Jump to content

Проблем при спиране с корм.уредба


vision_records

Recommended Posts

Колеги здравейте, карам ауди 80 1988 г.

от както смених предните дискове , когато намалям от 100 и повече км точно на 80км ми трепери волана като падне под 80 и сприра, някой може ли да даде съвет от какво може да е

Редактирано от vision_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да даде съвет от какво може да е

От криви спирачни дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не е сложил нови накладки (въпреки, че е задължително!) това не е причина да се изкривят дисковете - просто са били менте! Има някаква вероятност да бият ако не си почистил с телена четка главините под дисковете и заради мръсотията да не са легнали добре.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстор ми ги сменя , даже имаше някво триене и се чуваше , отидох пак да види колата , свали гумите и бара там нещо и изчезна триенето , но това не се оправя вече доста време , и мене ме съмнява че самите дискове са криви но ддз , той баща ми я кара принципно и незнае кво може да се направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз предполагах че може да е от криви дискове, ама ддз

реших да се допитам , може някой да му се е случвало

а какво е решението , нови дискове ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен такъв ефект се получаваше от гуми с "флат спот". А тези петна се получиха от едно рязко спиране и 20 м. плъзгане на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............а какво е решението , нови дискове ли ?

Ако,като разбирам,си успял да кривнеш чисто новите си дискове,не ги отписвай веднага.На много от новите дискове липсва заводската,първоначална термична обработка и затова се случва така,че след 500-600км. градско и са тоталка.Нищо не пречи,обаче преди да търсиш други,да отидеш в сервиз с машина за престъгване на криви дискове и да им пуснат по една стружка/материал за това има много,все пак дисковете са почти нови/.Ако после пак се изкривят,значи нищо не става от тях,но в повечето случаи нещата се оправят и си ги търкаляш без проблеми до последно.Аз карам едно такова Brembo,което се кривна за един сезон,вече 4-та година след престъргване и няма помен от предишните вибрации във волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Цимермана след престъргването се оправи за 2-3 месеца и пак се изкриви :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е жив и здрав Пепи че изкопа тез спортните ...

Направо нямам търпение да ги слагам !

Иначе добре ще дойде - за 4 месеца втори комплект дискове ... Е, първите си бяха втора ръка с апаратите, но все пак прави ... Обаче за 3 дена до Варна и обратно 4 пъти, и то през цялото време в дъжд, и просто са се предали някъде <_<

Сега с Делфи и за три седмици - dead ang gone :hilezh::steinigung:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...