Jump to content

Как да се осигури статичен адрес за видеонаблюдение с DVR


Recommended Posts

Става въпрос за видеонаблюдение в къщи - имам DVR, камерите, окабеляване - целия хардуер. Проблемът възниква с това, че няма избор на интернет доставчици и съответно не може да се ползва такава платена услуга за статичен адрес. Какво трябва да се направи, за да се пусне системата в действие, така че при рестарт връзката да е налична?

Предварително благодаря на всеки, отделил малко време, за да ми помогне! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галя, другия вариант е да сложиш МТЕЛ HomeBox и да искаш да е със статичен IP адрес. Аз това ползвам на вилата. Там имам възможност да ползвам и кабелен интернет, но много често прекъсва и го няма с дни. Затова предпочетох да ползвам МТЕЛ. Интернета като цяло е много слаб, но за видеонаблюдението е достатъчен. Повечето програми за DVR си имат вграден WEB сървър или софтуер за отдалечено наблюдение. Аз ползвам ScreenStream 1.05 свободната версия - тя показва през web текущия активен прозорец на компютъра. Удобството при нея е, че можеш да си наблюдаваш камерите през всеки browser (IE, Mozilla, Opera, Chrome и т.н.) без да се налага да качваш допълнителен софтуер - т.е. можеш да си ги гледаш и през GSM-a. Достъпа е защитен с парола.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай www.no-ip.org. Аз лично го ползвам от около 2 години и нямам никакъв проблем. Регистрацията е елементарна, както и настройките.Имаш голям избор от имена. Получаваш примерно red-audi.no-ip.org (което реално ще ти бъде статичното ип ) . На пс (което ти е в тази мрежа с динамичното ип) се инсталира малко програмче което ти рефрешва името на определен интервал. Да кажем при мен съм го настроил на най-малкия - 5 мин.

Редактирано от digunan
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това е добра идея :gut:, ще търсиш DVR-a по име, а не по IP адрес. Единствения минус е, че ще има зависимост от външен сайт.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това е добра идея :gut:, ще търсиш DVR-a по име, а не по IP адрес. Единствения минус е, че ще има зависимост от външен сайт.

И това е вярно, но специално no-ip е сериозен сайт. Както казах за 2 години не съм имал и секунда пропадания. А комфорта, който осигурява е незаменим - това да можеш да си ползваш име, вместо "тези страшни цифри, наречени ип". Недостатък за мен е по-скоро нуждата от пс, което да ти рефрешва името.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всеки!! :zustimm::bia:

Имам офисбокс (даже) на мтел, регистриран точно на тази клетка и ще проуча какви са условията за статичен айпи. Но все си мислех, че със смотаната скорост ще имам проблеми.

Софтуерните алтернативи също са добър вариант, остава само да се пусне системата и да се тества кое е най-оптималното решение.

А на втория етап - каква програма за андроид ще препоръчате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш наблюдение през WEB - няма да ти трябва никаква програма. Просто влизаш в адреса/името през стандартния browser и виждаш камерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

двр стендалоун или двр платка в настолно пс?

кой е доставчика и какво използваш за делене на нета?

предполагам рутер?

дднс върши перфектна работа.

дай повече инфо за да мога да съдействам пълноценно

желязко, как реши да се вържеш с хамачи ако е дедикейтид двр?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва към мен ли е, г-н адвансд? :hilezh:

Предложил съм го с презумпцията, че е PC с DVR платка.

Ако не е, ще трябва рутер с openvpn клиент например. Освен ако не настроиш DNAT/portforward на Mtel homebox рутера. Не познавам устройството, не знам дали е отворено за настройки.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тази машинка Tungson Ages Stand alone DVR, model DS-2004 4 канала.

Интернетът е в 2 варианта:

- офисбокс - Мтел (имам в наличност и 1-2 флашки на мтел, а и на глобул)

- АДСЛ - БТК/ВИВАТЕЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сбито да си преразкажа мисълта

добре се разпозна :hilezh:

за гуру маста про тип шпек си доста неуверен в тази материя :hilezh:

освен това аз те разбирам, ама дали авторът на темата ще те разбере така като го напишеш... безполезно :hilezh:

още малко разяснителни въпроси:

какви са устройствата на рибаком и ментел?

ментелския хуявей с безжична мрежа има настройки като на рутер

вивакомския безжичен модем също, но през уеб портал който се достъпва с порт. име и парола по договор в my.vivacom...

