Jump to content

колко км мога да измина с даденото масло


Recommended Posts

здравейте момчета въпроса ми е следния.имате ли идея колко км мога да измина с оригиналното масло VW 5w30 Long life III .до момента съм изминал някаде около 15 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте момчета въпроса ми е следния.имате ли идея колко км мога да измина с оригиналното масло VW 5w30 Long life III .до момента съм изминал някаде около 15 000 км.

смяна трябва ако съм аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко колата е нова, само на 15000км, би трябвало отдавна да си го сменил. Инак - зависи от състоянието на автомобила и в какъв режим го караш. 20 000км за турбо е нормално, 25000 за атмосферен двигател също е нормално. Според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега разгледах и му дават че може да измине някаде около 20 000км и на мен ми се виждат множко така че ще се ориентирам към смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте момчета въпроса ми е следния.имате ли идея колко км мога да измина с оригиналното масло VW 5w30 Long life III .до момента съм изминал някаде около 15 000 км.

още толкова ,ако е истинско,но за всеки слу4ай смянаhttp://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9041293&contentId=7074725

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Long life маслата се карат до определени километри, като в случая до, значи че може да се наложи смяна на 10000км, а може да се кара и до 30000км. Компютъра следейки режима в който си карал колата през същите тези километри образно казано решава кога трябва да е смяната спрямо режима на работа до тук и те подсеща за смяна на маслото. Друг е въпроса дали колата ти е направена за Long life масло и дали има кой да следи режима на работа на мотора.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Long life маслата се карат до определени километри, като в случая до, значи че може да се наложи смяна на 10000км, а може да се кара и до 30000км. Компютъра следейки режима в който си карал колата през същите тези километри образно казано решава кога трябва да е смяната спрямо режима на работа до тук и те подсеща за смяна на маслото. Друг е въпроса дали колата ти е направена за Long life масло и дали има кой да следи режима на работа на мотора.

хм това е много интересно и супер яко ако наистина е така харесва ми идеята ами вчера компа ми светна че ми остават 3 000км до смяна на маслото а пак съм минал само 15 000 горе долу може и да са към 18 000км,но това ще е яко ако найстина го прави колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно го прави. кастрол препоръчват на 1 год или 15 000км. което дойде първо, ако караш режим градско. на 2 год. и 30 000 км е ако караш само извън. така че ако си го сменил преди повече от година и на колкото е сега, те съветвам да го смениш. ако искаш да си купиш оригинално лонг лайф масло на супер евтини цени ми пиши на лични :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не може сам да си определи колко е карал градско и колко извън, а и то не е само до градско и извънградско. Това го определя модул в колата, който взема предвид доста повече неща, като стартове на топло, на студено, загряване на маслото, при определени условия като например каране на много къси разстояния се получава конденз в картера, работа на празен ход и т.н. Въпросът е, дали има такъв модул.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не може сам да си определи колко е карал градско и колко извън, а и то не е само до градско и извънградско. Това го определя модул в колата, който взема предвид доста повече неща, като стартове на топло, на студено, загряване на маслото, при определени условия като например каране на много къси разстояния се получава конденз в картера, работа на празен ход и т.н. Въпросът е, дали има такъв модул.

знам за това. аз имам, но е малко подвеждащо. не му се доверявам изцяло и си следвам режим 1 год - 10 000 км. той си знае как кара но дори да има само 20% градско, пак трябва да е в режим градски. според мен и това което съм проучил :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте момчета въпроса ми е следния.имате ли идея колко км мога да измина с оригиналното масло VW 5w30 Long life III .до момента съм изминал някаде около 15 000 км.

Здравей Колега,

карам само с такова масло от години,понеже карам изключително извън градско го сменям на 20.000км,като досега не съм имал проблеми.

Да уточня,карал съм само дизели,помпа дюза и маслото си го купувам само от Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите ще дойда за този, който купи колата след теб.

ПП Ауди препоръчват и маслото на скоростната кутия да не се сменя.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как така маслото на скоростната кутия да не се сменя и защо нали след известно време и тази процедуря трябва да се направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите ще дойда за този, който купи колата след теб.

ПП Ауди препоръчват и маслото на скоростната кутия да не се сменя.

Какви проблеми визираш колега,с един голф 4 помпа-дюза изминах 650,000 км,само едни сегменти смених на 400,000 км.???

Незнам откъде разбра това,че "ПРЕПОРЪЧВАТ" да не се сменя маслото на скоростите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам откъде разбра това,че "ПРЕПОРЪЧВАТ" да не се сменя маслото на скоростите?

Чета си книжката.

Дай да видим къде ти прочете на колко се препоръчва смяна на масло на скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета си книжката.

Дай да видим къде ти прочете на колко се препоръчва смяна на масло на скоростна кутия.

:) :) :) Е,в моята книжка,къде! Дай да уточним кой какво кара,аз съм с А4 В7,ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам пример, че не винаги препоръките на Ауди са полезни за автомобила.

