Jump to content

Обучение на ключ след смяна батерия


mtv

Recommended Posts

Здравейте колеги прочетох цялата тема но имам следния проблем.Карам ауди А6 Ц5 централното работи но само на ръчно заключване.Пробвах да обуча ключа както е описано тук с единия давам на контакт с другия заключвам натискам двапати за отключване понеже ключът ми е втори иначе пробвах и веднъж да го натисна мигачите реагират при натискането след 5секунди го натискам пак връщам контакта но ключа пак неработи и батериите са нови.От какво може да е това аз ли бъркам някаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги аз съм в шок от вчера ми изчезна централното от ключа а днес като я заключих с ключа след 30 сек. започнаха да мигат мигачите  без сирена  !!! И не спират докато не я отключа ! От вътре на врата с копчето няма проблем . Само с ключа !!

Редактирано от jorik_82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Колеги сигурно е описано как точно става обучаването, но и аз да обясня след като дълго време не можех да се справя.

 1. Трябват ви два броя ключове задължително!

 Давате на контакт, затваряте вратата и в рамките до 30сек. Трябва ръчно да заключите колата отвън, натискате 1 път копчето на ключа за отключване, на 6 секунда натискате още веднъж отключването.Честито вече сте с обучен ключ!

Ако искате да обучите 2 то ключ дистанционно процедурата е същата само че натискате копчето 2 пъти за 2 то, 3 за трети и т.н. и на 6 секунда още веднъж за да се запише.

 Имайте в предвид че има постарому модели които не се подържат дистанционно управление. Иначе може да обучите всякое дистанционно и с две,и с три копчета !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

да допълня и аз нещо, което забелязах при моята а4 б6. когато включите на контакт с единия ключ, изчаквате на таблото да изгасне лампата с ключето за имобилайзера. чак тогава с втория ключ правите схемата с външното заключване. Аз взех ключ от кола на части, като беше важно номера да отговаря на моя. Успехи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз да попитам.Как става номера с обучението след като ключалка на вратата  е развалена(върти се ключа на празно)?Иначе си ги имам и двата ключа.Става въпрос за Audi A4 B5 facelift от 1999г.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Благодаря на всички за информацията тук. Карам А3 Спортбек от 2007ма, забрави си настройките след смяна на акумулатор. При мен не ставаше, когато свалих всички стъкла едно по едно и ги качих обратно. Проработи, след като свалих и четирите едновременно, задържах около 5 секунди, и ги качих обратно заедно и пак задържах 5 сек. Сега нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето какво пише в Ръководството по експлоатация за синхронизирането на ключ:

Процесът на синхронизиране се извършва автоманично, ако след подаването на радиосигнала (за отключване) , в срок до една минута вратата се отключи и заключи с ключа.

Пробвал съм го, работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 25.11.2012 г. at 11:26, siderson написа:

Здравейте колеги - решението е елементарно и трябва всеки да го знае - даваш на контакт и натискаш бутона за "Отключване" за 5-6 секунди.

Това е напълно достатъчно.

Налага се да се направи и при смяна или откачане на акумулатора.

Моето дистанционно спря от веднъж да работи. Смених му батериите и пробвах почти всичко за обучение, но не става. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...