Jump to content

Смяна LED подсветката на таблото!


Gecata

Recommended Posts

Остава и лоста да го направиш светещ и пусни снимки.Имам огромно желание да го направя но засега не мога да намеря тези диоди в Бургас :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 277
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Лоста не бих го направил светещ, бих се захванал с радиото, но там са над 50 диода супер на гъсто и още се колебая.

В Бургас можеш да намериш диодите Тук

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих там и нямат в наличност,уж щаха да доставят но....Късно днес намерих друго място но са на ленти,взех такива но голяма играчка да ги разпоя и май бързо изгарят и се получава брак. :steinigung:/>Отделно ми е трудно да разбера след като разпоя диода дали не съм го изгорил!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се похваля и аз какво свърших тия дни. :rolleyes:/>

029920825-big.jpg?r=0

Другата седмица, ще се захващам с климатроника, че пусто време не достига.... :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялото табло седи добре, сини минуси също ама всичко друго си е откровена шарения, дано не обиждам някой, но за мен лично се губи цялата класа на интериора. То има ли изобщо модели от новите с толкова цветни копечета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус е, мен лично червеното ме дразни много.

Ако става на въпрос любимо ми е зеленото, но май само на шкода го слагат вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега , честито за труда , който си положил.

Малко обаче съм те изпреварил - преди 3 години си направих мойто табло бяло.

Имам следната забележка - там където са стрелките за да свети нормално червено е трябвало да оставиш старите диоди.

Както и на участъците с червни елементи (част от оборотомера например мисля че бяха последните 2-3 диода).

Проблема е блендата, че е червена и съответно червения цвят има висока пропускличост.

Вече не помня , но имаше някаква връзка между тях . Все пак за червен и за бял диод е необходимо различно напрежение.

Единствения проблем при мен е , че явно съм сложил "по-яки" диоди , които изискват по високо напрежение или ток и съответно при запалване в момента на въртене на стартера ми премигва таблото.

Но това са бели кахъри в сравнение с ефекта, който е постигнат.

И отново - честито за труда!

Пожелавам ти и ти като мен да минеш на лично изработени диодни светлини за габарит, стоп , осветление на почти всичко.

И наздраве на всички будни в този ранен час!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sam09003.jpg

Тъкмо няма да ти липсва коледната украса целогодишно.

Не ти ли се струва много шарено?

Мен би ме дразнило.bia.gif/>

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Благодаря за идеята и хубавото обяснение на проекта. Реших и аз да се захвана с него. Стигнах обаче до стъпка 3 - свалянето на стрелките, и не се получи нещо.. Въртях, дърпах, сучах, не става, изобщо не мърдат.. Дали са заклеясали нещо, не знам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този номер с изтриването на червения цвят на плаката не важи за ауди Ц4. Изтърках плаката, а отдолу се оказа че е розова. Няма начин да светне бяло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този номер с изтриването на червения цвят на плаката не важи за ауди Ц4. Изтърках плаката, а отдолу се оказа че е розова. Няма начин да светне бяло. 

Това важи и за някои В4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Благодаря за идеята и хубавото обяснение на проекта. Реших и аз да се захвана с него. Стигнах обаче до стъпка 3 - свалянето на стрелките, и не се получи нещо.. Въртях, дърпах, сучах, не става, изобщо не мърдат.. Дали са заклеясали нещо, не знам..

Колега, има специални клещи за стрелки, но става и със силно дърпане. Недей да ги въртиш много, че после е трудно да ги нагласиш. Дърпай силно. Аз мойте само нагоре ги дръпнах и то доста силно, преди да излезнат. После по обратния ред само с натискане надолу ги сложих, като не трябва да ги натискаш силно, защото иначе няма да се въртят. Мойте в последствие се наложи да ги нагласям с VAG COM, щото не ги бях сложил баш където трябва, та ги вадих наново и пак ги слагах. Играчка си е определено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък силно не препоръчвам да се дърпат стрелките. На 99% от километражите на коли, стрелките се вадят като едновременно се върти оратно на часовника и леко се дърпа навън. А пък има едни табла Френски, слагат ги на доста коли. Виждал съм на бмв х5, рено клио и други. Та тези табла, ако нямаш клещи специални, както каза колегата над мен, не можеш да им извадиш стрелките. Тръгнеш ли да ги въртиш и смачкваш и късаш една много фина спираловидна пружинка. А пък ако дърпаш навън, направо излиза цялата ос на моторчето, барабар с тази пружинка. Това го казвам от горчив личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първия пост съм обяснил махането и поставянето на стрелките.

Това е за табло VDO и може да се калибрират и без ВАГ-КОМ. 

Има френски табла - Jaeger и там работата може да е по-различна, не съм правил такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Още веднъж искам да изкажа огромни благодарности на колегата Gecata :bia: С негова помощ и аз успях да подменя подсветката, ето и малко снимков материал...

 

post-73175-0-28249100-1371112018_thumb.j

post-73175-0-82116800-1371112050_thumb.j

post-73175-0-40605200-1371112079_thumb.j

post-73175-0-51831000-1371112120_thumb.j

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги на а4 б5 може ли да се смени осветлението на таблото за да стане по силно :wall:  ако има някав на4ин моля пи6ете...?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега тошков, възможно е и да става това с пружинките, за които говориш, но при мене стана само с дърпане нагоре. А пък отскоро ми се прояви и друг дефект, покрай спойките...някъде не съм ги направил, като хората и има спукана и очевидно диодите са вързани последователно, та на километража ми гаснат 4 диода. Ще ги оправям, ама не ми се занимава сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се интересувам какъв тип се водят обикновените крушки за таблата на старите А4-ки преди 97г., Т5 или друг вид?

и ако някой даде линк с по-тънка цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...