Jump to content

При пълнене изключва или на 22-25, или на 38-39 литра


Recommended Posts

Газовата ми бутилка е тороидална, 40 литра по паспорт. Има си евросонда, евро-клапан, заверена е и е минала годишен технически преглед. Ако в паспорта пише пълния обем, тя би трябвало да се пълни до 80%, тоест 32 литра. От 2-3 месеца обаче на различни газостанции пълначката ту изключва на ~23-25 литра (в някои драстични случаи - на 18 л.), ту ми сипват по 35-38 литра, а имам и бележка от Петрол на "Данаил Николаев" за 43 литра отпреди 2 седмици. Последната седмица попътувах малко навън - там (Словения, Италия, Сърбия) над 23 литра никъде не можах да сипя. Притесненията са ми, че механизмът, който спира пълненето при достигане на определено налягане, се е прецакал нещо и или изключва по-рано, или по-лошото - не изключва навреме и в тоя ред на мисли мога да напраскам бутилката отвъд санитарния максимум, което с оглед жегите навън не ми се нрави особено. Запознах газаджиите ("Софгаз" - Горубляне), които са я слагали, обслужвали и заверявали, с проблема, но реакцията им беше в стила "карай си, лъжат те с налягането, то лятото е така, не го мисли". Обаче границите, в които варира пълненето, са твърде широки даже и за моите иначе либерални разбирания. Някой имал ли е такъв проблем и как се е преборил с него? Някакви съвети за по-точно установяване на проблема?

Мерсим.

ПП: Винаги карам, докато свърши газта. Избягвам да допълвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При възможност зареждай няколко пъти на една и съща колонка и то на някоя от големите вериги примерно Лукойл и виж дали ще има разлика. Аз зареждам почти винаги на една и съща и разликата варира от 37-39л. при тороидна бутилка от 47л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това щях да кажа. Имат разлика в налягането на помпите,а отделно в малките толкова лъжат,че може и 50 литра да ти напълнят. Аз зареждам само лукойл и горе-долу бива. Само да вметна че в Турция за 2500 км, ми даде разход с два литра надолу :gruebel: А разправят че лукойл бил на ръба на фалита :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро те тия 2л на долу може да са от по хубава газ. А малките газстанций ги подминавам като бърз влак малка гара. То и аз само на Лукойл пълня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко години пълня на OMV, на Лукойл като заредя и съм с 2 на сто отгоре ... А преди бях заклет фен на Лукойл ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро те тия 2л на долу може да са от по хубава газ. А малките газстанций ги подминавам като бърз влак малка гара. То и аз само на Лукойл пълня.

Едно че е хубава,второ че там всичко е под директен контрол и монопол на държавата. Не повярвах че колата ми харчи 8.5 газ при 120 км. извънграда :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че винаги ще има разлика, но при мен разликата в пълненето е почти два пъти, а не литър-два. Отделно на малките газостанции не зареждам. Основно сипвам на Еко и ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... Запознах "газаджиите" ("Софгаз" - Горубляне), които са я слагали, обслужвали и заверявали, с проблема, но реакцията им беше в стила "карай си, лъжат те с налягането, то лятото е така, не го мисли". ...

Толкоз са и газаджии тези :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че винаги ще има разлика, но при мен разликата в пълненето е почти два пъти, а не литър-два. Отделно на малките газостанции не зареждам. Основно сипвам на Еко и ОМВ.

Мини пак през тях/ газаджиите/ , ако не вземат отново отношение , запиши си номера на майстора . След два дена му звънни и кажи че бутилката се е пръснала защото е събрала 45 литра газ . Но го издокарай малко като актьор , с дандания около теб и тн . Кажи че някакъв от пожарната е питал кой е проверявал уредбата и къде е минавала преглед :hilezh: . Интересно ми е каква версия ще измисли .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не дърпай рогатия за макарите колега :grrdev::rotcol:

Какво да ги дърпам , най- много да го надърви .Писнало ми е от майстори , представи си човек наричащ се майстор , занимава се с този занаят от най-малко 20 г .Развива ми филтъра на газовата уредба , но не е спрял кранчето , като рукна тази газ :steinigung: около 40 л изхвърчаха през тръбичката при загрелия двигател . Ако се бях запалил в това хале , щяха да изгорят още две коли и сградата ...

Сещате ли се за приказката , Майсторе .. викам ти майсторе защото не ти знам името .... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 40 л изхвърчаха през тръбичката при загрелия двигател .

