Jump to content

Смяна на маркучите ,на охладителната система.


skyblue

Recommended Posts

Колеги здравейте,

от както имам колата всичките ми проблеми са все с охладителната система и вече

започнах сериозно да се замислям ,да смена всички възможни маркучи на охладителната система.

Въпросът ми колко пари ще ми излезе според вас --- части и труд.Моторът е АБЦ.А6 - 1996-та.

благодаря :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да те притеснявам излишно - моите грижи с тези маркучи свършиха с избила гарнитура на лявата глава. Иначе съм сменил всичките отпред + тръбата, която минава отпред долу. Не съм сменил само тези отзад към парното. За всичките миля че ще се оправиш с едни 300 лв (вкл тръбата без тези за парното отзад - те са още толкова пари).

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пропускай и капачката на разширителния съд да смениш,че заради нея такива главоболия имах,че имаше предположения за гарнитура,спукана глава и подобни.Какъв ти е точно проблема с охладителната система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката вече я смених заедно с казанчето,че старата се разду като първомайска диня :hilezh: (дефектирал датчик на радиатора).

Два маркуча вече ми правиха проблеми,добре че бях в София.

А новото е постоянно сълзене от троиника за изпарителя,които ми го сложи газаджията ,като сцепи маркуча на парното.

Още тогава ми каза,че тия мойте маркучи видимо са на 15 години и вече се притеснявам да влезна в кошмара с

повреда на дълъг път,че няма на кой да звъннеш,а пътната помощ направо големият талон ще иска накрая :wall: .

Това ми е мъката момчета,та затова реших да видя дали не е възможно да подменя маркучите,но като видях цените,

майче тия 600 лева няма да са точно сега.

Казаха ми и за добавка за течове за всеки случай,но знам че става гняс в системата и за сега се спирам :gruebel: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел сложи такава добавка профилактично.Протече помпата и от още едно място.Аз го предупреждавах да не го прави.Като се замисля може би това е добавка,която кара да протече антифриза на най слабото място в системата,за да се разбере какво трябва да се смени,така мисля,защото и други познати са получавали по този начин течове,ако може по запознатите да споделят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех в начинанието :zustimm: Аз имах същия мерак като теб. Значи след като не можах да намеря някой от вод.съединения в половин София, и ми обявиха 280лв а горния голям маркуч на радиатора се отказах(аз съм с АЦЕ). Отказах се, но не се предадох :hilezh: Събрах всички водни съединения в къщи, купих един плик скоби. Седнах източих антифриза и почнах. Кърпене, рязане, разкрояване, по картинка. Резултата сега тече съвсем леко само от 2 места, и почти не доливам. Излезе ми 10лв всичко да не кажа без пари. Маркучите с външно Ф около 22мм се правят трудно. Големите маркучи на радиатора позволяват да се сложи парче тръба в тях върху която да се стегне...Станаха добре.

ПП - Не мисли схеми в който от твоите маркучи има "годни". Точно като при мен при теб са почнали да гният отвътре(лесно може да разбереш по черни точици в казанчето за охл.течност). Отделно течовете не спират заради изгниване между слоевете гума, и самата армировка. Моя съвет е събери маркучи от по-нови коли, или чисто нови от магазин "Лада" в жк.Дружба1 с подобни форми, седни и си оправи колата.

Иначе ако си решил само да плащаш това което е добре да знаеш е, че в "Ауто Хит" има всичко купуваш, и караш някой да ги смени :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Vankata_84 - единият маркуч го носих на симеон и за 12 лева сходен на 95%

Така,че те разбирам.В никакъв случай няма да храня разни вносителчета B) .

@ gsb - благодаря за цените,но проста сметка показва,че просто е ЯДСКИ скъпо.

Ще се побългарява :lol: .

@integrale45 - не случайно писах ,че се чудя,но след твоето мнение вече не :hilezh:

Днес коворих с газаджията,който е много коректен :zustimm: .

Изслуша ме и ме прати да търся пружинни скоби,

защото според него системата получава миниатюрни разширения

при висока темперура и съответно се свива на студено и от там

луфт между маркуча и алуминиевият тройник и овлажняване.

Това е много относително,но според вас какъв е нормалният цикъл на живот,

на оригиналните маркучи при нормална употреба :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те всички гумени части по колата след 15тата година си заминават. Затова и сменям наред. А цените не са ниски, но пък осигуряват спокойствие за следващите 15 г. :D Аз така или иначе с тази кола не мисля да се разделям - новите гробове за нищо не стават още от магазина. Затова реших да инвестирам в нея. Засега съм подменил предните маркучи и тръбата, следват горивопроводите, после са маркучите на парното и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е тайна от къде и на каква цена са маркучите за парното? Да ли са еднакви за всички мотори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Моля за малко помощ. Трябват ми двата маркуча от мотора до парното за А6 АЦЕ 96 с климатроник. За сега съм ги намерил само оригинални двата за 130лв с поръчка :steinigung: . Дайте идеи, че ще се побъркам. Ако някой има нещо в предвид да казва плащам ги веднага :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш за онези двата дето влизат в радиатора за парното ли?.Дай ми тяхен номер,утре да питам тук-там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябват ми 7 и 8 от картинката:

http://www.neoriginal.ru/cat/audi/part_4_52_175_0_1996_8_16603

Номерата за 4 цилиндров двигател различен от АДР са

-4A1819371C

-4A1819371D

ПП - Благодаря предварително за отделеното време :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 1 магазин на Симеон, близо е до тия дето правят спирачните тръбички. Продават най-разнообразни маркучи. Тия са съвсем обикновени и ще има нещо подобно.

Даже си мисля, че ще стане и с прави, едва ли ще се пречупят много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ще взема да ги погледна :gruebel: Никога не съм се вглеждал какво представляват. Само откакто я имам все тече в легена на парното :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...