Препоръките за смяна на масло на 25-30к км ги слагам в същия кюп.

На типтроник 5ХПxx на ЗФ няма препоръка за смяна на масло. На ръчна кутия - няма препоръка за смяна на масло.

Все пак не написа на колко се препоръчва смяна на маслото на ТВОЯТА кутия (която може да е мултитроник).

Дай какво пише в книжката, а аз понеделник ще чукна автомобила в Аутодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам пример, че не винаги препоръките на Ауди са полезни за автомобила.

Препоръките за смяна на масло на 25-30к км ги слагам в същия кюп.

На типтроник 5ХПxx на ЗФ няма препоръка за смяна на масло. На ръчна кутия - няма препоръка за смяна на масло.

Все пак не написа на колко се препоръчва смяна на маслото на ТВОЯТА кутия (която може да е мултитроник).

Дай какво пише в книжката, а аз понеделник ще чукна автомобила в Аутодата.

На всеки 60,000км. да, моята е мултитроник,7 скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е по каталога на кастрол за всички мултитроници а4 2.0тди между 2004-2007 с изключение на куатро.

Schalttransaxle Multitronic

F?llmenge : F?llmenge (gesamt) 7,7 Liter

Einsatz : Normal

Intervalle : Wechseln 60000 km

Produkte : Castrol Transmax A CVT

така че се сменя на 60к. км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е по каталога на кастрол за всички мултитроници а4 2.0тди между 2004-2007 с изключение на куатро.

Schalttransaxle Multitronic

F?llmenge : F?llmenge (gesamt) 7,7 Liter

Einsatz : Normal

Intervalle : Wechseln 60000 km

Produkte : Castrol Transmax A CVT

така че се сменя на 60к. км

Благодаря Колега,така си го сменям и аз,на 60000км.

Колеги,питането беше за смяната на маслото на двигателя,кога и на колко!!!! да не спамим темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Попринцип това масло го дават за смяна на всеки 25,000км-30,00км, обаче има една подробност.

Много е важно какъв е годишния ти пробег... Ако ще караш над 2 години, забрави.

Само като е нова колата се позволява да се смени на 3 години. и след това на всеки 2 години.

Аз бих те посъветвал да го замениш с 5w40, тъй като нашите годишни температури са по-високи и 5w30 не е много подходящо. За зимата няма никакъв проблем, между другото и аз карам със същото масло. Работата на двигателя е отлична, но пак казвам - съветвам те 5w40 :zustimm:

Другото много важно нещо е, че масления ф-р става на нищо за тези километри ... Много е важно и в какво състояние е двигателя .. защото ако се налага да му доливаш, то няма да имаш никаква изгода да караш 25 000км с това масло, а по добре на макс 15 000 - в период от година-две да направиш смяна на въпросното масло и да сложиш нов маслен филтър.

Редактирано от de.auto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е по каталога на кастрол за всички мултитроници а4 2.0тди между 2004-2007 с изключение на куатро.

От 2001 на предноприводните Ауди-та се монтира само мултитроник, на куатро - основно типтроник, т.е. "класически" автомат. След леките забежки с двойнодискова кутия при А4 и Q5(което е на базата на А4) ауди пак се връщат към класическия автомат на ЗФ.

Същият, за който Ауди НЕ препоръчват да се сменя маслото...никога (lifetime).

Лонглйф-а на Ауди е същата простотия (не мога да намеря по-силна дума), както препоръката за НЕсмяна на масло на скоростна кутия - и автоматична, и ръчна. Донякъде бих се съгласил, ако колата имаше индикатор за маслото, който да отчита режимите на каране.....

Някой спомена дизелов автомобил - турбината се върти до 3 пъти по-бавно (това са 300%), температурата на дизелова турбина е наполовина и оборотите на дизелов мотор са "наполовина", а проникналата нафта не разтваря маслото в такава степен, като бензина.

Отделно натоварването на турбината при Голф и при А5 е различно, съответно интервалът на смяна на масло е нормално да е различен.......

Накратко - сменяй си маслото по-често. Ако искаш да спестиш - намирай го с отстъпки или от чужбина. Често хората се осланят на това, че маслото е "оригинално". Може да е "оригинално", но не е извънземно:), просто има някаква гаранция за произход. Като всяко масло, купено от "официален представител".

Доколкото знам лонглайф филтрите просто имат различен клапан.

На някои коли (примерно джип) се препоръчва смяна на филтъра на определени километри, без смяна на масло....

ПП Някой виждал ли е картер на турбо кола, карана по лонглайф програма, след 100к км?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
На 2.10.2012 г. at 21:57, kris7777 написа:

сега разгледах и му дават че може да измине някаде около 20 000км и на мен ми се виждат множко така че ще се ориентирам към смяна

Може 30 000 от фолсваген ми сложиха в лондон такова и на компа на колата пеше 30К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...