Jump to content

Recommended Posts

Тва си е чиста проба извращение. Нито ще можеш да ги ползваш разумно, нито пък ще можеш да правиш кой знае какво повече от нормален андроид с 2-4гб рам.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от скоро пак се върнах на андроид и телефонът е с 2 гб рам. С моето ползване, от тях са свободни почти по всяко време около 800-900 мб. За какво са тези 6 ... май никога няма да разбера :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RAM никога не е излишен, ако само това успяхте да намерите като кусур на телефона :) Не виждам нищо лошо дори и само на принципа имАли, сложИли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще нямах предвид да го изтъквам като недостатък, а само споменах, че аз никога не бих могъл да ги използвам пълноценно, което всъщност си е мой проблем :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хакер хванал златната рибка. Рибата му вкарала оферта, че ако я пусне ще му изпълни две желания. Хакера веднага си пожелал като първо желание един безкраен хард. За второто мислил, мислил и накрая казал, че един никога не е достатъчен и си пожелал втори безкраен хард  :hilezh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено. На какво ще бекъпне първия безкраен хард?

 

Телефона с 6Г РАМ е много як. Може да отвориш 80 страници едновременно в браузър в бекграунд и да си ги суичваш кеширани.  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

След като преди няколко месеца похвалих коравия Lenovo A536 на когото малката щерка вече една година плюс топи лагерите ежедневно с игри и клипчета реших да ъпгрейдна и голямата щерка.

Избора ми дойде спонтанно, по великденски и е пак апарат на Леново и по-точно модел P1m. Такъв.

 

Цена 300-330лв от бакалията с гаранция. И ДДС.

5 цола екран , IPS, 1280x720. Перфектен цвят, контраста е приемлив.

64 битов процесор на 1ГХз за да пести ток, ОС 5.1

Батерия 3900-4000мА (най-голямата му сила), не се маха. Близо двойна на останалите. Съответно живота е двоен. Проверено.

2 СИМ карти, поддръжка на 4G

Слот за СД карта, уж до 32 ГБ

Флаш 16ГБ, 2ГБ РАМ. Яката работа за бюджетен апарат.

Камери - задна 8Мпикса, предна 5.

Зарежда за 2,5 часа напълно. Опция бързо зареждане.

2 микрофона за шумоподтискане. Общо взето работят.

Тегло 148гр. Съвсем малко повече от масовката.

USB OTG - може да зарежда други устройства или да му включите флашка или клавиатура. Не е пробвано. Трябва отделен кабел да се купи.

 

Намерени недостатъци:

- не поддържа 5ГХз WIFI незнайно защо. Има само b/g/n

- камерата снима само на 8 мпикса и това не се сменя от стоковия софт.

- GPS няма ГЛОНАСС и магнитометър

- не снима 1280р клипове, също и 4К. Вероятно записва моно звук. Снима видео само до 720р. Няколко резолюции

 

Плюсове:

- работи пъргаво.

- батерията кара двойно в реалния живот спрямо популярните апарати

- тъч бутони под екрана (много харесвам - разширяват размера на екрана).

- светодиод за зареждане и статус. Многоцветен

- записва разговори което малцина го могат (не е пробвано)

- защита от пръски (каквото и да значи това. Предполагам че платката е лакирана)

- адаптивна яркост на екрана по околната осветеност. опция

- подарък обикновен скрийнпротектор и гръбче. Нашето гръбче изчезна още в магазина.

- ключе за свръхенергоспестяване. Нещо като Галакси С6. Става с черно-бял екран и пести ток още повече.

- странична решетка за говорителя. Да не е запушен при слагане на маса.

- пъргава камера и фокус. Зарежда за 2сек.

- намират се аксесоари за разлика от много други кучешки марки.

 

Дизайна не блести с някаква оригиналност но е приемлив. Софтуера на Леново също няма кой знае какви екстри но е въпрос на навик. Може би най-голямата му екстра е да раздаваш пърмишъни на всяко приложение по отделно.

 

С две думи перфектния бюджетен апарат който може да бъде закупен веднага без чакане и без условия, договори и т.н.

Ако се сетя за други особености ще ги добавя.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от ъпдейта до 6.0 на LG V10. Най-накрая са преработили екрана за отключване с пръстов отпечатък и не ми се появява малоумната схема за отключване на екрана като натисна power бутона. Отпечатъка се разпознава мигновенно, не съм виждал толкова бързо и гладко работеща система за биометрични данни. Цялостната работа е още по-гладка, някои безумни подредби и опции са променени към по-разбираеми и практични. Очаквах промяна по LG UI, но не ме огря. Doze функцията имам чувството, че не работи изобщо.

Най-голямото чудо - Youtube плейва клипове докато е минимизиран и дори докато телефона е заключен и екрана е изключен. Това го чаках от години насам.
Преди имах проблеми с камерата, която насичаше при движение като някоя стара VGA пръчка, докато правих снимки на изкуствено осветление вечерта. Сега всичко е гладко и плавно. Не съм пипал почти телефона откакто инсталирах ъпдейта, така че само това мога да споделя за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.05.2016 г. at 15:12, s7r3l0k написа:

 Doze функцията имам чувството, че не работи изобщо.

