Jump to content

Радио часовник


Recommended Posts

Колеги, измъчих се да ровя как с ваг-кома да му кажа на тоя часовник радиосверяването да не е по немското часово време, а по нашето и не мога да го намеря. Четох разни мнения по нашия форум, а и по чуждестранни, че имало начин, но така и никой не пише конкретно как става. Има ли изобщо такава възможност?

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой, някъде, някога из форума беше споменал, че в БГ все още няма такъв нарочен за целта радиосигнал, така че едва ли има смисъл да се мъчиш.Дано не бъркам.Всъщност функцията "радиосверяване" ти работи тук, в БГ?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Работи, но се сверява по немското време. Иначе като го оставиш една нощ и излиза антенката за радиосверяването.

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва някак да му смениш часовата зона. От държава или нещо друго.

DCF77 се излъчва от Франкфурт и покрива цяла Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва някак да му смениш часовата зона.

Все още никой в БГ не е могъл да ми я смени. И аз карам с немско време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо трябва да караш с немско време? В MMI-то може да се укаже дали да се сверява безжично или на ръка.

Аз имам друг проблем - на мен не ми излиза антенката. Карам в Германия. Сверих го ръчно и му дадох на безжично, с надеждата да се появи, но уви. Явно нещо се е прецакало :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам с немското време, дал съм го на ръчна настройка часовника от MMI, но искам да се сверява автоматично. Явно няма да стане обаче :) Ти колко време чакаш, за да се появи антенката? Защото при мен се появява ден-два след като е зададено радиосверяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен вече 2 месеца от както имам колата. В началото не обърнах внимание, после видях в меню-то, че е на ръчно, преместих го на безжично, ама няма и няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях зачел из немските форуми по тоя въпрос. И други го имат тоя проблем, че не им се сверява часовника. Някъде из задната броня бил модула. Ама при някой дори и при смяна на тоя модул не се оправяла работата. Други пък откачали бушон за известно време и после тръгвало. Да се чуди човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

If the radio-controlled clock does not receive a valid signal 
it will automatically switch to the normal clock mode after 3 days,
and the signal reception symbol will disappear.

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз четох не6то подобно, но при мен факта че си стои вече повече от месец на безжично, без да се появи антената и без да мине на ръчно ме навежда на мисълта, че е повредено нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или се е сверявала когато не я караш и не си го забелязал?

Мисля, че на моята при автоматично сверяване, си спазва часовата зона, но не съм никак сигурен.

Аз съм я сложил на ръчен режим, за да си държа часовника 10 минути напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя си сама часовата зона, няколко пъти съм го тествал. Но след последното откачане на акумулатора нещо не иска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта старата C5 се сверяваше автоматично в нашата часова зона. Не знам как ставаше този номер но ставаше. Пробвай като се свери автоматично после с лостчето му дай 1 час напред и го остави така. При мен бачкаше на Ц5. На 4Ф няма шанс да стане това нещо. Няма опция за промяна на часовата зона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като е купих се получаваше разлика между показанията на часовника на FIS-a и този на MMI.

Някак си този проблем изчезна, дали просто ей така или след слагането на последните софтуери :) не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво няма, но докато беше на радио сверяване, часовника ми беше с точен час.

Махнах го само, защото искам да е напред, иначе нямаше проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги, измъчих се да ровя как с ваг-кома да му кажа на тоя часовник радиосверяването да не е по немското часово време, а по нашето и не мога да го намеря. Четох разни мнения по нашия форум, а и по чуждестранни, че имало начин, но така и никой не пише конкретно как става. Има ли изобщо такава възможност?

Да те питам, в 17-ти адрес какъв ти е кодинга. При мен е така: Coding: 2049043. Третата цифра от дясно на ляво е 0 = Германия, може би ако се направи 1 = Rest of World (Left-Hand-Drive). Боря се със същия проблем, искам да си ми работи радиосверяването и да не се занимавам с часовници. Антенката излиза веднага щом обърна от крацов часовник на радио. Само където е с един час на зад и при смяната на лятното време си мислих че ще дойде на точния час, но пак избяга с един час на зад. Отделно четох, че в 17 адрес, трябва да се види 19-ти канал трябва да е по голямо от нула(при 0 радиосверяването е изключено), при 1 или 2 или 3...това определя през какво време ще си приема излъчването на сигнала. Сигнала се излъчва от Франкфурт и е с честота 77,5 кХц, покрива територия с радиус 2000 км, стига почти до Украйна, така че няма притеснение за слаб сигнал, освен ако не се намира колата в голяма падина. Сигнала се излъчва в 3.00ч през четири етапа и най-вероятно за това и тогава се сменя зимно с лятно часово време. Намерих сервизна инструкция за А3 SSP_312 Audi A3 2004, нещата са същите като за А6 С6 и там са описани малко по-подробно. Приемника на DCF77 сигнала е скрит в задната броня, намерих и руска инструкция за хардуерна проверка на блока, говори се и за някаква клейма 30, която подава 5V в момент на синхронизация, търси се на някакъв предпазител S15 и от там също с изваждането му може да се направи reset. Ще пиша , ако успея да го докарам до наше време този часовник.

Редактирано от Stoqan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Или свикваш с централното европейско време и да си добавяш час, ама поне знаеш, че се сверява всеки ден и до минута е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...