Jump to content

Автоматично регулиране на фаровете?


Angelpleven

Recommended Posts

Всички Ц5-ци ли имат автоматичен реглаж на фаровете.Винаги съм си мислел,че моя навес няма такива джиджавки.Снощи бях паркирал срещу една стена и като пуснах,фаровете двете светлинни линии се размърдаха и заеха някаква позиция.Това значи ли,че имам такова регулиране или всички фарове са така.Става въпрос за най-античното Ц5 набор 98 :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

системата се казва нивомат,завърти пълен волан на ляво,на долния преден кокал трябва да видиш две лостчета ,ако ги виждаш имаш ,ако не ги виждаш нямаш,с ваг ком също се вижда:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила е Сеат ЕХЕО (Ауди А4 В7).

В книжката пише, че при обикновенни светлини имаме:

Настройки

Настройките отговарят приблизително на следните условия на натоварване:

Двама пътника отпред, празно багажно отделение

Пълен брой пътници, празно багажно отделение

Пълен брой пътници, натоварено багажно отделение

Само шофьор, натоварено багажно отделение

Управление на динамичното нагласяване на фаровете

При автомобили с ксенонови газоотделящи крушки, предните фарове се нагласяват автоматично, за да пасват на превозвания товар, когато стартерът е включен. Предните фарове се нагласяват автоматично и докато автомобилът е в движение (напр. при ускоряване или спиране).

Функцията за динамично нагласяване на фаровете при биксенон работи. Проблема е, че късите светят много близко. Ама наистина близко.

Въпрос: Възможно ли е софтуерно да се пре-регулират фаровете така, че да се "вдигнат" малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете ти освен "динамичната" настройка имат и "базова" - по класическия начин с врътките... просто трябва да ги повдигнеш на ръка, като преди това с VAGCOM може да се наложи да ги включиш в режим за настройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Ц5-ци ли имат автоматичен реглаж на фаровете.Винаги съм си мислел,че моя навес няма такива джиджавки.Снощи бях паркирал срещу една стена и като пуснах,фаровете двете светлинни линии се размърдаха и заеха някаква позиция.Това значи ли,че имам такова регулиране или всички фарове са така.Става въпрос за най-античното Ц5 набор 98 :hilezh: :hilezh:

не батко или имаш врътка за регулиране ръчно вътре, или имаш автоматично регулиране. По това се познава дали ти е автомат регулирането.

а това за донагласяването го правят и тези който са с ръчно регулиране, като пуснеш фаровете , мащинките се донагласят една спрямо друга, защото обикновенно от дупки и неравности някой фар леко е мръднал на долу.

това е при С5 са два вида ръчно с копче и автоматично , без копче на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Проблема е, че късите светят много близко. Ама наистина близко.

Въпрос: Възможно ли е софтуерно да се пре-регулират фаровете така, че да се "вдигнат" малко?

Регулира се механично с "врътките" отгоре на всеки фар - лично пробвано, няма нужда да се закача на ВАГ-КОМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодираш ги за друг вид автомобил и заспива.На моето ауди по моя лична преценка му бяха много ниски късите и след кодировка за Октавия ми паснаха на вкуса и така си ги карам вече 2 години.Повече не ползвам отвертки, щото първо отнема повече време и второ винаги се получава разминаване м/у двата фара след тази манипулация.Метода с бялата стена не е най-удачния и затова VAG-Com-a е перфектен за целта.Имай впредвид, че по този метод може да ги вдигнеш и твърде много което става неефикасно за теб и дразнещо за околните, така че умерено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ганстер на пътя, винаги се съобразявам с колегите шофьори. Моят принцип е толерантност на пътя.

Но късите фаровете наистина светят много ниско, което е опасно при извънградско шофиране.

Ще принтирам Вашите мнения и ще отида до АУДИ сервиза в Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ходих в сервиза на Ауди-Бургас.

Сега всичко е ОК.

18лв е регулировка класическа, но на специален стенд Хелла.

30лв е регулировката с компютъра + сверяване със стенда Хелла.

Взеха ми 30лв, но сега е песен. Нощта е като ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...