Jump to content

Амортисьори


Recommended Posts

Закарах на майстор колата си Ауди А3 1.9TDI 110к.с. 1999г разтропала ми се е предницата,майстора каза че има счупен амортесиор за смяна са били и някакви втулки,шарнири,тампони и накрайици и ми иска за всико 490лв...според Вас какво ще кажете,нормална ли е сумата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Може би се е пресилил малко,но ако сменяш два амортисьора,шарнипи,накрайиници...аве май бая ти иска.

Редактирано от Beat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за части ли ти ги иска парите или и за работата.Щото ако е наистина за всичко не е много.Само амортисьорите ще ти струват към 200 лв и то куча марка.И си е доста мизерия и играчка ремонта на ходовата част.:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе както и да го погледнеш, сумата си е доста сериозна .. :D

Колегата е написал един амортисьор, ама да приемем, че и двата са за смяна- 160 лв. са двата, газови, Билщайн В4.

Шарнирите по ТРВ са 70 лв. двата, а евтини варианти дал господ .. :)

Тампоните на носачите са 4 на брой общо, на 30-35 лв са 4-те маркови, накрайниците и 4-те са към 80 лв., но не вярвам на тази кола всичко това да е разбито на куп и да се сменя всичко, все ще има нещо здраво ..

Но да приемем, че всичко е разбито, 340 лв. са частите и се сменят за половин ден .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе както и да го погледнеш, сумата си е доста сериозна .. :D

Така е,не мога да отрека,че не са малко пари,ама нали знаеш,че винаги,като е замесен нашенски мастур има едно,но:steinigung:Пак добре,че му е казал една цена дето после да няма ама това беше за смяна и го сменихме...ама това,ама онова.Повечето колеги тук са имали вземане даване със сервизи и майстори и си имаме едно на ум,щото аз го смятам едно ама оня вика малко по-друго,накрая и все е малко отгоре.:D

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за части ли ти ги иска парите или и за работата.Щото ако е наистина за всичко не е много.Само амортисьорите ще ти струват към 200 лв и то куча марка.И си е доста мизерия и играчка ремонта на ходовата част.:respekt:/>

[/quoда тази е цифрата за всичко,като ми казва е това е най-скъпият вариант с газови амортесиори,имало по евтин вариант с маслени амортесиори и с леко по ниски цени на някой от другите части но не съм питал вече за тях колко ще излезе всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Добро утро на форума,

Силно се надявам мястото на питането ми да е тук.

Колеги някой да е слагал такова нещо на колата си и ако да има ли наистина ефект?

Новата технология за буфери от Корея с 9 овални отовора дава много по-добри резултати.

Усещането след поставяне на тези иновативни продукти е напълно различно.

Новият уретанов буфер: www.amortisior.com

? разпределя натоварването и поема ударите от дупките по пътищата като предпазва амортисьорите;

? дава ефект на въздушна възглавница на вашия автомобил;

? материалът на буфера – Urethane, е прозрачен;

? същият материал се използва от световноизвестната фирма "NIKE" в най-добрите спортни обувки;

? устойчив е на удари и възвръща своята форма като поема и омекотява ударите от дупките по пътищата;

? предпазва окачването на автомобила;

? поглъща всички вибрации;

? осигурява приятно и комфортно шофиране

Ако прекарвате дълго време зад волана, с поставянето на буфери ще се намали и умората от шофирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...