Jump to content

умна дюза?


birdcall

Recommended Posts

здравейте приятели...имам ауди а6 2.5 TDI 2002 г. автоматик....ония ден я закачих на компютър профилакатично и ми изкара някаква грешка на дюза при което този с компютъра ми замери умната дюза и каза, че кабела и е прекъснат и затова излиза тази грешка...посъветва ме да потърся друга такава...та въпроса ми е как като е бил прекъснат кабела на тази дюза колата си върви нормално, не забелязвам никакви проблеми....за какво служи тази умна дюза?...благодаря предварително!

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кво служи и как работи има тонове инфо в нета... инак може да се рециклиратза около 150лв успешно/ или нова за 700лв/ като им се смени намотката, която изгаря , която следи за броя и количество впръскване на горивото !!а като не работи дюзата колата е в "авариен" режим и си впръсква гориво по заводски настройки, а не по реални моментни параметри!

може да се замери съпротивлението на буксата и трябва да е между 80-120 ома , коато е здрава!!!

аз скоро минах по тоя път и ми помогна колегата Audi200V8 пиши му да те упъти!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега!...какви са последствията от карането с прекъсната такава дюза?

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като не работи дюзата колата е в "авариен" режим и си впръсква гориво по заводски настройки, а не по реални моментни параметри!

+ работи неравномерно на празен ход и повишен разход!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с неработеща дюза вече втора година, просто не ми се занимава да я сменям. При мен сиптомите са:

1) повишен разход (разбирай с 200-300мл, а не някаква фрапантна стойност)

2) някой път като я натисна повече, все едно няма мощност и тръгва доста бавно

3) пуши повече при ръчка

Аз лично не знам за рециклиране на дюза, нова е 1300 лв в Порше, към 900 е в Шкода :), дали тези от Порше не са готини, а :gruebel: ? Има и по-евтини варианти :), но не разбрах дали на този етап искаш да я сменяш, за да пиша повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте пичове. Реших да не отварям нова тема. От два дни вече съм с изкл. умна дюза и забелязвам, че колата върви много по-добре. Предупредиха ме, че разхода щял да се вдигне адски много. А от мненията до тук не виждам нещо такова. Ще се опитам да я засега сега. Но все пак какви са ви мненията относно дали да си я карам така?

A6 C5 2000g. автомат,куатро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами разкачен и е кабела просто, ако е била окъсила вътре и е подавала грешни стойности е нормално да върви сега повече. определено ползата от тази дюза е огромна и е по-добре човек да я смени, но при мен идват клиенти с изключени дюзи от по 2-3 години и си карат така. Естествено разхода и вървежа няма да са като при работеща дюза, но може и без нея за известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурей ли си, че компютъра "чете" грешните стойности ? Мисля, че компютъра не използва тези данни, когато дюзата е прецакана и ползва осреднени фабрично заложени стойности ? Поне така ми го обясняваха преди време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

В крайна сметка май реших да отида на вариант - рециклаж на дюзата. Причината е че не ми се дават много пари за чисто нова, а стара читава ми е трудно да си намеря. Когато е студена почва да се тресе по светофарите. Разхода не мога да го засека толкова точно.

 

1FRuEDG.jpg

Редактирано от mapto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги правите тия рециклажи? На стария му "душегуб" взех от морга работеща иначе по нищо не се усещаше разлика, но това е докато е наред колата. Дойде ли ред за центровка на помпа - няма по какво да центроваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...