Jump to content

замяна на скоростна кутия


vaisa83

Recommended Posts

Здравейте колеги!Имам пробмем с кутията на АБКто с код АХА07891 и искам да я сменя с АМК13108 понеже ми е налична.Чашките за каретата на АМК кутията са по големи от моите.Та въпросът ми е могат ли да се прехвърлят моите чашки на АМКто и съвпадали всичко?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е възможна смяната на така наречениете "чаши"

Другият вариант е смяна на каретата или ако имаш под ръка полуоските от другия автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че нямам каретата и полуоските за АМК кутията.Най вече ме интересува дали нямат разлика в шлиците тия чашки,и дали ще стане размяната тъи като едните са по големи от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. По-малки са каретата на куатро и чашите са им по-малки. А иначе пък по-големи са каретата на автоматиците. Чисто любопитство - за предно предаване ли говорим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чашите на АМКто са 11.3мм външно,а на моята са 10,...мм.Колата е на предно.А за моята кутия(АХА07891)неможах да намеря нищо,може някога,някои да я е сменил.До колкото намерих в нета кодовете на кутии слагани на АБК са други,и незнам кво става.Ако тая интервенция не стане ще търся кутия с код като моя,защото не съм имал оплаквания в набиране,вървене и баири.Някои ако има инфо за моята кутия нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премери междуболтовото разтояние на карето а не чашата външно, иначе чашките се сменят лесно с рязко издърпване навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменя АХАто с АМК ще имали разлика във вървенето и каква,понеже чета че АМКто били по дълги.Интересува ме разликата м/у двете кутии за да знам дали да я сменя с АМК или да търся здрава АХА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предавателните числа на кутиите,но не ги разбирам тия работи и за това се допитвам.А като гледам разликата в числата е малка ще се усетили при смяна,защото с моята си ми харесваше.Това е главния въпрос за АМКто:дали ще е мудна,дали ще е с малка скорост на високи обороти,и как ще е в баирите.Че като чета във форума мненията са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • АКМ - АХА

1 - ва - 3,55

2 - ра - 1,86 - 2,11

3 - та - 1,19 - 1,30

4 - та - 0,84 - 0,94

5 - та - 0,68 - 0,79

Диф - 4,11

Иво не съм сигурен че пишете за еднакви кутии Човека пише за АМК ти за АКМ, мисля че ги има и 2 та варианта, АКМ -то е по дълга, другата по спомени е доста къса.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво не съм сигурен че пишете за еднакви кутии Човека пише за АМК ти за АКМ, мисля че ги има и 2 та варианта, АКМ -то е по дълга, другата по спомени е доста къса.

Кат съм слеП е така, абе що немога да си тресна на мене си минус :hilezh:.

  • АКМ - АХА - АМК

1 - ва - 3,55

2 - ра - 1,86 - 2,11 - 2,11

3 - та - 1,19 - 1,30 - 1,42

4 - та - 0,84 - 0,94 - 1,03

5 - та - 0,68 - 0,79 - 0,83

Диф - 4,11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...