Jump to content

Проблем със светлините на А6 Ц4


radi_nrj

Recommended Posts

Онзи ден както си карах към Велинград ми изчезнаха къси и дълги. После забелязах, че и запалката не работи и реших, че е изгорял предпазител.

Да ама не, вчера измерих всички предпазители и на 2-те табла и всички са ок. Някой ако е имал подобен проблем моля да сподели как се е справил с него и къде да го търся, че съм на 130km от дома и с ограничен брой инструменти.

Мисля, че е добре да уточня, че габарити и светлини за мъгла си работят. Благодарение на светлините за мъгла се добрах до Велинград.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е дефектирал клемореда или ключа. Провери и за лоша маса - окислени клеми или разхлабена гайка. Визирам двете шпилки за масите които са в ляво от педалите пот триъгълната кора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клеморедът най-вероятно е. Пробвай като запалиш да върнеш ключа малко назад. Усеща се как "влиза" на мястото си. Ако се оправи по този начин сменяй клеморед.

По принцип гледай като палиш да няма нищо включено, това го прецаква най-много клемореда, а и си е дефект на Аудитата това нещо по принцип. На мен преди да ми се прецака, когато пусна повече неща (къси, дълги, чистачки, парно) и ключа го вадех парещ.

Редактирано от SECURITY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма логика в думите ви, при палене гледам да няма нищо включено защото акумулатора ми е на края на живота си. Виж обаче често гася консуматорите след като съм спрял мотора. То при прекъсване на електрическия контакт дъгата е по-силна. Лошото е, че тук за разлика от стария му голф клемореда е зад таблото. Ще погледна и масите как са.

Интересното е, че освен къси, дълги и запалка всичко друго по колата работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при гасене е добре, прав си. При мен като се прецака не работеха фарове, чистачки, парно и мигачи от лостчето, а аварийните бачкаха. Също така фаровете за мъгла си бачкаха нормално, поради което реших, че е от клемореда. Също така при тези модели клемореда е дефект и всички такива проблеми произлизат от него в 99% от случаите.

Щях да ти препоръчам да провериш лостчето, но се сетих, че запалката не преминава през него и няма как проблемът да е там.

Помня, че клеморед+смяна ми излезе около 20-25лв във ВИП сервиз Младост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко на 5-тата врата си бачка. Снопа кабели беше прекъснат като я купих и е оправен, даже съм го пуснал малко по-дълъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се окаже, че лостчето за светлините си е заминало. Запалката си работи, просто телефона зареждах в този момент се беше заредил и затова на зарядното не му светеше диодчето :steinigung:

Уикенда ще отворя лостчета да видя какъв номер са ми скроили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагорели пластини.

Сложи си релета на фаровете (по схема и аз трябваше да имам заводски, но нямаше) след профилактиката на лостчето- има тема как се оправя :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой дя има идея какво представляват и от къде може да се вземат кабелите. Днес ще разхвърлям колата и реших щом е толкова просто да се пробвам да си сложа темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен то някоя морга няма откъде оригинални кабели.

Иначе може сам да си ги направиш.

Само не знам дали лостчето си го взел с буксата за темпомата. Аз като си купих лостче го взех с буксата и бяха отрязани кабелите.

Ако няма букса трябва да се измисли заместител, но ще е трудно.

Аз при мен си го направих с копче на таблото при бутоните. Домързя ме да свалям волана и да сменям лостчето и го продадох скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дя има идея какво представляват и от къде може да се вземат кабелите. Днес ще разхвърлям колата и реших щом е толкова просто да се пробвам да си сложа темпомат.

http://www.audifans.net/ftopict-24182.html

bia.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нови лостчета за тоя кошник не се намират... Оправих си старото и светините тръгнаха. По-късно ще опиша подробно какво точно направих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Колеги, здравейте! Темата е стара, но проблемът е актуален при мен....Понякога (в около 20% от случаите) когато завъртам ключа и паля колата липсват: Къси светлини, мигачи, парно, габарити. Имам чистачки и дълги светлини. Смених си ключа с нов, стария беше видимо поизносен. А6 Ц4 дизел е колата. Доколкото чета...клемореда ли е проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за клеморед. При мен проблема беше същия, след като го смених всичко се оправи. Един съвет - свали твоя и отиди с него да търсиш, защото има няколко модела :) Нов е около 15 20 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ясно! От там ще да е! Имах колебания относно акумулатор или алтернатор, но вече съм с нов акумулатор и ревизиран алтернатор( там имах проблем с напрежение от 15,5-15,8 волта). И отново ми се получи проблема при запалването да съм без определени токове :( Така, че в близките дни ще сменя клемореда! Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...