Jump to content

Recommended Posts

По въпроса с кабелите, ако са по-евтинки има шанс още като нови да са много зле. Оригиналните кабели ми изкарват средно малко над година, а афтърмаркет такива трябва да се избира много сериозно за да са издържливи и да зареждат с пълния ток. Това, че са постоянно включени в зарядното няма как да влияе. Между другото и самата букса може да иска чистене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален уж от гаражните продавачи на телефони. Кабела, който дойде с телефона, издържа над година, но този оригинален, който взех сега изобщо не докара и до половината. Афтърмаркети пазарих няколко, не съм доволен изобщо, въпреки че са сходни по спецификации/характеристики с оригиналния и бързото зареждане си работи. Не съм купувал Дюрасел и Хама само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така ми казаха, че поддръжката на huawei е без конкуренция, дано не ми се налага да я ползвам, де...

Точно преди две години, жената реши да почерпи телефона ми с чай ( Huawei G7). Беше ми нов и исках да го ползвам отново, съответно го оставих за ремонт.

Изненадата бе, че две седмици по-късно ми върнаха абсолютно ново устройство. Ръце горе за Huawei!

Взехме Huawei p9 преди година на девойката, още му се радва. Снимките са достатъчно детайлни, звук, екран и батерия - отлични!

Вчера си говорихме с познат, който похвали много и клетъчните им решения, при тях почти не се срещали никакви бъгове или дефекти, за разлика от оборудването на Nokia..

* Цената обаче значително я завишиха, спор няма..

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, s7r3l0k написа:

Оригинален уж от гаражните продавачи на телефони. Кабела, който дойде с телефона, издържа над година, но този оригинален, който взех сега изобщо не докара и до половината. Афтърмаркети пазарих няколко, не съм доволен изобщо, въпреки че са сходни по спецификации/характеристики с оригиналния и бързото зареждане си работи. Не съм купувал Дюрасел и Хама само.

Няколко кабела hama съм купувал и съм доволен от тях, качеството е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, ole said:

Викаш китаец за 1300лв не е скъп?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Следващият път се опитай да сглобиш по-смислено изречение.

 

14 hours ago, s7r3l0k said:

Мейт 10 про го сравнявам с S8+ и пак е назад. С Ноут 8 не виждам какво сравнение може да се прави.

На телефон обявен със стартова цена от 800 евракис да ми сложат 1080p дисплей, докато Мейт 9 беше с QHD е чиста подигравка. Безжичното зареждане къде е избягало? Липсва 3.5мм жак, но е сертифициран само по стандарт IP67. Не са споменали даже Горила стъклото какво е - 5 ли е, 4 ли, 3 ли... Тая пръчка е по-логично да е на цена между тези на S8 и S8+.

Фотографията с телефона е далеч от това, което рекламират. Общо взето, нищо повече от на конкуренцията. Но пък за сметка на това са добавили почти всяка възможна технология за автофокус (4 от 5) за да го постигнат.:hilezh:

Погледни пак и може би ще видиш, че сравнение може да се прави точно с ноут 8. За дисплея може и да си прав, аз лично се съмнявам да видя разлика в двата обаче. Безжично зареждане никога не съм търсил, жак също. Стъклото дали е 3, 4 или 5 не знам, факт е, че държи само на драскане - когато бъде изпуснато нещата стават грозни. За камерата не си прав, може да погледнеш ревютата. Правил съм директно сравнение на п10 с ес8 и може да поспорим кой прави по-добри снимки. При условие, че ес8 излезе няколко месеца преди мейта, а цените им в момента са почти еднакви ... кое е скъпото :) не се заяждам, просто мисля, че huawei предлагат доста за продуктите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ги правите тея кабели? Аз с оригиналните кабели си карам. Един път съм купувал, защото го забравих в един хотел. 

Вземете си едно wireless, ще се видите в пари :hilezh:

Хуавей на цената на С8, все едно октавия на цената на А6. Несериозно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше ли на мода мантрата, че Самсунг не си струват парите или съм изостанал ? Когато започнат да сменят телефони с нови, вместо да ремонтират, тогава ще говорим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, goshevv написа:

Безжично зареждане никога не съм търсил, жак също.

Ти не търсиш, но с това не се изчерват хората, търсещи такъв клас телефон. И аз не търся скенери за ириси или фейс ИД-та, но за други хора, това е must have в смартфона им. Други пък търсят керамичен гръб и т.н. Друг е принципа на разсъждение тук. Плащаш много сериозна сума за смартфон, на който му липсват някои премиум елементи, което е някак неприятно, на фона на това, че конкуренцията го предлага в по-евтини топ модели. Когато купуваш премиум смартфон нали не отиваш с мисълта "Няма това, ама голяма работа, няма онова, ама не е чак толкова лошо". Нали затова са премиум/флагмани. За да ти предложат всичко най-най в технологиите и възможностите на съответния производител, без да има някакви компромиси.

Не казвам, че Мейт 10 Про е лош смартфон, казвам, че е на грешно място като цена. Както бях писал по-нагоре, търсих си нов телефон и съм разгледал и S8/S8+, и Мейт 10 Про измежду всички. Фотото на Мейта не е нищо впечатляващо и по-добро от на S8-ците. Въпросът ми остава обаче. Защо са постигнали такава минимална разлика, с уж подобрените 2 камери и 4 технологии за автофокус?

