Jump to content

Audi A3 Проблем със задна чистачка


Иван Баев

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата я купих с този проблем и досега си е така. Не е болка за умиране щото не го прави постоянно ама все пак си ме дразни и ако може да се направи нещо за да се оправи ще се радвам. Следният случай: Бутам лостчето за чистачките назад към таблото (за да пусна задна чистачка) и след това веднага го връщам... чистачката трябва да прави 3 паса и да спира. Прави си ги тея 3 паса обаче забива около 3-4 пъти на един пас. Ако обаче задържа лостчето назад до положение в което пръска вода няма проблеми и не забива изобщо. Това ме навежда на мисълта че не е от механиката (оста на чистачката) щото когато върви не се чува скърцане, стържене и затягане, а като спре направо сковава за момент. Дори когато е вдигната от стъклото пак сковава. Мен ме съмнява че тя се управлява от някво реле което е сдало багажа и изключва на моменти ако не му се подава постоянен контакт. Споделете ако знаете нещо по въпроса. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре в механизма има едни пътечки за самозадържане за да може винаги да се прибира в начално положение. Ако те се износят започва така да прескача и накрая спира. Като разглобиш механизма се виждат. Само дано не са капуловани. Другото което може да е от платката за управление която е при механизма на чистачката. Имах подобен проблем с моята като купих колата. Така спираша за няколко минути. Махнах платка и я замених с едно реле. Две години вече никакви проблеми. Същото направих и на една А4 В6 и вече година и тя е перфектна. Снимките на са тук. При първа възможност ще ти ги кача.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Колата я купих с този проблем и досега си е така. Не е болка за умиране щото не го прави постоянно ама все пак си ме дразни и ако може да се направи нещо за да се оправи ще се радвам. Следният случай: Бутам лостчето за чистачките назад към таблото (за да пусна задна чистачка) и след това веднага го връщам... чистачката трябва да прави 3 паса и да спира. Прави си ги тея 3 паса обаче забива около 3-4 пъти на един пас. Ако обаче задържа лостчето назад до положение в което пръска вода няма проблеми и не забива изобщо. Това ме навежда на мисълта че не е от механиката (оста на чистачката) щото когато върви не се чува скърцане, стържене и затягане, а като спре направо сковава за момент. Дори когато е вдигната от стъклото пак сковава. Мен ме съмнява че тя се управлява от някво реле което е сдало багажа и изключва на моменти ако не му се подава постоянен контакт. Споделете ако знаете нещо по въпроса. Благодаря :)

Колега моя проблем е същият като твоя 1 към 1 и не знам как да го оправя :(

Здравейте колеги. Колата я купих с този проблем и досега си е така. Не е болка за умиране щото не го прави постоянно ама все пак си ме дразни и ако може да се направи нещо за да се оправи ще се радвам. Следният случай: Бутам лостчето за чистачките назад към таблото (за да пусна задна чистачка) и след това веднага го връщам... чистачката трябва да прави 3 паса и да спира. Прави си ги тея 3 паса обаче забива около 3-4 пъти на един пас. Ако обаче задържа лостчето назад до положение в което пръска вода няма проблеми и не забива изобщо. Това ме навежда на мисълта че не е от механиката (оста на чистачката) щото когато върви не се чува скърцане, стържене и затягане, а като спре направо сковава за момент. Дори когато е вдигната от стъклото пак сковава. Мен ме съмнява че тя се управлява от някво реле което е сдало багажа и изключва на моменти ако не му се подава постоянен контакт. Споделете ако знаете нещо по въпроса. Благодаря :)

Колега моя проблем е същият като твоя 1 към 1 и не знам как да го оправя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се разглоби механизма на чистачката се виждат 2-те пътечки. Едната е замърсена и затова насича. Добре е и да се направи почистване и смазване на втулката при рамото на чистачката. След тези 2 процедури вече 3-та година чистачката ми работи безупречно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се разглоби механизма на чистачката се виждат 2-те пътечки. Едната е замърсена и затова насича. Добре е и да се направи почистване и смазване на втулката при рамото на чистачката. След тези 2 процедури вече 3-та година чистачката ми работи безупречно.

Благодаря ще пробвам и ще пиша да кажа как е станало ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, моят проблем е свързан със задната чистачка. Той е следният: като я пусна, чеистачката не може да направи движението в посока нагоре, но ако и помогна с ръка се вдига до горе и след това сама, без проблем се сваля надолу. Когато се вдига нагоре видимо е затормозена и бръмчи и вибрира доста. Не съм свалял моторчето, за да погледна как е. Ако имате идея какъв е проблема, ще се радвам да прочета вашите съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моите чистачки работят перфектно, но от няколко дена задната чистачка ми се пуска сама и няма спиране опитвам да я спра не става..спира чак когато тя си реши...някои има ли идея от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите чистачки работят перфектно, но от няколко дена задната чистачка ми се пуска сама и няма спиране опитвам да я спра не става..спира чак когато тя си реши...някои има ли идея от какво може да е?

..най-вероятно са се заселили извънземни в багажника. Погледна ли ?