А ти виждал ли си колко време излизат 40л през такава тръбичка,или само си чувал някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКО ИМАШЕ ЕВРО СОНДА КАКТО Е ПО ЗАКОН, НЯМАШЕ ДА ИМА ТАКЪВ ПРОБЛЕМ, ИЗОБЩО НЯМАШ ПРАВО ДА СЕ ДВИЖИШ СЪС СТАРИЯ ТИП СОНДИ В ДЪРЖАВА ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ, ТИ СИ ВИНОВНИЯ В ТОЗИ СЛУЧАЯ, ТАКИВА КАТО ТЕБ ВЪОБЩЕ НЕ ИМ ПИПАМ КОЛИТЕ, ДА СЕ ОПРАВЯТ БЕЗ МОЯ НАМЕСА, НЯМА ДА СТАВАМ СЪУЧАСТНИК НА САМОУБИЙЦИ. :zustimm:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКО ИМАШЕ ЕВРО СОНДА КАКТО Е ПО ЗАКОН, НЯМАШЕ ДА ИМА ТАКЪВ ПРОБЛЕМ, ИЗОБЩО НЯМАШ ПРАВО ДА СЕ ДВИЖИШ СЪС СТАРИЯ ТИП СОНДИ В ДЪРЖАВА ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ, ТИ СИ ВИНОВНИЯ В ТОЗИ СЛУЧАЯ, ТАКИВА КАТО ТЕБ ВЪОБЩЕ НЕ ИМ ПИПАМ КОЛИТЕ, ДА СЕ ОПРАВЯТ БЕЗ МОЯ НАМЕСА, НЯМА ДА СТАВАМ СЪУЧАСТНИК НА САМОУБИЙЦИ. :zustimm:

Този закон от коя година е? Доскоро какво си монтирал ? Само не ми казвай откак се занимаваш с тази дейност че всички са с евросонди .. Моята случка е преди 4 години когато купих колата и беше на първо обслужване .

Това че споменах Майсторе и веднага скочи .. що скачаш без да говори никой за теб ? И 5 Евросонди да имаше , нормално е да спреш този винт , да се сетиш че трябва да си обезопасиш работата .

А ти виждал ли си колко време излизат 40л през такава тръбичка,или само си чувал някъде?

Не не съм виждал , само успях да си взема чантата с документите и изхвърчах вън . Нямам намерение да мра заради някой друг . Около клапана всичко беше в лед накрая , ти ако не вярваш пробвай ..........

Редактирано от eodor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм виждал , само успях да си взема чантата с документите и изхвърчах вън . Нямам намерение да мра заради някой друг . Около клапана всичко беше в лед накрая , ти ако не вярваш пробвай ..........

Ами не вярвам,защото знам,че за 40л газ са нужни няколко часа да изтече през тази тръбичка,а на "майстора" му трябват няколко секунди да притича отзад и да затегне кранчето... Има много неща,които съм виждал и точно затова няма как да повярвам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На майстора му трябваха няколко секунди за да излезе навън , а не да отиде отзад под колата . А 40 литра за няколко часа , тцъ не си прав , но дано и не разбереш че е така по- моя начин :hilezh: . Все пак колегата има проблем да пише как го е разрешил .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини пак през тях/ газаджиите/...

...

кажи че бутилката се е пръснала...

...

Но го издокарай малко като актьор , с дандания около теб...

Ако искаш, може и тениската да си скъсам, да си извадя едно око и да си направя 30% кожни изгаряния? :blink: Сериозно, нямам никакво намерение да разигравам филми, не от суеверие, просто не е правилно. Очевидно на Софгаз не им се занимава и след като те го смятат за нормално, а аз - не, логичното е да потърся решение на проблема в друг сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако искаше качествено обслужване нямаше смисъл да ходиш точно в този сервиз, не е известен с качествено обслужване, явно те е заслепила ниската им цена, вероятно сондата ти е турска, и тогава няма какво да се чудиш защо работи като турска сонда, а хората в Англия казват.....горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминала сладостта от ниската цена. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата я сложих преди 4 години при тях, защото ми бяха наблизо, работеха в събота, а и тогава отзивите за тях не бяха лоши. Доколкото помня, за Бардолини не бяха с най-ниска цена, дори напротив. За 4 години нямам почти никакви проблеми с инсталацията, като изключим някои бързо отстранени нередности по монтажа, които съм описвал някъде тук. Този проблем с варирането на пълненето се появи преди няколко месеца, може би има нещо общо с монтирането на евро-клапана или просто сондата/поплавъкът вече не работят както трябва. Ако във вашия сервиз можете да помогнете за отстраняването на проблема, чудесно, ще се свържа с вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също има подобен проблем с изключването . Досега зареждах само на Еко , но последния път колонката спря на 38 литра , бях изминал 290 км извънградско. Следващото зареждане го направих на Лукойл , 200 км извънградско - колонката спря на 18,76 литра. Това налага ли смяна на евросондата ?

Редактирано от iovkom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също има подобен проблем с изключването . Досега зареждах само на Еко , но последния път колонката спря на 38 литра , бях изминал 290 км извънградско. Следващото зареждане го направих на Лукойл , 200 км извънградско - колонката спря на 18,76 литра. Това налага ли смяна на евросондата ?

Не си казал колко ти събира бутилката , а и с дозареждане никога не излизат сметките .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...