Jump to content

Обучение на ключ след смяна батерия


mtv

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да опиша как реших проблема с 'забравилия' настройките си ключ за Аудито ми. След като изчетох и опитах всички обяснения из форума, пробвах ги и не станаха........ се наложи да чета из нет-а, та намерих решението и искам да го споделя с колегите, за да не им се налага да го търсят и те.

Сменях гумичката на ключа/купих я от обява във форума, пасна и е идеална, смених и батерията/, но ключа 'забрави' как да работи. Колата се палеше и нямаше проблем с това, но не можех да отключвам и заключвам с него.

Решението е - отключвате и заключвате три пъти колата механично с ключа на шофьорската врата/при заключено положение/, след това я отключвате и влизате в колата, давате на контакт, но не палите.....натискате първо отключване на дистанционното, после заключване, вадите ключа ..........и е готово. След като натиснете отново дистанционното, вече работи. При мен поне така стана и на двете дистанционни.

Надявам се да съм бил полезен на колегите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че пишеш за да си полезен на останалите :)

Аз съм обучавал така да се каже ключа само с даване на контакт и задържане около 40сек. копчето за отключване или заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги - решението е елементарно и трябва всеки да го знае - даваш на контакт и натискаш бутона за "Отключване" за 5-6 секунди.

Това е напълно достатъчно.

Налага се да се направи и при смяна или откачане на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

За А6 C5 трябва да дадеш на контакт с единия ключ, а този който искаш да обучиш го пъхаш в ключалката на шофьорската врата и заключваш ръчно, след това в рамките на 5 сек. натискаш бутона на отключването (ако е първи ключ един път, ако е втори ключ два пъти) след това изчакваш 5 сек. и натискаш пак бутона на отключването един път за да завършиш процедурата! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Хммм... странно... и всъщ колко ключа са нужни в този случай ?!? 2- 3... един за вратата, един за запалването, един за багажника ...

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте колеги,

искам да опиша как реших проблема с 'забравилия' настройките си ключ за Аудито ми. След като изчетох и опитах всички обяснения из форума, пробвах ги и не станаха........ се наложи да чета из нет-а, та намерих решението и искам да го споделя с колегите, за да не им се налага да го търсят и те.

Сменях гумичката на ключа/купих я от обява във форума, пасна и е идеална, смених и батерията/, но ключа 'забрави' как да работи. Колата се палеше и нямаше проблем с това, но не можех да отключвам и заключвам с него.

Решението е - отключвате и заключвате три пъти колата механично с ключа на шофьорската врата/при заключено положение/, след това я отключвате и влизате в колата, давате на контакт, но не палите.....натискате първо отключване на дистанционното, после заключване, вадите ключа ..........и е готово. След като натиснете отново дистанционното, вече работи. При мен поне така стана и на двете дистанционни.

Надявам се да съм бил полезен на колегите !

При мен се получи от първият път А4 Б6 2003г Авант.Странно снощи си залючих олата с дистанжционното, а ставам днес и немога да я отключа от него вообще не функционира.Отворих го замерих батерията добре беше, почистих контакните клемички затворих го и след обучаването е 6+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук  ясно ,моя  ключ  тия дни  отказа да отключва  и заключва  дистанционо   иначе си пали  колата  ,акомулатор не съм разкачал  та въпроса ми е къде да търся проблема    щях да пробвам със смяна на батерия  но  но не знам как да разглобя ключа  колата   е  А6 С5  ключа  е сгъваем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа се разглобява като махнеш емблемата на Ауди с тънка отверка,отдолу има едно болтче ,развиваш.После разделяш двете части на дистанционнотокато като на засечката повдигаш с отверка.

Редактирано от ZAGI_BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги,

искам да опиша как реших проблема с 'забравилия' настройките си ключ за Аудито ми. След като изчетох и опитах всички обяснения из форума, пробвах ги и не станаха........ се наложи да чета из нет-а, та намерих решението и искам да го споделя с колегите, за да не им се налага да го търсят и те.

Сменях гумичката на ключа/купих я от обява във форума, пасна и е идеална, смених и батерията/, но ключа 'забрави' как да работи. Колата се палеше и нямаше проблем с това, но не можех да отключвам и заключвам с него.

Решението е - отключвате и заключвате три пъти колата механично с ключа на шофьорската врата/при заключено положение/, след това я отключвате и влизате в колата, давате на контакт, но не палите.....натискате първо отключване на дистанционното, после заключване, вадите ключа ..........и е готово. След като натиснете отново дистанционното, вече работи. При мен поне така стана и на двете дистанционни.

Надявам се да съм бил полезен на колегите !

 

Колега - голямо благодаря за поста!

Инструкцията сработи идеално на моята забравана (А4, 2007)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да питам друго нещо чак сега забелязах че не ми отключва с ключ нито вратата,нито багажника нито жабката... дефакто само мога да паля, обаче проблема е голям защото имам 1 ключ и ако му сменя батерията или му падне не мога да си влезна в колата ако не е обучен... някакви идеи какво се случва ... има ли вариант да е направен да не отваря вратата,жабката и багажника,защото на облегалките който имах проблем има също ключалка там завърта и бачка а при другите ключалки влиза и се върти на ляво на дясно обаяе нито заключва нито отключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 1 month later...

На моят ключ също не му работи бутончето за централното отключване, днес ще пробвам на моята А4 б5 да видим дали ще се получи :) ще пиша по-късно ако стане манипулацията! :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново за съжеление при мен не стана този номер или просто самият ключ се е прецакал, след нова година ще ходя при един майстор да видим какво ще каже той (карам ауди а4 б5 1997г)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Извинявам се ако инфото ви е излишно.

 

Ако се обучава само след смяна на батерията то при A6 C5 е пробвано и номера е:

1. Вкарваш ключа при заключена кола

2. Натискаш бутона за заключване

3. Докато държиш бутона завърташ на фаза закл. отиваш на фаза откл., пак закл. и отк. връщаш пак фаза закл. и след това среда и пускаш бутона за заключването.

4. Вадиш ключа.

5. Натискаш бутона за откл. всичко откл. влизаш палиш и дим да те няма.

 

 

Публикуван Днес, 00:34

 

 

ZAGI_BG, on 20 Feb 2014 - 13:34, said:

Ключа се разглобява като махнеш емблемата на Ауди с тънка отверка,отдолу има едно болтче ,развиваш.После разделяш двете части на дистанционнотокато като на засечката повдигаш с отверка.

 

Ключът се отваря с малка отвертка подпъхната в дупчицата под емблемата и се изтегля едната част от другата.

Редактирано от grizzly
Добавка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Сега пробвах този номер с залк. Откл. Ама греда А6 с5 98г

С нови батерии съм и имам само един ключ. Да подчертая откакто я имам не ми е работило дистанционото

Сега пробвах този номер с залк. Откл. Ама греда А6 с5 98г

С нови батерии съм и имам само един ключ. Да подчертая откакто я имам не ми е работило дистанционото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

мойта ключалка не работи не се отваря механично

само от дистанционното работи 

кво мога да направя.

Имам и ВАГКОМ обаче не влиза на Cent.Conv


Моля помагайте 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...