Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами ако искате вярвайте но досега само 2 пъти съм зареждал от друго OMV т.е не от Габровското .. и разлика не съм установявал .. ако тръгвам на дълъг път сипвам " до горе " за да не експериментирам със случайни нафти .. и за почти 1 година нямам забележки от OMV-то.

Максимално съм изминавал ( поне колкото успях да го засека ) около 1300 -1400 км с пълен догоре резервоар и 2-ма в колата с 2 чанти :eusa_clap:. километрите са ориентировъчни но повечето от тах бяха на извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо качеството отива към 90% OMV. Дочувам за "Топливо" благи думи.

Какъв е проблема с горивото?

Ако му добавят спирт примерно - то той ще изчезне вътре. Ще се разтвори. Спирта поглъща водата. Т.е. мога да долея и вода. Какво ще се получи?

НОРМАЛНО :D гориво което пали и гори но за да даде калории ще трябва повечко количество да мине през матора. До тук лошо нема.

А спирта?

Една част от него с водата се стича по цилиндъра и "размеква" маслото. По-лошо мазане + мокро масло = износен двигател. И по-честа смяна на маслото.

Проблем? Няма. Всички са щастливи.

Маслото изгаря -> продава се повече.

Двигателя изгаря -> продава се повече.

Горивото тече -> продава се повече.

Монтьорите имат работа -> продава се повече.

Някой да вижда проблем? Аз - не! Всички са щастливи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, щом като спирта "поглъща " водата, то значи ли това че профилактично е добре да си сипваш спирт в нафтата ? все-едно като добавка ? дали ще има смисъл..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си налееш вода и замръзне, нанайси да запали.

Усеща се разлика и във вървенето, и в горенето, и в паленето.

Нали си мераклия сравнителни тестове с душене да правиш, трябва да си наясно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ще каже ли някои,заслужавали ли тази нафта или не?Аз с моя ATJ съм крайно заинтересован от качествено гориво без разлика на цената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем? Няма. Всички са щастливи.

Маслото изгаря -> продава се повече.

Двигателя изгаря -> продава се повече.

Горивото тече -> продава се повече.

Монтьорите имат работа -> продава се повече.

Някой да вижда проблем? Аз - не! Всички са щастливи.

Не всички!

Шофьорът "изгаря"-купува повече и :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка изгорих целия резервоар със Sprint Diesel-а, километрите са същите като с обикновена нафта, самоче с тази малка разлика, че като бях със Sprint Diesel в по-голямата част от времето бях на климатик :eusa_clap: Значи все пак разхода е паднал малко, да не кажа с около литър на 100, което за дизелов автомобил е доста, знам че при бензинките се усеща по-сериозна разлика м/у градско/извънградско. Дизела се различава с около литър/ литър и половина на извънградско в сравнение с градско. В крайна сметка моето беше смесено каране и не съм я жалил колицата (не съм се влачил с 90 по магистралата), в града от време на време си я натискам да дръпне по-бързо и така...

Който реши - да слага такава нафта и да сподели впечатления, за мен е No1 от това, което съм наливал досега !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ще каже ли някои,заслужавали ли тази нафта или не?Аз с моя ATJ съм крайно заинтересован от качествено гориво без разлика на цената...

Заслужава си,специално ако си с common-rail или PD има осезаема разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не, скоро се очаква сегашната (350 РРМ) да бъде заменена с нова (50 РРМ), отговаряща на евростандартите. :eusa_clap:

Бате бе ти кво, нещо само плямпаш ли

lukoil продават евро 4 от около 1 месец, само че само с ЖП вагони.

виж все пак позиция номер 6.1 от ценовата им листа.

цени лукойл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате бе ти кво, нещо само плямпаш ли

lukoil продават евро 4 от около 1 месец, само че само с ЖП вагони.

виж все пак позиция номер 6.1  от ценовата им листа.

цени лукойл

Въпреки че не ми харесва особено тона ти, трябва да призная, че си прав, казах го по инерция. Да, от 01.01.2006г. трябваше да започне производството на 50РРМ - но както се досещаш, не стана навреме. От около месец виждаш, че в ценоразписа има 50РРМ, но едва сега, лека-полека, почва да се появява. А и не се продава само в ЖП цистерни, продава се в Петролните бази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че не ми харесва особено тона ти, трябва да призная, че си прав, казах го по инерция. Да, от 01.01.2006г. трябваше да започне производството на 50РРМ - но както се досещаш, не стана навреме. От около месец виждаш, че в ценоразписа има  50РРМ, но едва сега, лека-полека, почва да се появява. А и не се продава само в ЖП цистерни, продава се в Петролните бази.

