Jump to content

Излиза ми следната грешка на VAG COM


dpakona

Recommended Posts

Колеги помагайте . Излиза ми следната грешка . Парното ми работи . Първоначално си помислих че е термостат , но явно не е . Сменявах го миналата година . Стрелката за темпреретурата ми вдига до 90 градуса след което пада на 60 и така :)

Грешката е следната :

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 919 880 G

Component: C5-KOMBIINSTR. VDO D10

Coding: 05160

Shop #: WSC 00000

IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0W0671587

1 Fault Found:

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурния датчик ти е за смяна или имаш проблем с ел. инсталацията. Почисти куплунга и прегледай жиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес смених моя,струва 15 лв,Но при мен ,стойностите започваха да се менят като температурата на антифриза стигне 80 гр.После започваха да се колебаят непрекъснато,хванах го докато крах из центъра,мн гадна работа . но сега е разкош,Датчика е двоен един за таблото и един за ЕКУ-то.Часта която управлява екуто беше дефектирала,на таблото всичко беше ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е мястото да питам ,но като ми загрее колата нямам топло от парното,когато свалях моторчето да го сменям почистих всичко сглобих и имаше парно перфектно.Сега няма от какво може да е благодаря предварително колеги. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам ама без темпреретурен датчик колата стана по шумна вдига повече оборотите и очевидно ми впръсква повече нафта което направо ме побърква харчи като полудяла ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинален ли да купя или какъвто и да е :) нали не трябва да се сваля предницата за тоя датчик ?

Редактирано от dpakona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...