Jump to content

Recommended Posts

CONTINENTAL WinterContact TS 830 е по-добра от CONTINENTAL WinterContact TS 830 P така ли да разбирам?

830P е по добра високоскоростна магистална гума за зимата ,за нуждите които ти описваш по добре ще ти застане 830.По миналата зима когато излезе конти 830P не се предлагаше дори като размер 205,55,16 или поне в Медина го нямаха ,имаше го само от 17 цола нагоре ,Миналата зима имаше и 16-ки ,но както съм писал на миналата страница очаквах като по нов модел да е по добра но не стана точно така.Може би се дължи на факта че 80% карам градско ,но според мен по добрия избор е 830 ,,дори и цената им беше около 15 лева надолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

тез тестове са в голяма част платен репортаж.

Тва е верно...

--------------

Хубавите зимни гуми са новите гуми.Мек каучук(който остава такъв и при много ниски температури) и грайфер с ламели, които се "застъпват/покриват" в посоката на движение !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CONTINENTAL WinterContact TS 830 205/55/16 миналата зима взех с отстъпката на клубната карта от Диана за около 700лв, не ги гледайте тези цени от по 200/250лв., а търси с отстъпка и няма да има нужда да слизате на 15ки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега карах с Lassa Snoways 2 Plus, на сняг се държаха добре, на дъжд никакво сцепление, предполагам потади липсата на канали за отвеждане на водата.

Тази зима мисля да заложа на Semprit Winter Grip. Мой познат беше с такива на Fiat Bravo, голямо нагазване бе миналата зима.

Някой има ли впечатление от тия гуми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Winter Grip , но поне на тестовете Speed grip 2 дава добри резултати (на 205 55 R16). Все пак зависи и от размера на гумите които търсиш. Тия winter grip много приличат на Debica Frigo 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега съм със зимни 15-ки,но имам оригинални джанти които ми стоят и мисля да си взема гуми за тях.

Нямам клубна карта,как мога да получа такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със заявление до Ники(nmm), който след това я праща по Еконт. Има тема точно за нея, от която може да се изтегли заявлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата Васил, относно гуми "Континентал".Колега за 2012 г. е излязъл новия модел на гумата със новата шарка и се води "Continental"-TS 850, разгледай ги и тях преди да си ги закупиш.Цената им обаче е доста по-висока от модела за 2011 г./Континентал-TS 830/.Аз също мислех да си взема"Континентал" но да е с ДОТ-2012 г.и тогава разбрах за новия модел на гумата, искам да си взема 15 цолови гуми но цената им започва от:157-до 160 лв.за брой.видяха ми се малко скъпички!Това го казвам просто за информация,изборът ти за гуми е много добър.Вземи си гуми от новия модел разгледай ги шарката е перфектна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с две само няма да стане 4х4 е колата.

Слагай и не го мисли. Поне още 2 зими ще ти изкарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Continental WinterContact 830 сега предстои трети сезон с тях и мога само положителни отзиви да дам - отлично поведение на пътя при мокро и сняг, задоволително при лед и комфорт на пътя откъм шум и мекота доколкото гумата оказва влияние. Сега гледам има 850-ки като модел и предполагам са още по-добри, а цените са същите като на 830.

Искам да ви питам колко време като години и изминати километри горе-долу могат да карат едни гуми при положение, че не се правят извращения като пилене, високи скорости и рязко спиране а просто нормално каране? Има ли нещо като норматив така да се каже и примерно проблем ли е ако една гума е на 5 сезона, но още не е износена да се ползва в случай, че е здрава и няма други проблеми? Аз на сезон навъртам около 5000-6000км на вид гуми което мисля не е много и се чудя дали може да им стане нещо от стареене в близките 2-3 години примерно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 сезона(зими). Аз на толкова ги сменям. А за км. гледай колко е износването на гумата падне ли под 5мм са за смяна. 5 сезона са много,вече се удървя каучука.

Това е за гуми среден и висок клас. Евтините изкарват 2-3 сезона и са за боклука.

Редактирано от Geeppii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже зимата наближава, а аз обичам да съм подготве взех да се замислям за гумите.

Размера е ясен 195/65/15, какво ще препоъчате? Мисля бюджета да е 120.00лв на гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental TS850, мисля и Dunlop 4D е в този диапазон :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наличните размери за момента са:

185/65/15

195/65/15

205/65/15

205/60/15

205/55/16

205/50/16

215/55/16

Силно се съмнявам да дойдат и други размери за този зимен сезон :steinigung:

На твоя размер има стария модел TS830

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм Гиславед фен. Но след като обух в горещо препоръчваната ми Сава Ескимо S3 Шкодата и скептично потеглих с 20 км от гумаджийницата, все едно се качих на друга кола- все едно е куатро

Изключително доволен съм от поведението на колата в сняг, дъжд и комфорта на шофиране при чист асфалт и павета- шум почти отсъства.

Гумите са 14- ки.

Ще видим втората зима как ще се представят. Цената е толкова символична, че мога да си позволя да ги сменям на две зими

Този пост е редактиран от Ivo_Dinkov: 29 август 2012 - 13:26

Zdraveite!Molq da me izvinite za latinicata na pisane ,no ma6inata e (kompa),ot Angliq i imam malko navici s neq!Kakto i da e!

ZA GUMITE-ABSOLIUTNO OCELI MARKITE I PARAMETRITE ZA MNOGO I ISTINSKI SNQG KOLEGATA VSE PAK SYM OT I V RODOPITE I PONE OT SNQG<LED I NAKLONI RAZBIRAME!

NAISTINA GISLAVED SA N 1 KAKTO I MNOGOTO PRODUKTI NA SEMPERIT GROUP!SY6TO TAKA I SAVA .OSOBENO ESKIMO S3,NO SY6TO I DRUGA 4E6KA GUMA DEBICA FRIGO,NO NOVATA 6ARKA SLED 2010 GOD E S PO-SLABI DANNI PRI NAS!!! mOJE I TURSKITE LASSA ILI TEHNITE EKVIVALENTI POLARIS!!!! OT MEN E TOVA I AKO MOJE TUK ,PRINAS DA SA 14'' I PO-TESNI4KI O6TE PO-DOBRE!

dANO E PO-LEKA OBSTANOVKATA TAZI ZIMA ,AMA NIE TUK ,VERIGITE DAJE SE NADPREVARVAME ,KOI GI SLAGA POD 3 MIN S OBTQGANETO!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...