Jump to content

Обслужване на автоматична ск.кутия


Altimirov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

За първи път ми предстои обслужване на автоматична скоростна кутия и се интересувам колко литра масло побира кутията.Колко ще излезе приблизително цялата работа -смяна гарнитура на картер и филтър + маслото, за да знам какво да очаквам все пак.Колата е ауди 100 абк, и ако някой може да сподели някъде във Варна за човек,който се занимава със скоростни кутии.Защото знам,че са малко хората, които наистина разбират от автоматици. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз също имам автоматик и трябва да го водя на профилактияен преглед, чух добри думи за сервиз " Коко"

намиращ се в малинова долина",надявам се поне малко да съм бил полезен като го напишеш в гоогъл излизат точно координати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж номера на кутията - има стикер залепен на картера. Ако кутията ти е като на АЕЛите ZF4HP18FLE събира точно 3 литра масло ( по-точно само толкова може да се източи). Това са цени от преди 2 години масло 1лт 32.50лв, филтър 50лв, о-пръстен за филтъра 5лв, гарнитура 73лв. Смяната на маслото е елементарна изтакаш старото, сваляш картера и почиставаш магнитите, сменяш филтъра. На мен цялата процедура ми отне 1 час в домашни условия стига да имаш достъп до канал разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Според производителя на кутията е нормално да остане около половината масло и това не води до смяна на кутията:).

По-важно е да се смени филтъра и да се измие картера, отколкото да се смени цялото масло.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е точно така кутията ми беше перфектна смених и маслото и филтъра и сега ще я хвърлям защото и се е.а майката да не бях го бутал изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще те успокои - кутията ти вероятно е била заминала или по-малко вероятно - новото масло е малко като количествто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито маслото е малко като количество нито кутията даваше някъкви признаци на умиране беше си перфектна и изведнъж се събори тотално

Редактирано от rabotnika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Коко от Малинова долина имам само + отзиви,но по принцип се занимава само със скъпи коли и сигурно ще ти откаже,но не пречи да питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито маслото е малко като количество нито кутията даваше някъкви признаци на умиране беше си перфектна и изведнъж се събори тотално

Значи кутията е била заминала и се е крепяла или на мръсното (сгъстено и с усилен грип) масло или на добавка. В зависимост от симптомите може да пробваш да налееш добавка. Чел съм по западните форуми, че помагало. Лично не съм пробвал.

Не трябваше ли маслото да се налива при определена температура на скоростната кутия ?

Под 40 градуса. Коко ми искаше колата вечерта, за да смени маслото на другата сутрин.

Нормалната работна Т е 70-80 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...