Jump to content

Масло - ALT


Милчев

Recommended Posts

То и аз съм се чудил къде отива това масло, щото пушек отзад никакъв, пък не е като да не доливам често...

Изпарява се. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарява се. :hilezh:

През ауспуха ли? Щото не виждам от къде ще изчезне иначе... Но и пушек няма. Възможно ли е синтетичното масло да не прави син пушек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам през отдушника на картера се изпарява.И полу синтетиката дето я карах отначало не димеше тъй че..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а не е ли удачно решение да го сменим този двигател с друг по-читав(разбира се след като се допитаме до клуба на знаещите тук какъв да бъде) и да мирясаме .....отколкото да се тормозим с този вечен и нерешим според мен проблем.Защото все пак колкото и да струва мотора няма да е колкото колата а другия вариянт да продаваме колите на мен лично не ми се занимава а и защо да набутваме други след нас...Аз си харесвам колата, избрал съм си точно този модел,има всякакви екстри и т.н и не съм предполагал и за миг че може да е такъв мотора,а и то не на всички доколкото разбирам

Редактирано от Kissman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а не е ли удачно решение да го сменим този двигател с друг по-читав(разбира се след като се допитаме до клуба на знаещите тук какъв да бъде) и да мирясаме .....отколкото да се тормозим с този вечен и нерешим според мен проблем.Защото все пак колкото и да струва мотора няма да е колкото колата а другия вариянт да продаваме колите на мен лично не ми се занимава а и защо да набутваме други след нас...Аз си харесвам колата, избрал съм си точно този модел,има всякакви екстри и т.н и не съм предполагал и за миг че може да е такъв мотора,а и то не на всички доколкото разбирам

Колега ако си мислиш, че този проблем е "тормозене", представям си проблемът със смяната на двигател, като какво ще ти се види :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече клоня, че маслата който се предлагат в БГ са доста измекярска история, щом синтетиката на Мобил 0W40 се "сговнясва" за 5к км, след като й дават 20к.

А Мотул-а след 6к ...

:zustimm:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си мислиш, че този проблем е "тормозене", представям си проблемът със смяната на двигател, като какво ще ти се види :D

не ме плаши толкова смяната защото на моята го сменях-1700 за мотора и 500 лв за работа,това беше преди 2 години.Грешката ми тогава беше че не бях запознат с този недостатък и не сложих друг мотор а същия ALT защото ми обясниха че по-лесно ще мине озаконяването пред КАТ,а и както казах не съм и предполагал че е с такъв вроден проблвм.А предишния се наложи да го сменя защото последния му собственик ме прекара зверски с разни добавки и какви ли не гадории за да го стабилизира и след като смених 2 пъти маслото и ги отмих започна на всеки 100 км да пиши за доливане и майстора ми го разглоби и ми показа криви мотовилки,надрани цилиндри и нямаше друго решение...Така че присъствал съм и съм запознат с цялата процедура...вярно е че сложна и доста време бях без кола но не е невъзможна нито чак недостижимо скъпа..аз теглих заем за да я стегна и отново да е кола .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички форумни светила признават само два двигателя: за бензинов -> 1.8Т, за дизелов -> 1.9TDI PD 131 к.с.

Не знам колко от тях са карали кола с такива мотори, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз също карам автомобил с този мотор.

Колата е при мен от 40 000 км реални и започна да харчи масло преди

10 000 км или на 104 500 км. Дотогава въобще не го пипаше.

Карам с масло VW Long Life 3 - 5W30. За 8 000 километра съм

долял 3 литра и половина като 2 от тях са Agip 5W30.

Заинтересуван съм къде и колко би ми излезнало да монтирам допълнителен

маслен радиатор с редуктор както на колегата по-горе.

Колата ми харесва не искам да я продавам плюс това нашите

модели с този двигател струват между 7 000 и 9 000 лева.

Аз се чудех дали не е много високо налягането на маслената

помпа и маслото да се изхвърля към клапаните, а долу в картера да

остава "сухо".

Предварително благодаря за отзивите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с допълнителния маслен радиатор ме заинтересова доста. Ако колегата каче малко снимков материал , ще съм му много благодарен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително благодаря.

