Jump to content

Касетофон на Ауди S6


drakano

Recommended Posts

От три дена съм притежател на една изключителна машина - Audi S6 Avant 1996.Тя има оригинален касетофон Blaupunkt RCM104 Hamburg, който си има секюрити карта, въпроса е че не мога да го подкарам. Когато картата е в касетофона и натисна ON касетофона светва и ми изписва CARD седи така 10сек. и се изключва. Когато извадя картата и пусна касетофона пак същото и третия вариант е картата вън пускам касетофона и слагам картата, но резултата е същия. В инструкцията пише, че картата трябва да е вътре и тогава да се пусне касетофона. Дайте акъл как да го подкарам тоя blaupunkt.

post-27366-0-63312900-1350645375_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е оригинален за модела касетофон, а е афртърмаркет плеър, модерен за средата на 90- те години.

Не мога да дам компетентно мнение, но съм 'чувал', че се износва/замърсява четеца и има начин да се шунтира, но финансово упражнението се обезсмисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е че имам CD changer Blaupunkt в багажника и искам да си го ползвам. Отделно ми харесва как седи на таблото този касетофон. Иначе ако е от четеца ще го разглобя и ще го почистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От клавиатурата само може да гадаем.

Ако ръцете не са ти в неприличната част от гърба, можеш да го отвориш и да го погледнеш, иначе просто го занеси на сервиз.

Чейнджъра се управлява и от фабричните касетофони- само Гамма и Делта моделите, ако не се лъжа- вариант е и такъв да намериш- по 50- 60 лв са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чейнджъра е blaupunkt A05, касетофона на същата фирма и може да го управлява - пише го в инструкцията. Иначе ръцете са ми добре от малки обичат да пипат поялници, осцилоскопи и тем подобни :)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia:

Отвори го смело и огледай- от възрастта, влагата и вибрациите се случва да се спука някоя спойка или да надуе някой кондензатор, освен специфични повреди като въпросния четец, който е потенциалния виновник в случая. Това го знам като човек, който нищо не разбира от токове, но по принуда се е наложило да поправям тук- там :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих го за 5мин. направено е много яко и не ти трябва и отверка дори. Стигнах до четеца отварям го и какво да видя. Няма карта, това дето аз съм си мислел че е карта е някаква пластмаса върху която се слага картата.Четеца са метални пластини и няма какво да му се зацапва. И сега ново 20 как да пусна това без карта....???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Master Code Entry as Follows:

Insert Keycard - Аз нямам такава???

Switch Radio Off

Press And Hold "FM" and Preset " 1 "

And Switch Radio On

Display will show " 0000 "

Press preset " 1 " repeatedly for 1st Digit

Press preset " 2 " repeatedly for 2nd Digit

Press preset " 3 " repeatedly for 3rd Digit

Press preset " 4 " repeatedly for 4th Digit

If the correct code number is now shown

Press Tuning Up Button " >> " To Enter

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва празна, която да програмираш.

Показва ти 0000 и ти си ги променяш на мастър кода, който ти трябва.

Ако го нямаш, май е по- добре да търсиш друг, било то същия или оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касетофона е оригинален вгражда се в моделите А4/ А6 Ц4произведени за Швейцария от 1996г до 1998г и е бъкан с функции които другите не притежават. Чейнджъра е за 10 диска и без карта не тръгва радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...