Jump to content

Смяна LED подсветката на таблото!


Gecata

Recommended Posts

Имам 20 червени и 10 бели такива.

Триково е изпълнението с тия... :hilezh:

Забравих да пиша. Върнах си старите крушки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 277
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами при мен някаква шарения се получи. Иначе по-силно светят, но някак си не е равномерно като с крушките. На тази снимка левия мигач е с диод, а десния с крушка, понеже от там тръгва някакъв кабел, осигуряващ ток на друга част от таблото и ако като сложа диод, не ще да свети половината табло. Не помня вече какво сме творили навремето.

 

IMG_9391.jpg

 

 

IMG_9388.jpg

 

IMG_9389.jpg

 

 

Тук пак на единия бутон сложих диод, другия си е с крушка и се вижда разликата.

IMG_9392.jpg

 

Врътките на парното си светят със стандартните крушки, но на снимките явно съм настройвал апарата според по-ярката светлина и понеже снимах набързо от ръка, са размазани и не се виждат.

Поръчах едни други диоди (изпъкнали, като крушчици - червени и бели), обаче като дойдоха се оказаха малко по дебели при пластмасата и трябваше да се дялкат за да влязат в дупките. Реших да ги местя във фасонките от стари останали крушки, то пък на първия му се разпои резистора и аз откачих. Теглих една мама на цялата работа, но все пак реших да покарам така и в момента в който включих на дълги, ми изгаснаха показанията на километража до 80 километра. Като върна на къси светлини си светват. Аз съответно пак :motz:, директно отвертката и всички крушки обратно. На следващия ден половината табло изгасна :wall: . Пак мамата лелята и там всичко за което се сети човек, но поне проблемът се разреши със събиране на крачетата на крушките, понеже не правеха добър контакт. Остана ми да пробвам с тези изпъкналите диоди, какво ще е положението, но не знам кога ще ми дойде мерака да ръчкам, а и проблемът с дългите светлини ще е на лице отново, който предполагам се дължи на интервенциите, които са правени по таблото.

 

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен тва е дразнещото... фасонките бяха по дебели и ги дялках... крачетата бяха по широки и ги събирах... отделно че тряя да целиш къде е плюс-а на таблото и къде минуса... та падна едно въртене... накрая супер ярко ама не се разпръсква светлината както тряя и остават по тъмни места... ся като покарах 1 месец от време на време се разместват и някои изгасват... китайска работа :D не ми се дават пак 10-15 лева за други и ще им бия шута

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой навит да модне едно табло? Свалям го и го пращам. От диодните е. Искам да стане като на пича на първата страница с белите диоди :D

 

Ако някой може да го направи нека ми пише да се разберем за цена и да му го пратя или да отида директно с колата до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

На моята кола 1.8Т 2001 бъобще не ми светят диодите на таблото, само стрелките. Колега по-горе беше споменал нещо за димера. Би ли споделил някой къде е димера, дане би да е на нула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чрез VAG-COM може да се настройва начина на светене на таблото. Има възможност да светят само стрелките, само цифрите и т.н. Може би при тебе да е настроено да светят само стрелките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой знае ли дали със смяна на червените диоди на километражите с бели може да се получи този ефект без допълнителни преработки?

031645002.jpg?r=0

031645001.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не стане, точно със смяна на цвета на диодите става. Както се вижда и на двете снимки светят цифрите, а останалата част от дисплея е черна, т.е. няма "обръщане" на дисплея с фолио, което си е по-сложно от смяна на диодите. При мен (Октавия 1) светлината на диода  "оцветява" фона около цифрите, който се променя от цвета на диодите. От своя страна цифрите винаги са черни, независимо какви диоди ще сложа. Тук е същото, просто черния фон е константата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно със смяната на диодите става, но въпроса е в това, че ако на червените сложа бели (основата няма да е съвсем черна, а ще светлее- поне според мен) На снимката се вижда, че основата "червенее" при червени диоди, белите са по-ярки и ще стане още по-светла.

На долната снимка според мен е използвано някакъв по-плътен тип фолио защото се получава плътно черно с бели цифри.

Идеята ми беше дали някой е пробвал на червените да сложи бели за да се види доколко светлее основата и дали няма да е грозно.

Колегата с Октавията - на Ауди дисплейте са негативни (т.е. светят цифрите а фона не, за разлика от Шкодата) можеш да си ги направиш като на ауди просто като обърнеш фолиото на ЛСД дисплея. Пробвай с някой евтин китайски ел. чсовник да видиш за какво говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., че основата "червенее" ...

... се получава плътно черно с бели цифри.

...

 

Забеляза ли, че цялата снимка червене, а другата снимка е от друг ъгъл и експозицията също е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка,помислих че не са толкова просто изградени тези дисплейчета.Преди години се бях заиграл с един gsm и след 2-3 опита стигнах и аз до извода,че има значение силата и цвета на диода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Има ли някой колега с А6 Ц4 да е правиш интервенцията от крушки към диоди и ако има може ли да покаже снимки..че преглеждах темата..и други теми..но не видях така описано като колегата от първия пост в темата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На Ц4 става като просто си смениш крушките с какъвто цвят искаш  :)  има и диодни варианти на въпросните крушки така, че нямаш никакви проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Дали?

А с червените плаки как се справяш? Не става с изстъргване на червения слой,защото цялата плака си е от червена пластмаса.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

 Аз смених крушките с диоди на таблото на С4 , както и на климатика . Мого съм доволен . Най-добър ефект се получи при дисплейте на климатика и километража , особено през деня . Виждат се перфектно и при силно слънце.  Естествено , цветът е червен . Не мога да си представя таблото в друг цвят . Моят идея при подмяната беше да намаля консумацията на крушки , оттам броя разглобявания на таблото в бъдеще и малко да пестя енергия , а не да променям дизайна . 

 Използвах червени SMD диоди с фасонка Osram , като оригиналните крушки . Оставих две от оригиналните крушки (1.2W) в средата на таблото , защото диодите правеха по-тъмни и по-светли петна . За да направя диодите и крушките еднакво ярки , подбрах съпротивлението на диода . Комбинацията се оказа чудесна при всякаква яркост на таблото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Диодите купих от обява във форума  , имаше общо 16 червени и ги взех всичките . Оказа се че техните фасонки се крайно китайски и нестват на таблото , макар навънщен вид същи като оригиналните . Така взех оригиналната крушка и я разглобих начасти . Същото направих и с диодите от обявата . После монтирах диодите на фасонките от оригиналните крушки - голяма играчка ама става прфектно . 

 

 

 

 Намерих това : 

 

http://www.led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html#b85d

 

но изглежат същите като тези , които купих от обявата .

Редактирано от vanioj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станало.Вижда се ,че е по силно от стандартното. Чак цифрите на дисплея на километража изглеждат странни. Дразни ли очите на тъмно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...