В коя петролна база душко

например .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В коя петролна база душко

например .......

Във всички посочени в ценоразписа, който цитираш. Не мога да кажа повече, просто работя в една от компаниите и не искам да хваля или да плюя.

И те призовавам още веднъж да общуваме, а не да се надприказваме. Аз лично се регистрирах в този форум, защото искам да научавам нови неща.

Затова на всички :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в посочените бази не се предлага 50 ppm поради причината че повечето са на "ТРЪБАТЪ" както се казва, вервам знаеш какво е продуктопровод, та по него може да тече само един вид гориво.

Къде работиш ако не е тайна, дай нещо да търгуваме ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми доста ентусиазиран ми беше почерпил колата с такова гориво от ОМВ и според него вървяла по-добре. Хуу де ама като свърши и си сипах на ЕКО Елда и колата най-сетне истински живна, както си беше преди, когато пак имаше такава нафта! Така че очевидно колкото коли, толкова и различни мнения може би ще получите :eusa_clap:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в посочените бази не се предлага 50 ppm поради причината че повечето са на "ТРЪБАТЪ" както се казва,

Всъщност се казва ТРАБЪТЪ :-)

Баща ми доста ентусиазиран ми беше почерпил колата с такова гориво от ОМВ и според него вървяла по-добре. Хуу де ама като свърши и си сипах на ЕКО Елда и колата най-сетне истински живна, както си беше преди, когато пак имаше такава нафта! Така че очевидно колкото коли, толкова и различни мнения може би ще получите :D

Аз поизоставих Шел напоследък и зареждам от лукойл, не знам заради топлото време или какво но разхода леко намаля. Вървенето... Май еднакво върви. Елда коя -- тази на 4км ли имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя реших да я пробвам тая нафта-какво да ви кажа,нищо особено.По принцип зареждам почти само от Лукойл.Единствено съм намирал разлика когато сипя Шел випаур дизел,но в града нямаме такава и най-близката е в Ботевград.Просто разликата е осезаема от нея и от обикновена нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали всички не си внушаваме. Май няма никога да стане ясно, къде горивата са читави, къде се "бърка" - май всичко опира до късмет. пожелавам го на всички :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали всички не си внушаваме. Май няма никога да стане ясно, къде горивата са читави, къде се "бърка" - май всичко опира до късмет. пожелавам го на всички  :D

горе долу си прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елда коя -- тази на 4км ли имаш предвид?

Мне, Елда-та, която се намира като тръгнеш от Хладилника към Драгалевци ти се пада от ляво.

В неделя реших да я пробвам тая нафта-какво да ви кажа,нищо особено.

Коя нафта? :bia:

Аз бях написал някъде, че половината от тези почти 30'000км дето имам навъртяни на колата ми съм я карал с немска "расова" нафта. Не намирам абсолютно никаква разлика между тамушната и тази тук. Е, един път бащата заредил в някое си село и не могъл да запали 10мин... :D аз пък се чудя как не дадох едно куфарче с пари за нови дюзи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тукущо похарчих един резервоар от SprintDiesel-a на ОМВ и воопще никаква разлика от тази на ЛукОил,единствената разлика е 14 стотинки в цената.Това е разлика за мен.За справка,мотора е 1.9TDI ATJ помпа-дюза 85kw.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя нафта? 

А бе тая дето я рекламирате тук. :)

Нарочно я заредих за да видя ефекта.Поне на мен /на аудьо / не му хареса.Може и от внушение да е но от Лукойл и от Шел випаур дизел му се отразява най-добре.Както каза някой-лично и неангажиращо мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да звучи с обикновенния дизел на ОМВ минавам повече км. впечатленията са ми от няколко зареждания до горе със Sprint Diesel. Един познат кара Тойота Авенсис 2.0 D4D и при него е същото ,зареждал съм и в София от спринта и ефект никакъв .

Редактирано от nufrii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...