Jump to content

Recommended Posts

Това са пълни глупости.

По-скоро ще си спра колата за зимния сезон на паркинг и ще се возя с градския транспорт, отколкото да карам с това.

Ясно е че всичко в България е породено от липса на пари, но има неща с които компромис не бива да се прави.

За мене кола с такива гуми на лед е все едно съзнателно да се кача в колата си и да знам че спирачките ми работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Май тази зима някой ще разбере, че автомобил с куатро тръгва лесно, ама спира като обикновен и по-зле :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами момчето ,което се занимава с монтаж-демонтаж и вулканизация има някакви инструменти за целта,крие точно какви са но си мисля,че са ножчета като тези дето се режат балатуми по труд и творчество в училищата :rolleyes:

Кажи на туй момче да си смени професията на момента докато някой не е пострадал от тези интервенци и спрете да пишете глупости и небивалици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GoоdYear са голяма фирма - произвеждат на много места .... аз съм виждал нов GoodYear 17-ка, купен от Германия и произведен в Китай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах тези с ДОТ 2612 :

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/falken/hs449-eurowinter-17570-p-92604.html

Ето сайта им :

http://falkentire.com/

http://www.falken-europe.de/

Надявам се ,че не съм сгрешил. ;)

Редактирано от haga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за сега съм се спрял на това. Размера е 185/60/15 и мисля че тези 3те модела са най-добри от този размер.

1. Semperit speed grip 2 - DOT3512

- 4x100лв. + 15тина лв. за доставка + монтаж за моя сметка

2. Fulda Montero 3 - DOT 2012

- 4x113лв. + безплатен монтаж

- 4x100лв. + 15тина лв. доставка + монтаж за моя сметка

3. Firestone Winter hawk 2 evo

- 4x101лв. + безплатен монтаж

- 4x90лв. + 15тина лв. доставка + монтаж за моя сметка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда отпада от избора. Другите 2 са добре :zustimm:/>/>

Аз пък мислех че фулда е най-добра от вс. като четох коментари и т.н

Семперита е наи-горе в класациите след това фулда и накрая фирестоне. Но за това питам вас понеже не съм толкова компетентен и не съм карал с тях.

Може да ми дадете друг по надежден модел за тези пари ако има :)

Редактирано от Audi_Team
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Firestone-a е с по-здрав борд и е по-малко вероятността от балони, съшщо така има много добро сцепление на сняг и къс спирачен път.

Semperit - нямам наблюдения, не се търси особено много тази марка (поне при мен), от известно време насам се представят доста успешно по различни тестове, което говори добре за тях

ПП: По-напред в темата има оплаквания от фулдата, таз годишната реколта дава сериозни дефекти, които водят до разправии с гаранцията на гумите

Редактирано от Don_Diego_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, това са все нови модели и тепърва им идват рекламациите. Ей сегичка четох за файерстона че не са били хубави на мокри и спирачен път.

Днес където вляза да чета и все различно пише...

За първи път ще си купувам 4 чисто нови зимни гуми и искам да направя най-добрият избор. Извинявам се ако ви тормозя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни Bridgestone, тази година са на много прилични цени :zustimm:

Баш спирането на firestone-a им е силна страна (както и на всички от групата на bridgestone)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази седмица корабчето е с нови чипици за зимата Goodyear UG8.

Горещо препоръчвам Иван (Don_Diego_) звъннах му около 14:00 и към 16:00 корабчето вече беше с новите чепици.

Това се казва експедитивност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по скъпи са те. Фулдата я отписах в такъв случеи. Сега се колебая още за firestone i semperita.

Точно за тея модели не знам, но аз съм с Ice grip 3 на Семперит от есента на 2010г. Доволен съм от гумите. Материалът още е много мек, а самите гуми не шумят и са доста добри гребачи (имат и дупки за шипове).

Само не взимай някакви гуми от най-евтините заради идеята, че са нови. Мой познат така си купи Траял и след седмица и 21353246 баланса ги изхвърли....след 105-110км/ч му се отваряше жабката от вибрации. Иначе според мен щом гумата е от средният клас и нагоре и е нова няма да имаш проблем поне първите 3год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам относно налягането в гумите.

Гледам,че на лепенката,която е на колонката зад шофьорската врата най-отгоре пише при 3-ма човека с багаж налягане-2,4 атмосфери,а по-надолу са изброени различните размери гуми,натовареност и налягане.

Та мисълта ми е може ли да се карат 195/65/15 при 2,4 атмосфери?

По принцип и зимни/195/65/15/ и летни/225/45/17/ досега съм ги карал на 2.2.

Сега си купих новия Continental ContiWinterContact TS 850 и явно каучука е много мен/и видимо е така/ и на 2.2 колата направо подскача.

Вчера напомпах колата до 2.4 и определено возията е по-добре.

Проблем ли ще е ако ги карам с това налягане,или поне да ги направя 2.3?

Благодаря предварително на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз преди време писах, че много мека гумата отстрани и ми казаха, че съм пишел глупости :)

Аз лично от 2-3 седмици насам съм с тях и съм ги надул на 2.3 предните, а задните на 2.2.

Да видим тази зима колко хора ще изгърмим с тази гума в дубките, този месец имах досег с доста други марки покрай закупуване на гуми на служебните автомобили... е няма друга такава гума, като чели липсва материал при нея. Така или иначе сме ги купили вече остава да покараме и времето ще покаже, надявам се тестовете за гуми да не са подвели хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.5, не ти ли падат пломбите колега? :)

На мене на 2.3 ми се вижда твърдо, но съм така заради лошите ни пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.5, не ти ли падат пломбите колега? :)/>

На мене на 2.3 ми се вижда твърдо, но съм така заради лошите ни пътища.

еми падат ама ти сам си отговори на въпроса брато :zustimm: и както казах, не че след 2 дни примерно не са на 2.3. то е така със всички май. и твойте да си провериш сигурно ще са с 1,2, пункта по малко. пътищата оправдават зора както се казва за съж. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък да запитам: какъв е зимният размер 17"-ки? За В4? smile.gif

Сякаш ми се иска да са с по-малко ходило от 225, но пък параметрите стават екзотични и съответно цените... wall.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/50/17, но цената никак няма да ти хареса :steinigung:

Взимай едни Westlake-ове на 225/45/17 и си свиркай :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми докараха новото Toyo flehan.gif - http://www.toyotires...rn/observe-gsi5

Евааааси значи ! Даже си има и орехови черупки в нея laugh.gifflehan.gif Супер мек протектор, странични ламели, а-у ! Абе раздвоен съм м/у тези и другите които исках да слагам !

Колегата, за това Toyo не знам, май не е много за нормален път, но живо ме интересуват 4 нови S953. Имате ли ги налични в 205/55/16? Може и някакви от високия клас Yokohama, ако има...

едит: Сега прочетох повечко за GSI5 и вероятно точно тази ще е перфектна за нашите винаги почистени пътища без никакъв сняг. Включи и нея, плийс.

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...