Jump to content

Подготовка за зимата на нашите Ауди - та


angelkutin

Recommended Posts

Здравейте колеги нека всеки сподели какво знае и какво мисли, че трябва да се направи преди зимата, за да не ни създават проблеми колите в студените дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Зимни гуми!

2. Зимна течност за чистачки.

3. Лопатка, четка, стъргалка и течност за ключалки (ако стои зимата отвън и нямаш централно).

4. Акумулатор - от само себе си ще покаже дали ще го бъде и тази зима, но е добре да се провери...

5. Гориво :-).

Друго не се сещам сякаш...

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да добавя антифриз и евентуално масло, зависи кой с какво кара :)

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И лопата и метла с дълга дръжка за хората паркиращи в малките улички, а вместо стъргалка си взимам спрей, много по-удобно е.

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъв е този спрей и от къде мога да си го закупя,че ми е мъка с тея стъргалки. :hilezh:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кауфланд и в останалите супермаркети, магазини за автоаксесоари... вярно, че и аз ползвах такъв миналата година. особено при поледица - е супер наистина...

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима си мъкнех и морска сол освен всичко друго.... :hilezh: Иначе някой съветваше по ТВ-то да си имаш топло одеалце в колата... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялостна автомивка ...

Топъл гараШ ...

И аФтобус или влак,може и метро ...

И до кЮнбето като застудее бая,ръгай дрЪва и тва е ...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хохоохо :respekt:

Чета и се чудя - Лади ли ще зазимявате, та се чудете зимата какво да правите ...

Аз единствено сменям гумите, и една идея по-предпазливо каране и тфа е ...

Антифриз си го карам на -30 градуса разреден, течност лятна не ползвам, вериги не са ми трябвали до сЯ !

А за спрея :hilezh::hilezh::lol:

Най-обикновенна течност за чистачки концентрат, в шишенце от препарат за стъкла върши същата работа :zustimm:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил че е време да се напръскат с спрей и гумените уплатнения на вратите срещу замръзване -важно е!!

Аз, ползвам течена парафин и гъбичка за обувки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При натрупал сняг: Почистване, палене, 10-15 мин изчакване, пускане на духалките, разтапяне на снега. Не стържа снега по стъклата.

Стъргалки не използвам. Само четка с дълга дръжка за да сваля всичкия сняг натрупан на преспи върху колата. Сняг по колата не оставям, не ми е хубаво някой да лети по пътя до мен с неизчистена кола и да му хварчи снега сякаш лавина се движи.

Останалото е: Зимна течност: смес ~ 50/50 с лятната, проверка на масло и добавяне ако е необходимо, проверка на антифриз и добавяне ако е необходимо (моето беше под минимума); зимни гуми (все още търся)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При натрупал сняг: Почистване, палене, 10-15 мин изчакване, пускане на духалките, разтапяне на снега. Не стържа снега по стъклата.

Ain-t-Nobody-Got-Time-Fo-Dat-sweet-brown-31241125-480-330.jpg?1352423795676

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялостна автомивка ...

Топъл гараШ ...

И аФтобус или влак,може и метро ...

И до кЮнбето като застудее бая,ръгай дрЪва и тва е ...

.. Само да добавя още няколко важни неща - Пръжки с празлук, цРвено вино и греяна ракия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Някой взимал ли си е тази глезотийка електрическа стъргалка за лед, чудя се къде да си давам парите ама ми се струва удобно. Ако някой е ползвал подобно нещо да сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...