Jump to content

Мигаща лампа на подгряващите свещи


komesta

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера започна да ми примигва лампата на подгревните свещи и не СПИРА. само като я загаса спира и щом я запаля след 30 секунди пак почва да мига. Проверих стоп машинката не е. Каква може да е тая гад? Моля за съвети!!!! Поздрави!!!!!!!!!! ааа колата е а4 2.5 тди v6 quattro 1998 -AFB мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да нямаш изгоряла свещ??Играл съм го тоя филм,само,че с друга марка автомобил.

Все пак,както колегата по горе е писал,диагностиката ще даде по точен отговор.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разбереш на следващатото и появяване - как може при да я изчистите да не погледнете каква е ,все пак за да знаеш какво е било и да видиш дали може да се отстрани . Все пак дано не се появява повече .

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Момчета аз имам същия проблем.На диагностика ми показва грешка за ниското налягане или нещо подобно в резервоара за гориво.Според вас би ли могло да е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таз лампа мига и когато на умната дюза започне да се "лигави" датчика и то при положение че след палене я оставиш да поработи една минута на тихите,като светне с едно форсиране до 2000 и гасне.Отчита го като грешка на дюзата.Най вероятно батаци в датчика и подвижната сърцевина вътре в бобинката на датчика задържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пробваите да се сетите кой крушки сте сменяли последно, при мене беше от една прецакана крушка с двойната светлина, недавала хубава маса и затваряла веригата през стопа, та от там като си пуснех фаровете и почваше да мига подгрева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

И при мен се беше случвало подобно нещо, но като натисна спирачката. Имаше записана грешка - невъзможен стоп сигнал, или нещо от сорта. Това след като бях сменил едната лампа за стопа с лампа с една жичка, вместо с две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, вчера започна да ми примигва лампата на подгревните свещи и не СПИРА. само като я загаса спира и щом я запаля след 30 секунди пак почва да мига. Проверих стоп машинката не е. Каква може да е тая гад? Моля за съвети!!!! Поздрави!!!!!!!!!! ааа колата е а4 2.5 тди v6 quattro 1998 -AFB мотор.

Пробвай да пуснеш дренажа на горивния филтър отдолу .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таз лампа мига и когато на умната дюза започне да се "лигави" датчика и то при положение че след палене я оставиш да поработи една минута на тихите,като светне с едно форсиране до 2000 и гасне.Отчита го като грешка на дюзата.Най вероятно батаци в датчика и подвижната сърцевина вътре в бобинката на датчика задържа.

При мене изобщо не гасне.Като дам на контакт и след около 1мин започва да мина и няма гасене.Имах грашка дебитомер но и след смяната му не не се оправи сега остава да оправя това с датчика в резрвоара за гориво но мисля че пак няма да се оправи поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е трудно да прочетете какви грешки има записани и да решите проблема отведнъж, вместо да сменяте на сляпо?

Нали точно това съм написъл и искам съвет

Публикувано 30 ноември 2012 - 12:11

Момчета аз имам същия проблем.На диагностика ми показва грешка за ниското налягане или нещо подобно в резервоара за гориво.Според вас би ли могло да е от това.

Нали за това е форума да си даваме съвети и да си помагаме?

Ходих при няколо "майстора" и всеки от тях казва различни неща и че не би могло да е от тази грешка.Казаха ми или ГНП или Дебитомер(нищо че не дава грашки) или стоп машинката на спирачката.Вече и двете машинки на спирачката са сменени смених и дебитомер за проба но проблема не се реши и затова пиша във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че има и предно мнение. Съжалявам за недоглеждането.

По принцип при прочитане на грешките има и номер, като има места където може да се провери какво може да доведе до тази грешка. Почва се оправянето от най-логичните, лесни и евтини варианти, като се градира към останалите и така до отстраняването на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги от 2 дена и на мен ми светна лампата за подгряване,един приятел има четец и закачихме го и показа грешка ''блокирал двигателен модул'' някои знаели какво ще рече това!Изтрихме грешката и лампата изгасна но до кога не се знае :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пишете номерата на грешките. Оставете превода на някой, който знае технически английски. Не си измисляйте модули, резервоари и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с 1.9tdi AFN мотор един мой прятел ми каза че ангренажния ремак е за смяна и се губи центровка смених всички ремаци и се управи вече не свети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пишете номерата на грешките. Оставете превода на някой, който знае технически английски. Не си измисляйте модули, резервоари и т.н.

Колеги моита грешка е

01441 - Low Fuel Level Sensor (G210)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Според вас ще се оправи ли след отстраняването им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от вчера съм с този проблем - мигаща лапма на подгрева.

Започна да мига след като си правих промивка на радиатора на парното и водата която излиза е намокрила нещо пред радиаторчето и около горивния филтър. 15-30сек след запалването светва и започва да мига лапмата. Стоп машинката работи, стоповете светят и няма изгоряла крушка. Свещи не съм проверявал защото при Б4 ТДИ лампата не сигнализира изгоряла свещ. Колата стоя с цяла нощ откачен акумулатор за рестартиране на ЕКУ-то и ефект няма, иначе колата си пали и върви както трябва. След като се намокри я покарах с надеждата да изсъхне и да угасне лампата, е изсъхна но лампата не изгасна. Изсуших където видях букси в околността с сешоара но ефект няма. Някой с някаква идея за възможния виновник? :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тези теми. Тук може да намериш отговор на твоят въпрос:

В7 2.0 TDI 170 hp - мигаща лампа на подгрева временна загуба на мощност

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=117507

Мигаща лампа за подгряване на свещите?

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=114091&st=0&p=1710205&hl=+лампа%20+на%20+подгрев&fromsearch=1entry1710205

Мига лампата за подгревните свещи...

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=45471&st=0&p=1523082&hl=+лампа%20+на%20+подгрев&fromsearch=1entry1523082

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...