 

 

При мен работи когато си поиска. Понякога бута 1-2% нощно време, понякога 20%... На Android N щяло да има подобрения в тва нещо... а дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@grizzly за тези пари разгледай в gearbest.com, има няколко много примамливи модела (по около 150$), които са с доста по-сериозни характеристики (например doogee f5) или някой elephone/xiaomi

 

аз имам един cubot x11 купен за 120$, който е с подобни параметри на този, който си описал, а се държи изненадващо добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При мен работи когато си поиска. Понякога бута 1-2% нощно време, понякога 20%... На Android N щяло да има подобрения в тва нещо... а дано!

При мен на 6.0 дозе-то работи добре, на нощ сваля макс 1-2% ,НО ако имате някой ап който тормози телефона, примерно не му дава да заспи или нещо друго, естествено дозе няма да работи. Ползвах малко бетата на N и определено имаше подобрение откъм батерия. Стендбая не пипаше някой път през нощта дори и 1%, а през деня докато си нося и ползвам телефона също падаше с по-малки темпове батерията, защото са вкарали оптимизации, т.е. разширили са полето на работа на дозе дори и когато телефона не е в режим на покой.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 5 апликации на кръст. Дъртата пръчка Note 2 с 3 години тормоз, греене като за последно след ъпдейта до Киткат и сваляне на батерията и зареждане по 3-5 пъти на ден има къде къде по дълъг idle и SOT, а е доста по-зареден с апликации.
На LG-то имам буквално един ФБ, месинджър, вайбър, шазам и една апликация за рингтонове и тапети.
Имам чувството, че всичко това идва от вторият дисплей, който е постоянно включен и от недъгавия SD808. Добре се справя като производителност, но откъм енегроспестяване е толкова оптимизиран и икономичен, колко е и един трафопост от преди 60 години.
Горещо се надявам в следващият ъпдейт да променят настройките на дисплея, за да може ако не ползваш телефона продължитено време, да се гаси сам и да се активира чрез жест или чрез някой от сензорите на телефона. Шокиран съм как капацитет от 3000 мАЧ се изразходва толкова бързо. Очаквах, че ще е по-зле от Ноут-а, но не чак толкова. Явно е доста гладен за енергия като цяло телефона и най-вече тоя IPS LCD дисплей. Като огромен плюс - много по-красиви са цветовете, отколкото при напудрения SAmoled.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Носих на ремонт, смяна на куплунга за зареждане СГС3 НЕО в МТЕЛ и естествено му вкараха фабрични настройки. Малкият се опитва да си инсталира игри, които е играл, но му пише "устройството не е съвместимо с тази версия". На какво се дължи това? Игрите са clash of clans, subway surfs, версията на апарата е 4.4.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, клаша иска андроид над 4...

Я кажете някоя дума за Note 4, че мисля такъв да взимам на жената.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па средата на 2016-та ще взимаш Ноут 4... Ако искаш толкова голям тел. по-добре Moto Style, който си е по-добър отвсякъде и е по-евтин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледах, г4 или ноута и ноута ми хареса повече, обаче не ми харесва идеята, че най-вероятно няма да получи повече ъпдейти след 6.0 Тая моторола я няма в Мтел, а тела ще се зима от там.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎7‎/‎16‎/‎2016 at 11:16 PM, ole said:

Странно, клаша иска андроид над 4...

Я кажете някоя дума за Note 4, че мисля такъв да взимам на жената.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

ноута е с готин чипсет, но е от много скапан материал облицовката (за белия модел). Моя е на 1 година и така яко се е очукал, все едно съм го търкалял по черен път. Писалката му много лесно се цапа и наскоро ми се счупи предницата й, та не може да пише ... чакам нова сега. Според мен резолюция над 1080p няма никакви предимства, само недостатъци.

 

По-добре си вземи някой с новите 64 битове чипсети, примерно ноут 5. Ползвам временно xiaomi Redmi note 3 pro и по почти всички параграфи мачка ноут 4;) Само камерата му е по-слаба (често замазва) и цветовете не са така бистри като на амолед дисплея.

 

оригиналния софтуер на самсунг за ноут 4 е пълен боклук, много лагав и муден, с огромни иконки и досадни бъгове. Слава богу има custom roms, с които много се оправят нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ноут 5 е над бюджета. Хем ми се иска нещо, което ще получи поне още няколко ъпдейта с близко време, хем пък нещо по-утвърдено и вече на добра цена като ноут 4. Той обаче едва ли ще получи други ъпдейти над 6.0 . Друго за тия пари, налично в Мтел ако се сещате казвайте да гледам.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, ole написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

ноут 4 ще получи неофициално доста ъпдейти ;) Ако имаш избор, вземи версията със snapdragon - модели N910G или N910F. За инфо:

 

http://forum.xda-developers.com/note-4

 

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новите самсунги съм чел, че версиите с exynos са за предпочитане, примерно батерията държи повече и други. Но не знам дали важи за ноут4.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя е с exynos и батерията с голяма мъка издържа един ден, без много да го товаря, но не ми се вярва да има кой знае каква голяма разлика в това отношение със снапдрагона. Като цяло Снапдрагон държат най-добро качество като чипсети: консумация на ток, мощност, стабилност и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 22.07.2016 г. at 9:37 PM, АuDi_RuLzz said:

Как да накарам глупавия андроид да запазва сваляните програми в SD картата?

Апарата е HTC Desire 510


Root + link2sd или подобна програма. Трябва да форматираш част от SD картата в ext. Тогава се мести приложението на картата, а в системния дял се оставя само symbolic link.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какъв е тоя вирус дето скапва батерията през андроид?! Имал и такова нещо или просто софтуера така го засича, понеже вече самият той е заразен.

Батерията наистина почна да прави проблеми, като кара по по-малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...