Jump to content

препоръка за бусови гуми


Recommended Posts

колеги , предстои ми закупуване на бусови гуми- летни с размер 195/70/15 С . буса е ситроен джъмпер 2.8HDI с предно. понеже не намирам тестове в нета , бухте ли ме насочили към нещо определено . на няколко места в онлайн магазини намирам BARUM ОR56 Cargo за около 100лв на гума, което е ок за мен. всякакви предложения ще са ми от полза :) благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни или задни ще ги слагаш? И кажи по какви пътища ще се кара, тпвари ли се много и по колко километра горе долу ще минава на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мислех 4 гуми да взема , основно по асвалтов път , ще се товари до 1700-1800кг максимум

това са гумите barum_or56-cargo.jpg

Редактирано от CheFolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните бяха континентал ванко 8, на 60 000 се предадоха (изтъркаха се).

Не спираха много добре, имаха и проблем в мокро време.. направо си плуваха (аква планинг).

Супер ронлив протектор, падаше на парчета след третия сезон :steinigung:

Не ги препоръчвам.

Сегашните са матадор максилла за 100 лева, втори сезон затворих сега с тях (40 000км).

Много добро попадение цена/качество, спира добре, няма изразен проблем с аква планинг.

Все още са като "нови", протектора да се е изтъркал не повече от 3мм.

Здрави бордове, но това си е по подразбиране.. все пак са осем пластови.

Силно препоръчителни в ценовият си клас.

Преди да ги купя бях се засилил за ханкуук RA08, но се забавиха с вноса а жегата идваше.

Навсякъде в нета бяха с положителни отзиви, по спомен бяха около 130 лева (следващите ще са такива).

Зимните предишните бяха гиславед норд фрост, средна хубост.

На сняг бяга добре, но в киша никак добре.

Имаха афинитет към пързаляне и сериозно са ми вдигали кръвното.

Не бих ги купил втори път, тук не сме с силно изразена зима и не стават за нашия климат.

Сегашните са унироял сноу макс, тази гума е страхотна но е много шумна :angry:.

Много добро поведение на буса в мокро и кишаво време, в сняг също се представя добре.

Шарката е силно зимна с адски много ламели, каналите са дълбоки, шарката на кубчета се справя със снега.

Но шума е все едно всички лагери от главините са пред разпад, особено в мокро време.

Ако не те притеснява шума гумата си е точно за нашите зими.

Успех с избора, аз ги търкалям на дукато... ама то все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните гуми на буса ми са КИНГСТАР китаиски гумета в момента са на 72000 км за две лета.Надявам се да стигнат 100000 догодина ако няма аварии с тях.Буса се кара на дълъг път но се товари яко.2011 ги взех от ПРИМЕКС за по 131лв.само че размера им е 225/70/15.Твоя размер би трябвало да е около 100лв.Задните на буса са ТИГЪР но още при купуването граифера им беше доста по малък всравнение с китаиските но и те са вече на 30000.Между тези две гуми аз съм за КИНГСТАР.Като станат за смяна ще ги търся отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...