Jump to content

педала на съединителя хлътва


timon_tg

Recommended Posts

Педала на съединителят хлътва на 1/3 или 2/3. Това се получава само при външна температура от 35C+ . Миналато лято пак ми правеше същият проблем и смених горната помпичка. Това някакси съвпадна с края на лятото и до Август тази година не го бях забелязвал повече. Сега се получава отново. :wall:

Въпроса е може ли това да е от спирачна течност и евентуално да е за смяна или пак да сменям помпичката.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако горната помпа е ОК значи проблема е долната. Не ми се вярва проблема да е в спирачната течност :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имах тоя проблем преди 1-година и се оказа за смяна като го натискаш чува ли се триене на метал ако се чува значи ти е за смяна поне при мен беше така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не се чува.. просто хлътва и сякаш няма съпротивление в помпата..като се издърпа педала с ръка се оправя..до момента в които стане жега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачна течност губиш ли ? До долната помпа има ли една гумена тапа ? Ако я има и не бъркам колата вдигни я и виж дали е омазано със спирачна течност вътре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,

ако е съсипана долната помпа ще има загуба на течност.

Ако си е тръгнала горната няма загуба на течност и има подобни симптоми.

Тая помпа, която си я сменил читава ли е била или некой пуС пустиняк?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква загуба на спирачна течност или течове.

Ако беше заминала горната помпа, не би ли следвало да хлътва постоянно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е при тотално заминала помпа.

Ако е нарушено уплътнението на буталото на горната помпа не всеки път като натиснеш педала то избутва нужното количество течност за да може долната помпа да избута аксиалния лагер, така да се каже.

Понякога даже се случва съединителя да си работи съвсем нормално.

Пробвай да я смениш с нова, хубава (важно е).

Не е скъпа. Лесно се сменя.

Ако не е тя, работата става по-дебела :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...