ПП и аз има проблем с насичането на хода на задната чистачка

Редактирано от PapoFF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PapoFF това беше добро с извънземните :hilezh:

Причината да се вкючва чистачката постоянно е, че целия корпус на моторчето е пълен с вода и дава накъсо по платката. Втори вариянт е накъсване на кабелите на сгъвката до пантата на задния капак и от там пак дава на късо дори и без да се намокри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък абсолютно обратно на съмненията ви че дава накъсо някъде от вода, те взеха че се оправха от самосебеси след като започнаха проливните дъждове. Нито ми запича, нито ми спира, нито ми тръгва когато си реши. Нямам си и на идея какво стана ама явно водата помага или е измила нещо дето не е трябвало да бъде там. Съжалявам само (понеже това ще ми е втора зима от както имам колата) не помня дали миналата година като я взех имаше такъв проблем или започна сега през лятото (някакви бледи петна имам че така си беше но...). В крайна сметка на лято пак ще се разбере, но засега не пипам нищо защото ще ми се залепнат пръстите на желязото в тоя студ :)/>

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Някой дали има решение на проблема вече? Аз нямам проблем с преждевременно включване, но като я посна и е като отвРъзана - не мое се запре :))))) и работи на някакви интервали! Проверявал съм багажника и нямам извънземни на 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има решение на проблема вече? Аз нямам проблем с преждевременно включване, но като я посна и е като отвРъзана - не мое се запре :))))) и работи на някакви интервали! Проверявал съм багажника и нямам извънземни на 100%

и моята работи на някви странни интервали доста дразнещо е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От темата, която любезно беше постанл колегата К0кy установих, че проблема е в моторчето - разглабяш, чистиш (по указания начин) и всичко е точно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз лично не виждам смисъл в задната чистачка и затова моята съм я премахал.

 

"+" - вратата на багажника олекна и се отваря много по-лесно,течността намаля много по-бавно,стъклото изглежда винаги равномерно замърсено/почистено,а не със замацана полудъга

"-" - леко повишено внимание при паркиране назад при силен дъжд/сняг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А реално каква й е функцията и колко често се налага да я използваш при наличие на други две огледала?Или повечето шофьори постоянно шпиониран назад през полу изчистеният им прозорец,да видят кой ги преследва. :cyclop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам я при всеки дъжд (зимата сняг). Има ли нужда да ти обяснявам? Явно си тираджия в реалния живот. Съгласи се че с почистено на дъга стъкло има мааааалко повече видимост от напълно омазано. Ако беше толкова безполезен този джам, едвали щеше да е забранено да се облепя със стикери. Изумявам се от някои инженерни мнения тука. Ще излезе че колите ни са бъкани с ненужен метал, който служи само за постигане на по-висок разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам я при всеки дъжд (зимата сняг). Има ли нужда да ти обяснявам? Явно си тираджия в реалния живот. Съгласи се че с почистено на дъга стъкло има мааааалко повече видимост от напълно омазано. Ако беше толкова безполезен този джам, едвали щеше да е забранено да се облепя със стикери. Изумявам се от някои инженерни мнения тука. Ще излезе че колите ни са бъкани с ненужен метал, който служи само за постигане на по-висок разход.

 

Извинявам се предварително към автора на темата за безполезните ми отговори спрямо неговото запитване :)

Това съм го забелязал и при моята колица(и при други вече на възраст),че не винаги заставаше в изходно положение задната чистачка.Нищо сложно по отстраняването му : на кората на вратата на багажника развиваш двете болтчета и я откачаш(има 6 щипки),след това повдигаш пластмасовото капаче което скрива пръскалката(вдигаш чистачката) и след това го премахваш.Неоходими са ключ 8/10/13 по спомен,една отверка,парцал,грес.Когато я монтираш,ако искаш я сложи един зъб по-наляво,ако имаш съмнения ,че отново няма да се връща в изходна позиция нормално.

 

Към колегата Da Nail: Каква е тази супер видимост назад? Да разбирам ли,че ако ти се наложи да шофираш автомобил тип "баничарка" с две врати и без огледало за задно виждане и прозорци отзад,ще те е страх да шофираш/или да я паркираш? Ако беше толкова наложителна тази чистачка,може би щяха да я вграждат във всеки един седан или лимозина,не мислиш ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе... можеше там да сложат фибро стъкло например или някаква тенекия. Така поне нямаше да се притесняваме да не се счупи стъклото и да се чудим как да даваме пари за него. Пък и наистина по готино е да няма стъкло за да не ни заслепяват дългите светлини на движещите се след нас.... FENNKO ти да не си свикнал да караш БУС с дълга база като тези където разнасят кренвиршите (те нямат такова стъкло). Я не говори глупости по добре, че се излагаш тука пред цял форум дето ти четат мислите. Хайде кажи ми като имаш някакъв обект който е по тесен от базата на твоята кола как със страничните огледала се оправяш или пък наблюдаваш да не удариш някой човек който е точно по средата на колата ти. Мачкаш ли ги такива, кво ги правиш? Или пък си от тия дето знаят колко милиметра е разстоянието от седалката до крайна задна точка и всичко им е във въображението. Без да се заяждам ама има причина да е там това стъкло и най - вече да е стъкло (ПРОЗРАЧНО).... не е само да влиза светлина в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи на кой седан или лимо си видял да се маже задното стъкло? Не ме мисли мен, ако ми се наложи да карам банички, ще се оправя. Спирам вече с тоя офф, с надеждата колегата, пуснал темата, да не си махне чистачката :anonym:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,

вчера си поиграх с моторчето, но без особен ефект.

Почистих и смазах всичко, ефекта е като преди: насича.

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...