Jump to content

Смяна LED подсветката на таблото!


Gecata

Recommended Posts

  • Отговори 277
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето бе :D с още малко играчка и заигравка със стрелките ги направихме малко по червени  ,още малко ще си поиграя за да ги направя още по червени :D и малко със скоростомера, че се получва малко неравномерна светлина :)  И все пак разликата е голяма от първия опит и от втората заигравка :)

16251347_1530185217010674_1103330451_o.jpg

cedf80201a9aa326419636f1c302e349.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Понеже проследих цялата тема и коментарите и ми хареса идея със смяна на диодите, реших да сменя и моите на голф 4, но се оказа че след като разглобих всичко по таблото, не мога да намеря диоди SMD 3528 в целия град Русе. ако мога да си поръчам от друг град или сайт ще съм благодарен ако някой помогне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не си чел хубаво, защото има линк към диодите :D , но все пак заповядай http://elimex.bg/product/96844/led-smd-clear-white-3528-1400-120.html 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бели (5000 келвина)! Но със съществуващите му бленди, само ще постигнеш бледо-розов ефект!!! Не се занимавай с това. Аз го постигнах с климатроник (черен дисплей с бели надписи), но си поиграх доста и направих доста магарии.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с такива диоди и постигнах наситено оранжев ефект както на дисплея, така и на копчетата :hilezh:. Мислех си дали с 6500К диоди няма да стане :nixweiss:

Като цяло идеята ми беше да сменя подсветката на "касетофона", климатроника, ключа на фаровете и дисплея на таблото, но явно няма да е лесно. Ти как се справи с климатроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се сменят светодиоте с 5000 келвина. После се маха червеникавото покритие от плаката между диодите и дисплея. Под плаката се слага матова плака (от LCD монитор), със зелепено на гланцовата страна фолио за затъмняване на прозорци. Ако не добавиш гореспоменатата плака, ще получиш сини символи, вместо бели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2016 г. at 3:47, bsdnikolov написа:

За да станат хубави и ярки стрелките, аз запоявам на заготовките още диоди. А заготовки бол по таблото. Финално се получава

- оставям червените диоди навсякъде, освен на циферблатите на скоростомерът и оборотомерът. 

- на стрелките на часовникът, оборотомерът и скоростомерът има заготовка за по още два червени светодиода. Активирам ги и тези стрелки стават всяка с по 4 червени светодиода.

- на горивото, волтметъра,  температурата на антифриза и тази на маслото, в средата на блендите има заготовки за светодиоди. Там запоявам бели. 

- на часовника има заготовка на блендата и за 4 бели. Там също запоявам. 

Това е на две на три.

С помоща на колегата bsdnikolov и аз запълних местата на диодите осветяващи стрелките, при моето френско изпълнение JAGGER има място за диоди и на стрелките за горивото и температурата... Евала колега!! трябва и резисторчета да се добавят на нужното за това места :)

асдасд.jpg

сссс.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Колеги здравейте.

Решил съм да модифицирам врътките на духалките в А2 то да светят в червено.

Намерих си упътване как става ,но за жалост не пише какъв модел диоди трябва да използвам ,за да съвпадне чвета и яркоста с тази на другите бутони.

Може ли накой да ми помогне с избора на диоди. Мисля си че диодите който са използвани в упътеането са на 12в защото изглеждат като отрязани от диодна лента ,но не съм сигурен в това.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

След 2 часа търкане на циферблат и лепене на лед лента се получи сега остана да сложа  лед лента и на стрелките . Таблото е от първите 95г на снимката е без потенциометър ,но имам следния проблем с калибрирането на стрелките пускам output test-а с ваг ком слагам стрелките на 3к и 100км обаче оборотомера забива от 900 до 2к след това тръгва нормално някъде до 4-4500 и пак забива.... Някой имал ли е подобен проблем и ако е имал как го е решил ?

27650473_10208655403622918_1128125577_o.jpg

27662224_10208655403702920_1580974559_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много на вътре си нагиснал стрелката. Трябва да имаш 1 mm между шапката на стрелката и циферблатът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с това вадене на стрелката те чака голям филм. Аз съм го играл това и проблема се решава със друг киломертаж. Стрелките са много нежни и един път извадени и насилени после при слагането се явяват проблемите за които говориш ти. При таблата с другия тип стъпкови моторчета няма проблем, но тоя тип са си капризни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Може и да съм му видял сметката. Имам един километраж с лед подсветка мисля него да сложа само трябва да намеря някой в Бургас да смени буксите че е с 32 пина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 years later...
На 30.12.2016 г. at 22:00, bsdnikolov написа:

Поддаваш плюс на 23-ти пин от синята букса и на 15-ти пин от зелената букса.

Поддаваш минус на 24-ти пин от синята букса.

А при фейсовите табла с дигиталния часовник как да подкарам подсветката … таблото тръгва но няма подсветка … отдал съм + на 1 и 23 а - на 7 9 24  … пускам + и на 15 но нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и диодите не са SMD ... обикновени са !

На 16.12.2016 г. at 9:59, The Mad Killer написа:

духалките и те са с диоди . само че доста трудно се отварят

диодите не са SMD  ... обикновени са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 26.12.2016 г. at 20:43, integrale45 написа:

Откъде се захранват подсветките? Кое са пиновите + -. Искам моите да светнат,че вече година карам на тъмно и не виждам нещо друго освен часовника. Спряха да светят,като разкачих буксите на таблото 

@bsdnikolov @toshkov81 аз съм с VDO - 8D0 920 931TX ... искам да го захраня вкъщи докато сменям диодите да го пускам периодично да видя как светят и къде се е получила спойката ... за да не слизам до колата постоянно да го слагам на нея ... и предното ми табло свети супер ярко и силно и искам да сменя съпротивлението на новото за да понамаля силата ... четох че и това сте правили ... ще съм ви благодарен да споделите как и кое  ... след "операцията"  ще пусна снимки да допълним и съживим темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Добре се получи заИгравката ... смяна на всичките налични ледчета по платката , барабар и съпротивленията им ... малко да омекотя силата на новите диоди и да зачервеня повечко 😉 ... всичко това под незаменимите съвети на един Голям Стабиляга  @bsdnikolov ... голям пич е да знаете ... грешка при него НЯМА !!! Няма да съжалявате ако му потърсите услугите !!! ГАРАНТИРАМ !!! ... ето и малко снимки

IMG_3065.JPG

IMG_3068.JPG

IMG_3081.JPG

IMG_3087.JPG

IMG_3089.JPG

IMG_3118.JPG

IMG_3119.JPG

IMG_3135.JPG

IMG_3136.JPG

IMG_E3134.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...