Jump to content

Масло - ALT


Милчев

Recommended Posts

Pav3I и аз го сложих 10W60 то но съм минал 800 км.НЯМА да се върна никога на 5/30 на тази кола(кой каквото иска да си казва)Забравих още с 5/50 то за сигнализации за ниско ниво без причина,тихата работа на мотора е мехлем за ухото.Мога да кажа че и не се усеща повишен разход на гориво(ГАЗ)ако има нещо то ще е от сорта на 200-300 мл.на 100км.Но ще пиша по сигурно след поне 5-6000 км.Засега само ,,+" ве откривам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо за мотора, просто от това е имал нужда. не означава че маслото е лошо. ако бях на тебе бих си продължил със същото но както и да е...

Категорично не е лошо, но не е за нашия климат и определено не за този мотор! Въпреки заводските спецификации, на тозо мотор му идва прекалено тънко, а при нашето лято... явно лесно завира.

 

За съжаление обаче не предлагат 5W50 & 10W60, иначе нямаше да сменям марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искаш да знаеш с какво масло е предписан от завода производител или искаш да знаеш с кое най малко гори масло ли?

1. 5W30 от завода

2. 5W50 или 10W60 е с най малък разход на масло

п.п.За пример давам при мен каква е разликата:с 5W30 - 1000мл.на 1000км

с 10W60 e около 250-300 мл. на 1000км.Успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата Милчев. Тези дни идва време за смяна на маслото, поради разхода на масло (около 700мл/1000км) се чудя дали да не мина на 5w50. До сега бях на 10w40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш доста ти препоръчам 10W60 лятото се държи много добре.Тук в форума има откъде да го вземеш на добра цена.

п.п.Мисля и зимата да остана с 10W60

Миналата го изкарах с 5/50 нямах абсолютно никакви грижи.Това е мое мнение, ти си решаваш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз само не разбрах точна и конкретна причина за тоя разход на масло и има ли вариант за ремонт или като си почне няма спиране  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не ми е известно някой да е открил причината, въпреки,че много хора са я търсили. И не, с ремонт не се оправя. Не и напълно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа :) И от Ауди ли мълчът.. ?  Все пак всяка марка е пускала по някоя и друга издънка на пазара,йно като се види това се намира и решение-  Гумички,сегменти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не искат да го решават ,,проблема" ;) Доколкото разбрах и при В7 с 2.0 бензин си остава високия разход на масло така че...явно не искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа малко. То поне да беше долу горе нормиран разход,да си знае човек че след еди колко хил.км кллата гори по 2л июи 3л на 10к км, а то е "едно към око " от 2 до колкото може. То ако гори над 2 до смяна може само филтъра да се сменя периодично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз го редуцирах от 1л. на 1000 км до 0.300 мл.на 1000км и вече се,, поуспокойх " Щото едно са 3 л.на 10.000 друго си е 10л.Иначе мотора доколкото следя форума не се изявява с други проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така след много ровене и терзаене почти се навих на такъв екземпляр, НО защо подяволите са с базови екстри 90% от тия коли,за куатро да не говорим,че въобще го няма като вариант :(    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз куатро 2.0 бензин не съм видял.Екстри ще намериш, ама трудно.

п.п. Екстрите после ще ги добавяш като повечето от нас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така след много ровене и терзаене почти се навих на такъв екземпляр, НО защо подяволите са с базови екстри 90% от тия коли,за куатро да не говорим,че въобще го няма като вариант :(    

Колега ти ми счупи очилата,чесно.Чудиш се за разхода на масло при този мотор,а той наистина е брутален(мое мнение),споделяш,че е жалко да нямат екстри точно тази модификация - явно търсиш и някоя друга екстра,евентуално и куатро.Сами по себе си тези причини биха били достатъчни да те откажат точно от тази комбинация,но ти почти си се навил.Късмет с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литър на 1000 километра не е разход на масло, а направо е теч.. кога започва да харчи така - след определени километри или от завода си излиза с 300 грама разход примерно?

 

Единствената екстра, която виждам в това е, че не сменяш масло - само доливаш.. то даже и от филтър не знам дали има нужда - при този теч всички замърсявания излитат през ауспуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От завода си излизат с разход около 500мл.(с 5/30).Има и късметлии на който ALT-те им не харчат масло ,но се броят на пръсти.Да 1л. си е направо теч,аз затова търсих решение да го намаля защото почва да пищи за масло като стигне до полувината на щеката (на 500мл.)и беше гадничко на 500 км.да доливам 0.500 мл.масло .Това беше при мен на 10- на дена ,а сега е веднъж в месеца че съм долял не е проблем (за 1450-1650км и смятам че за ТОЗИ мотор е добре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш ABS и климатик /в случая климатроник/, които са основните екстри, хич нищо друго да няма.....хареса ли ти много някоя кола какъв е проблема?! Вярно е както каза колегата по-горе че може да добавяш екстри после..... друг е въпроса тия екстри колко ще ги ползваш и ако ще ползваш още една, няма смисъл да монтираш 3, само защото комшията я има:)  

П.п: Ауди имат и други мотори освен двулитровия бензинов..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че ауди имат доста други мотори освен тоя 2.0 , но предпочитам бензин,а другия вариант е 1.8т , от който не се намират "живи" екземпляри. Принципно исках куатро,но съм склонен на компромис за това стига колата да е читава ,а не някой напудрен труп. От дизела на б6 става само 1.9 131 коня,но е труден за намиране здрав такъв,камоли с някви различни от базовите екстри :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако имаш желание може да погледнеш моята и ако се разберем да ти я дам.Сериозен съм,гледал съм си я колата като дете,сменил съм почти всичко по нея,даже и двигател,и съвсем честно и откровенно бих ти казал като се видим с какво имам проблеми и с както не.Нямам никакво намерение да лъжа някой с каквото и да е и до го набутвам,просто искам да взема нещо по-малко.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте карам А4 Б7 с алт мотор. Колата е купувана нова от БГ 2006г. към момента е на реални 124 000 км. гореше ми масло около 300мл. на 1000км. На последната смяна сложих това ; Bardahl -XTC C60 5W40 . За изминатите 1500 км маслото не е мръднало.

 

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...