Jump to content

Голяма разлика в диаметъра на гуми


Recommended Posts

Калкулаторът казва, че ако сменя летните 185/55/15 със зимни 185/60/15, разликата в диаметъра ще е 19 мм плюс и съответно го оцветява в червено, като недопустимо...

Какъв според вас би бил проблема да се кара с такава разлика и гумите няма ли да опират в калниците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен летните са или 175/70R14 или 185/65R14 а аз слагам 175/80R14 зимни показва ми +34 мм. днес ги пробвах не опират никъде и при пълен ляв/десен не жулят.

Така че твоята разлика ми се вижда доста по-малка и не съществена. Но ако офсета на джантите не е оригиналния може и леко да се стигне до жулене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф, видех се в приключение. сега се връщам от гумаджията, бях купил железни джанти 14-ки за пунтото за зимата, защото имам хубави гуми, но се оказа, че влизат само отзад. отпред имам големи спирачни апарати и гумаджията се съмнява, че въобще джанта 14-ка ще влезе там... затова сега ще купвам зимни 15-ки, но ми се ще да са по-височки, че пунтото ми се види нискичко :steinigung:/>/>

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ще е само в километража, и в скоростомера и както Пешо от Марс каза, дали опират някъде. По калкулаторите информация при движение със 100 км/ч ще ти показва отклонение +/- 1-2-3 км/ч според разликата в диаметъра, дали е по-голям, или по-малък от оригиналния, с който се сравнява.

А за километрите едно разстояние, което си взимал за Х км, с по-големия диаметър ще е (Х-У) км в твоя случай, или ако е с по-малък диаметър (Х+У), където У е от метри до няколко километра, пак зависи от разликата в диаметъра.

Пример: на сестра ми корсата е с оригинален размер 165/70/13 летните, а зимните 165/80/13, със зимните показва София-Кърджали разстояние 239 км, което с летните е 254 км. Разлика в диаметрите +33 мм, показание на скоростомера при движение със 100 км/ч - 94км/ч - това е от калкулатора инфо на диана ООД

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, не, това не е проблем, опасявам се само дали няма да опират в калниците, защото ще ги купувам от нета и няма да мога да ги върна.

ако ги взимах на място вече е друго, там мога да пробвам.

утре ще огледам какво е разстоянието и ще опитам да преценя.

19 мм разлика в диаметъра означава, че гумата ще е по-висока с 8 мм, нали така?

тоест, ако видимо има повече от сантиметър мегдан при пълен десен и ляв, няма да има проблем.

или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но е 9,5мм от остта във всички страни smile.gif и малко повече от 1 см, че да е по-сигурно :), т.е. най-вече отпред, отзад, и отгоре, там където те интересува и теб wink.gif

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калкулаторът казва, че ако сменя летните 185/55/15 със зимни 185/60/15, разликата в диаметъра ще е 19 мм плюс и съответно го оцветява в червено, като недопустимо...

Какъв според вас би бил проблема да се кара с такава разлика и гумите няма ли да опират в калниците?

Нямаш проблем :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...защото ще ги купувам от нета и няма да мога да ги върна.

...

Всъщност само при покупка през нета може да ги върнеш безусловно до седмица. От български сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ядове, щом ще ги слгаш на джанти със заводски офсет. То само на зимните ми гуни (новите на жената) грайфера е 12 мм. Нали се сещаш че това трябва да е предвидено от производителя.

Втора ръка ли ще ги вземаш или нови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Пунто спортинг 1.9 JTD 2004г с оригинален размер на гумуте 185/55/15 стават 14 цолови джанти. Аз миналата година имах същите терзания и отидох в една гумаджийница да пробвам стават ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложих ги. при напълно навит волан са на косъм нещата. не се чува шум от търкане, но гумата е много близо до кората. чудя се сега какво да правя - да взема още две такива и за задни или да взема 55-ци за отпред, а тия да ги сложа отзад.

