Jump to content

Как да се осигури статичен адрес за видеонаблюдение с DVR


Recommended Posts

Нали имаш рутер Галя? Не ти трябва допълнителен компютър, просто правиш настройките DDNS в рутера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията на всички, отново :respekt::zustimm: !

Имам такава молба,може ли някой да напише стъпка по стъпка как да настроя рутера? Или ако не му се занимава с писане, да пусне телефон на л.с. за кратка телефонна инструкция? :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е рутера? Някъде в Setup-a трябва да имаш съответните прозорци за настройка на DDNS. Ето при мен как изглежда, на мястото на червените полети си вкарваш регистрацията, която си направила предварително:

ddnsconfig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Здравейте колеги,

 

ще използвам тази стара тема, тъй като проблема ми е подобен. Монтирах в къщата на село DVR Dahua DHI-HCVR5104C - S2. Интернета който ползвам е към Виваком (пакет с телевизия) и няма никакъв проблем да наблюдавам и конфигурирам всичко през телефона с приложението iDMSS, стига телефона, който ползвам да не е към мобилната мрежа на Виваком. През Wifi, както и чрез мобилен нет на теленор и А1 всичко работи, но ако телефона е на мобилни данни към Виваком - не работи. Интересен факт е, че използвайки 2 телефона на Виваком ако пусна интернет от единия чрез гореща точка на другия - отново работи без проблем.

Звънях естествено на оператор, посетих ги дори в техен офис и не могат да ми предложат решение. Интернета им не бил подходящ за видеонаблюдение и толкова. Някой може ли да сподели опит или да ме насочи към някакво решение.

 

Благодаря.

Редактирано от Дидо Йорданов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виваком съм ги зачеркнал отдавна, също като ментел....

Не познават значението на думата клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Дидо Йорданов Опитай да смениш порта за видеонаблюдение от 37777 на някакъв по-висок в самия DVR и после в програмата iDMSS и виж дали ще сработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си инсталирай iDMSS Plus - безплатна е.

После провериш дали нямаш ограничение да я ползваш само при WiFi.

Въведи DVR-а по сериен номер.

В iDMSS, в "настройки на потока" задаваш "под-поток".

Ако отново не става, в DVR-а в настройките на каналите настройваш "под-потока" на минимална резолюция, фрейм и битрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, VBI написа:

Опитай да смениш порта за видеонаблюдение от 37777 на някакъв по-висок в самия DVR и после в програмата iDMSS и виж дали ще сработи.

Опитах този метод, но за жалост няма ефект.

 

Преди 15 часа, velas написа:

Първо си инсталирай iDMSS Plus - безплатна е....

Да, с Plus версията проблема е същия. Нямам зададени ограничения за ползване само при WIFI, само предупреждава, че е възможен голям трафик през мобилните данни.

DVR-а пробвах и по сериен номер и чрез сканиране на баркода - няма промяна. В настройките на потока по подразбиране е на "под-поток".

Ще опитам довечера да намаля резолюцията и т.н.

Редактирано от Дидо Йорданов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай пак това което колегата @VBI предложи, само че не на висок порт, а на 80 или на 443. Тези два порта са за HTTP и HTTPS и са обикновено отворени навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.10.2020 г. at 13:32, Дидо Йорданов написа:

...2 телефона на Виваком...

 

И на двата ли не излиза картината? И двата ли са iPhone?

 

Едва ли е от мрежата на БТК, по-скоро е някаква настройка.

При мен всичко работи на няколко дузини DVR-и, но съм с Андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...