Досега не бях забелязал корелацията на по-топло време и завишен разход на масло,

но категорично потвърждавам за наличието на такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Добре колеги ще снимам и ще кача снимките да видите за какво става дума.Само,че тия дни съм малко зает. :bia:

Колега чака ме снимки ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чака ме снимки ;-)

Колеги извинете ме,че не можах да направя снимки на масления охладител и да ги кача тук.Но щом съм обещал снимки ще има.На последък бях много ангажиран и не ми остана свободно време. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега маслото за мотор АЛТ е VW 504.00, което отговаря на 5W-30 по SAE. Това масло е пълна синтетика. Аз карам%2

Редактирано от carrera4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Eto snimkite koito obeshtah.

KuEIV.jpg?1

ltVa0.jpg?1

7OmMc.jpg?1

paUje.jpg?1

k2Hs3.jpg?1

nalk5.jpg?1

5vEf4.jpg?1

TmNqq.jpg?1

xRtBW.jpg?1

A tuk prodavat podoben kit-http://www.ebay.com/itm/10-ROW-AN-10AN-UNIVERSAL-ENGINE-OIL-COOLER-KIT-ALUMINUM-HOSE-END-/261085867972?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cc9ee2fc4&vxp=mtr

Izvinyavam se za latinitsata,no imam problem s laptopa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата Kissman,че по-удачния вариант е да се пробва с 5W50 отколкото с 10W60.Зимата студеният старт ще е по лесен,а и при загрял двигател вискозитета ще е по-голям. :zustimm:/>

Извинявам се за намесата-но съм претиснен от коментарите за маслото.От скоро имам а4 1.6 и зузуки второто за една смяна масло 5-50 не доливам-а аудитотолкова да гори!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за намесата-но съм претиснен от коментарите за маслото.От скоро имам а4 1.6 и зузуки второто за една смяна масло 5-50 не доливам-а аудитотолкова да гори!!!

Споко ,става въпрос само за 2.0 20 V - ALT

п.п. Благодаря на колегата beko5511 само да сподели ,виждам че е ползвал втора употреба охладител да каже от къква кола е това ,за какви пари става въпрос?

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Масления радиатор го взех от автоморга,но не знам от каква кола е,защото беше свален.Купих го заедно с маркучите за 40лв.,а адаптера го купих нов за 45лв.Няма никакво значение от каква кола е радиатора..Всичкото това си го монтирах сам с изключение на корекцията на резбата на болта,който идва в комплект с адаптера за масления радиатор.Защото резбата на масления филтър е цолова,а на болта е друга и след като затегнеш адаптера на мястото на масления филтър с този болт не можеш на същия този болт да навиеш масления филтър.За корекцията на резбата ходих при двама стругари,които се отказаха да направят корекцията.Та третия при,който ходих ми я направи.Ако имаш други въпроси питай. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eййй неспира да ме изненадва този АЛТ .Номерата с масло явно са му от любимите :).Карам и след примерно 60-70 км изпищява че маслото е на минимума (аз го проверявам преди по дълго пътуване та си беше почти на мах)и карам така примерно още 30-40 км ,спирам за по кафе, качвам се паля и веднага пищи че е на мин. маслото а съм стоял примерно над час,тъгвам (и да го проверя маслото знам че няма да ми покаже реално иска си да стой поне 3- 4 часа - дааа толко и тогава показва реално)и след 10 км ми идва на ум да пробвам една заръка от колега с АЛТ при тази ситуация (със светеща индикация за ниско ниво на масло)да спра и за 2-3 мин. да ОТВОРЯ КАПАЧКАТА за наливане на масло и....чудеса индикацията изчезва ,къде е уловката? Как капачката влияе на датчика за масло?Това за два дена го пробвам три пъти и все действа .И защо толкова време трябва да стой че да покаже точно ниво(досега с другите ми коли повече от 4-5мин не е било необходимо за да видя нивото на 99%)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката няма нищо общо, просто при отваряне на капака се нулира/изчезва индикацията.

Знаех си ... че е супер глупаво това с капачката,всичко си имало логика ама... тъй е, винаги имакакво да се научи .БЛАГОДАРЯ колега Raino

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай все пак, но го остави 1 мин вдигнат.

Като помислих смятам, че не съм прав за това, че писах, че капачката няма общо.Има логика защото отвивайки я разхерметизираш съда(мотора) и маслото директно се стича надолу.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...