какво може да стане, ако за съвсем малко време, примерно при маневри на паркинг, гумата леко се търка?

също така, при слизане от тротоар с навит волан амортисьорите ще се свиват и това няма ли за миг поне да влоши още повече положението?

На Пунто спортинг 1.9 JTD 2004г с оригинален размер на гумуте 185/55/15 стават 14 цолови джанти. Аз миналата година имах същите терзания и отидох в една гумаджийница да пробвам стават ли.

по принцип стават, да, но моите предни спирачни апарати са по-големи от оригиналните и опират

Втора ръка ли ще ги вземаш или нови?

нови, бюджетни :hilezh:/>

GISLAVED, 85лв/бр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко маме ... Волво генерално са решили нещата в S60, като на мястото на триенето са сложили метална подложка, ти за една пластмаса се притесняваш ... На мен ми се беше откачил подкалника в предната част, и се беше трил в гумата ... Готина дупка беше станала :respekt: На гумата нищо и няма ... Но при ниска скорост може да си го насъбере като макарон ако закачи някъде !

Нещо фланци не мислиш ? Или тогава отива до калника ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови, бюджетни :hilezh:/>/>

GISLAVED, 85лв/бр

Аз съм с General tyre на легена които са със старата шарка на Гиславед ЕФ3 и съм много доволен засега.

Направи една снимка ако имаш време да се види къде са толкова наблизо. Ако подкалника и право на горе би трябвало да няма проблеми защото амортисьора ще го качи нагоре а не в посока на подкалника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с червено е оградена следата, която се е появила в пластмасата след 2 километра каране

уточнение: гумата опира в кората зад нея. отпред всичко е ок.

post-1716-0-11359700-1354785545_thumb.jp

post-1716-0-10415000-1354785557_thumb.jp

post-1716-0-44294600-1354785564_thumb.jp

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само помисли какво ще стане при натрупването на лед и сняг там, при пълна кола или при багаж в багажника !? При това положение до пролетта си останал без подкалници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа бая тесничко ми се вижда в тия подкалници. Но като цяло трябва да се мисли и в посоката че грайфера само ще намалява :hilezh: . Някакъв по сериозен момент на усукване при слизане е възможно да има леко жулене. Ако ще купуваш нова двойка гуми защото така или иначе ти трябват о.к. вземи ги една идея по-ниски, но ако специално заради това ще взимаш май не си заслужава.

Само помисли какво ще стане при натрупването на лед и сняг там,

Подкалника се пълни толкова колкото има място, като няма място няма да създава дебел слой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

багажника е отзад, а отзад място бол, мога сигурно 17-ки да вкарам.

трябва да купя още две, да, и вече ги поръчах. те ги те:

http://www.diana-ltd.com/tire/89093E8C5A5F4738A920D458D0D07CA5

а, и едно благодарско за съветите по темата :bia:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само помисли какво ще стане при натрупването на лед и сняг там, при пълна кола или при багаж в багажника !? При това положение до пролетта си останал без подкалници.

Направо кажи какво ще стане, не ни карай да мислим! На мен поне не ми се отдава мисленето - влез ми в положение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо кажи какво ще стане, не ни карай да мислим! На мен поне не ми се отдава мисленето - влез ми в положение!

При положение, че в момента има триене в подкалниците, при 4-5 души в колата и при леко обледяване отдолу подкалниците се изпрошват от винтовете, които ги държат, чупят се и т.н.

Мършавия, не се заяждам с никой, така че не го прави и ти! Това, че така съм отговорил по темата сигурно е продиктувано от нещо.

ПП: Сега видях, че Freestyler говори за предните гуми, е там нещата са малко по- различни zustimm.gifпо- скоро ще протърка подкалника...

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не знам защо линка вече не е активен :unsure:/>

както и защо при ново търсене тия гуми вече не ми излизат.

и мен ме съмняваха NOKIAN за 95 лв., ама ако от ДИАНА ги нямат или са ги свършили точно сега, ще ме е яд :angry:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...