Jump to content

A6 C4 задна линия озвучение


deadpeople

Recommended Posts

Задните колони се захранват от баса в багажника. Ако не, са съ собствен усилвател всяка.

 

Антената има усилвател, но не знам натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При С4 или е Боус или няма субуфер. Активните задни се захранват от усилватели, които са във вратите.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямям суббуфер в багажника. Колоните имат усилватели на тях, но въпроса ми беше на коя от трите букси да ги вържа. Може ли да объркам нещо, ако карам на метода проба грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До усилвателите в задните врати трябва да отиде сигнал (+L или +R и маса) и remote, които са на Делтата на ей тая букса

0d79236793a7418a.jpg

 

А буксата, която е на инсталацията на колата e ей тая жълтата
19964d1316512795-a8-d2-delta-cc-aftermar

 

Захранването за усиквателите обаче идва от таблото с бушоните. Ако колата заводско е била с такова озвучаване всички кабели да си ги има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега. Нямам заводско озвучаване, купих колоните с усилвателите, Делтата и чейнджера отделно. Но ще потърся жълтата букса. Дано я има като заготовка, което ме съмнява. А този сигнал remote каква точно функция изпълнява. Виждам че е + който се прекъсва. Може ли от него да се вземе +12V за захранването на усилвателите, или му е друго предназначението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има празни букси с пинове в алиекспрес. Бяха около 1-2 долара. Ако не ти се чака от там имам един комплект, който няма да ползвам и мога да ти го дам.

Рем-а само казва на усилвателя кога да се включи, не е силова линия.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Remote е +12V с много нисък ампераж. Линията държи по-малко от половин ампер и е само за да каже на усилвателите, които в случая са два и седят на гърба на говорителите да се включат. Захранването трябва да дойде от друго място. Най-добре е да се вземе и инсталацията от задните врати от кола, която е била с такива говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на всички за информацията. И на колегата SPiTFiRE_ за предоставените букси.

Започвам свързването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Oказа се че буксите които съм взел за колоните са от седанова кола която е с оригинални говорители, но нямат усилватели на тях (поне така ми казаха). 

Някой може ли да помогне със схема за свързването на моите говорители с усилвателите, или да ми каже кой кабел за къде е и какви кабели и пинове още трябва да добавя на буксите. Това са 5-пиновите букси които взех:

IMG_20171110_181423.jpg

 

Предполагам че това трябва да са всичките кабели като на втората снимка, нея я намерих в нета:

zyje8y4u.jpg.2a79d1653f1bf3f400d84d9fb63b606d.jpg

 

А каква функция изпълнява 4-пиновата букса на която е премостен един кафяв кабел и трябва ли да я ползвам:

IMG_20171110_181455.jpg

 

Двупиновите букси разбрах че отиват към пищялките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...