Jump to content

Recommended Posts

благодаря на отзовалите се колеги,май нещата се накланят към samsung galaxy s 3 mini! :dance:

Редактирано от luboaudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни Google представи новия Нексус и новата версия на Андроид - 4.4 KitKat.

 

 

Какво трябва да знаем за Nexus 5 - новото попълнение към серията на Google

http://www.androidbg.com/nexus-5-is-finally-out

 

 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво постигам със S4 mini предимно като телефон, WiFi го изключвам като отида на работа., че там няма и без това. Редовно използвам Advanced Task Killer и фабричния Task Menager.

 

post-16858-0-67151700-1383417255_thumb.j

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в mobilebulgaria има три фирми, които предлагат Nexus 5 ... А иначе в "чуждия" нет пише, че се бил разпродал за минути след официалното му пускане в google магазина. Дали е някаква спекулация?! Много съм се мераклисал на таз 5-ца или на LG G2. Те май били аналогични откъм хардуер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничени са количествата в Google Play Store, където е 350 пари... В другите магазини не ми е ясно как стоят нещата. Иначе G2 има доста по-голяма батерия от Нексуса и малко по-голям дисплей. Другото им е едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес съм с Андроид 4.3.....ад 600мб....:o....актуализация....новото е някакво приложение KNOX, което изтеглих и инсталирах,но не му схващам идеята,по скоро функциолноста..:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контейнер с парола. Ползваш защитени dialer, контакти, снимки, поща, съобщения и други проверени приложения от KNOX apps.  Поне това видях набързо, защото прецених, че не ми трябва и го махнах.

 

 

Безсмислен цитат на последно мнение в тема

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги един приятел ме помоли да потърся за Андроид нещо подобно на Аутодата. Имате ли идея, тъй като я търсих, но не излиза нищо или някоя подобна, ако може да предложите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах от 4.2 на 4.3 ама го нямам това knox или поне не съм забелязал присъствието му. Иначе от няколко дена съм с Nexus 4 и телефончето е много приятно. С доста игрички, разговори и нет си изкарва един ден батерията, общо взето много ми харесва. Всичко върви много мазно и бързо скоро очаквам 4.4 която ще поправи единственото дето не ми харесва в телефона а именно отрязаната част от дисплея за трите бутона.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво постигам със S4 mini предимно като телефон, WiFi го изключвам като отида на работа., че там няма и без това. Редовно използвам Advanced Task Killer и фабричния Task Menager.

 

attachicon.gifP1030279.jpg

 

Китаец без никакви оптимизации, нормално ползване на нет и разговори

 

mpu1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Note 2:
- "laptop" mode - т.е. ползва се за работа, браузване, музика, електронна книга и т.н. - 1.5-2 дена;
- нормален режим - браузване, четене, музика, разговори - 3-4 дена;
- леко натоварване - т.е. почти не се ползва - 8-9 дена.

Накратко всичко зависи от ''натоварването'':-)

Чакам цената на 3-та да стане по-приемлива;-)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично този скрийншот показва, че не се ползва особено.

 

 

Около шест часа wi-fi, син зъб около седем, дата връзка за проверка на мейл клиент от време на време.

Снимане с камерата около 50+ снимки, абе нормално ползване + разговори.

А забравих, батерията е 3000 mAh.

 

p.s това на пет инча фулл хд екран.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещам някакви носталгични настроения по Нокиа 1ва серия, с фенерчето. :)

 

Нищо лошо, просто така ми се струва от тези скрийн шотове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз постигам малко повече със SAMSUNG GALAXY GRAND Duos с 5" дисплей. Естествено почти целия ден съм пред PC, така че телефона не ми трябва за браузване и т.н. ...

 

flks.png 4d5h.png kui7.png
 

Усещам някакви носталгични настроения по Нокиа 1ва серия, с фенерчето. :)

 

Нищо лошо, просто така ми се струва от тези скрийн шотове.

 

За мен въпроса беше да урежа или настроя приложенията, които "ядат" безмислено батерията. В началото батерията едвам изкарваше ден и половина, естествено при същото ползване. След орязването или настройката на тези приложения, вече съм доволен.

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Припаднах. Евала! :gut: Седмица батерия на 5" не само не бях виждал, не бях и вярвал, че дори теоретично би било възможно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно режете? При мен, при нормално ползване до вечерта е на 60%, което значи, че пак трябва да го включа, защото няма да остиска до следващата вечер. Ако го използвам активно някой път до вечерта е на 10-15%. Android OS винаги ми е най-големия консуматор. Гледам при Msonic е изял 2%, при Thor е пак там някъде. Нямам желание да постигам рекодри, още повече с 1300mAh батерия, ама поне да е през ден зареждането.... Телефона е Xperia Go.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти е през ден зареждането защото не знаеш в какви нужди ще изпаднеш. Най-лесно е да зареждаш всеки ден. Така не се забравя и може да посрещнеш изненади. Това не са едновремешните телефони да знаеш че имаш ток за една седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не го и искам това, да зареждам веднъж в седмицата. Ясна ми е идеята на умния телефон. Странно ми е че за Android OS отиват около 50% от тока, докато при шотовете на колегите процентите са.....2. Питам се да не би да има нещо което да изразходва ресурс на вятъра, а да не знам кое е. Ползвам facebook, hangouts, включени са ми синхронизациЙте към гогол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не ги ползват за това. 2-6% консумация на екран за 5-7 дни? 

Изключи си всички ъпдейти, махни 3Г, изключи всичко и ... готово. Ъпдейтвай мейла ръчно веднъж дневно през Уифи (включваш го само за ъпдейта). И недей да говориш по телефона повече от 10мин дневно. Нощем airplane mode.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...