни пари 400-500 лв (като изключим горивото) на месец спокойно може ли да се поддържа този автомобил при положение, че се попадне на относително читав екземпляр?

Понася ли му газов инжекцион?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението jim1.

Да ви кажа честно никак не ми допадат коментарите от сорта на това, че е женска кола. Колко са мъжете във форума с такава кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...