виваком дават реално ип, мисля при определени условия можеш да го направиш и статично.

мтел не съм сигурен да дават реално ип, което обезмисля и дднс.

двр-а има вградена възможност за дднс(инфо описанието)

ако говорим за безжични устройства на мтел или виваком, настройва се адрес рeзервейшън за двр-а във вътрешната мрежа, пренасочват се нужните портове към него. настройва се и дднс, което не е сложно.

//тези двр-и имат проблем с обновяването на ип след изтекъл лийз и смяна на ип-то.

към автора: дай инфо за устройствата

и друго

с тези услуги от рибаком и ментел, ъплоуда е много нисък. трафика на 1 камера се изчислява от резолюцията. по спомен/че сега ме мързи да смятам/ 1,3 мпиксела камера е около 1мбпс. т.е. 4 камери~4мбпс

при тези условия картината ще накъсва като се наблюдава отдалечено.

но като гледам двр има по-ниска резолюциа. Recording and playback resolution :4CH D1 720*576

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...се интересува от нещо конкретно ... :bia:

:gut:

Vivatel: COMTREND CT-5367 . Интернетът върви по 200 годишна телефонна жица, а за оптичен кабел :borgsmile: трябва да гледаме мноооооого далеч в бъдещето :nixweiss: . Въпреки всичко, интернетът е по-скоро приличен, отколкото трагичен. Тъпото е, че всеки уважаващ себе си крадец, първо би скъсал кабелите.

Статичен ИП от Вивател ни бе отказан - задължително трябвало да бъде "бизнес" абонаментния план.

Мтел: Huawei E960

Навремето интернетът през него беше несравнимо гаден даже и с този, който ползвах преди 15 години. Сега незнам как е(ползват го мои комшии, за да не събира просто прах у нас).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първия се настройва от my.contact.bg. това е сайта на рибаком. трябва да знаеш потр. име и парола предоставени ти от тях. ако не ги знаеш, по тел. номер по дог. имена и егн могат да ти ги кажат и от поддръжката им.

второто се настройва като иифи рутер.

ето линк с напътствия:

fendynovento.files.wordpress.com/2010/02/huawei-e960-wireless-gateway-user-guide.pdf

при допълнителни въпроси съм на среща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай интернета на МТЕЛ, но с HomeBox не с USB флашка - позволява статично IP. Аз ги ползвам на вилата защото е безжичен и по-сигурен като поддръжка, а и няма кабел за рязане :). Имам 4 камери свързани към PC с DVR платка. Общо взето в най-лошия случай на качество на интернет връзката камерите се обновяват през 8-10 сек, което е напълно достатъчно за отдалечено наблюдение. При теб DVR-a e Standalone и зависи каква компресия ползва за отдалеченото наблюдение, но едва ли ще е по-слаба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при добро желание може да се направи и с двете услуги да работи и дори да откаже едната, през другата да има достъп.

А на втория етап - каква програма за андроид ще препоръчате?

аз използвам ip cam viewer lite.

с 2 кликания си в двр-а. може и на гаджет да седи на избран екран ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първия се настройва от my.contact.bg.

Не е нужно да го прави толкова сложно. Паролите на рутерите им са добре известни и директно си влизаш като пич да настройваш каквото искаш. +това от my.contact.bg нямаш толкова богат избор на настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при последния ми досег с такова устройство не успях да се логна с дифолт пароли.

не искам да влизам в спор, но мисля че на бтк устройствата се управляват централизирано с некъф протокол..

за този комтренд гугъл казва username:root password: warmWLspot

нека автора на темата пробва и сподели

Редактирано от gerardiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това, което си намерил е дифолт пасс-а за този модел. Аз съм с такъв. Ето и шот от интерфейс-а на самия модем. Даже тук се вижда, как съм си отворил няколко порта които ми трябват, а и повечето настройки, които позволява рутера:

routerbtc.png

Uploaded with ImageShack.us

Има си достатъчно опции, както всеки рутер и реално можеш да постигнеш почти всичко, което ти е необходимо.

Редактирано от Wizi
Безсмислен цитат на последно мнение в темата
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се на помощ!!! :bia: :bia: :bia:

Направена е регистрация в no-ip и утре ще се тества системата как работи. Лошото е, че при този вариант си трябва постоянно работещ компютър, което от своя страна обезмисля ДВР-а като отделна машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...