 

ПП Аз говоря за стартова цена. Това колко се е обезценил телефона в последствие е друг въпрос. И пример ще ти дам. Моето LG се срина като цена няколко месеца след като го купих. А беше по-скъп от тогавашния S6 Edge+ и беше по-нов модел от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, далеч съм от мисълта да правя анализи на всеки фийчър, който даден телефон има или не, както и от това да защитавам huawei. Гледам си го от моята камбанария, както и прочитам/гледам някое ревю преди да реша кой точно искам. Това дали има ип67 или ип68 въобще няма да наклони везните в моя случай, както и зареждането/жакът. Факт е, че от досегашното ми ползване на марката нямам забележка, както в горния, така и в средния им клас.

Хич не омаловажавам с8 като телефон, но като го хвана в ръка и го усещам точно като нещо, което при първото изпускане е отишло по дяволите. А смяната на стъкло в повечето случаи отказва хората да го правят и просто го захвърлят в шкафа. Това са думи на търговец на телефони.

В крайна сметка всеки си преценява и ако нещо, което искаш го няма в даден телефон, просто го прескачаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от Гугъл са ми пуснали автоматично писмо на gmail-а, като ме предупреждават, че на единия телефон ( Galaxy Note 2, активен, но без сим карта в него, който се ползва за играчка общо взето), съм нямал screen lock и затова файловете на него не били защитени.:huh:

Как получават въпросната информация?:shock: Разбирам да съм изтеглил лок скрийн от плей стора и приложението да направи проверка, но как проверява вградените решения, разработени от Самсунг? И до настройките ли имат достъп?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато стартираш телефона и си вкарваш профила, мисля там те питаше за това как искаш да отключваш. Освен от там да взима някаква информация ... знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се включа с кабелите, ето този тип са много корави:

 

https://www.aliexpress.com/item/ORIGINAL-HOCO-X4-Zinc-Alloy-rhombus-shape-Data-Charging-Cable-for-Apple-iPhone-1-2-m/32719459144.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1rRstw\

 

от 2016 само такива ползвам и няма нито един, който да се е прецакал. Не е важна марката, а да са такива с "цинкова сплав" каквото и да значи това :hilezh:

 

On 1/16/2018 at 0:00 PM, goshevv said:

Хич не омаловажавам с8 като телефон, но като го хвана в ръка и го усещам точно като нещо, което при първото изпускане е отишло по дяволите.

усещането е такова, но телефона е изключително здрав. С8+ съм го изпускал толкова много, че даже се е ужулила боята на места, но няма нито една пукнатика или разхлабване.

 

Мен хуавей много ме дразнят, защото рекламират, че камерата е разработена съвместно с Leika, а всъщност Хуавей са платили на Лейка за този слоган (чист маркетингов трик), а камерата си е стандартна, сглобена от китайци. Струва ми се като подвеждане на потребителите.

 

ПП

Забравих и аз да потвърдя, че тия кабели по 1-2 долара рядко издържат повече от няколко месеца

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата не знам от кого е сглобявана, но както казах, съм правил директно сравнение с с8 и п10. Не мога да кажа кой от двата прави по-добри снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички камери стават все по-добри и само най-евтините телефони изостават по този показател (тези дето са до 250-300 лв)

 

а за снимките е ясно, че С8 прави по-добри снимки - по-детайлни, с по-наситени цветове, по-малко шум и по-добър динамичен обхват и най-вече много повече яркост при снимки с намалена светлина. Видео стабилизацията също е несравнимо по-добра от тази на Хуавея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, аз от снимки не разбирам, обаче сега ме накара да потърся ревюта. Не е за с8 и п10, обаче пък е за най-скъпите модели на двете марки. Нали няколко пъти се спомена dxomark, а някой по-горе каза, че фотото на мейт 10 про не е нищо особено - ми може и сами да погледнете каква е оценката на мейт 10 про и тази на ноут 8 :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже по-назад стана въпрос за SOT от снимката дето бях постнал, ето още една. Снощи го свалих от зарядното, цял ден е с мобилни данни, always on display, 2 часа музика, пуснал съм му и някви щуротии като крачкомер, вече съм без втората сим карта обаче.

a255abd4fd122917722eb9e91e4296c6.jpg

Дисплея е 4ч и 10м. Пише че ще изкара още 13ч

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което бях писал преди няколко месеца в този форум - че китайчетата от Vivo вероятно ще изпреварят и Apple, и Samsung по отношение първенството на сензор за пръстов отпечатък под дисплея на смартфон, вече е факт.

Моделът Vivo X20 Plus UD излиза на пазара на 25 януари т.г. и е бъкан с екстри, при това на съвсем приемлива цена - около 1000 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо приемливо няма в 1000 лв за неизвестен бъгав китаец. За 200 може и да мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000лв за Snapdragon 660.....тия китайски телефони растат по-бързо от биткойна:hilezh:

 

GSMArena пишат, че Synaptics сензора бил много скъп....но пък още не работел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/18/2018 at 21:40, ole написа:

Дисплея е 4ч и 10м.

Тук вече пишеш нещо приятно за очите. SOT над 4ч за актуален телефон е приемливо, като се има в предвид, че само преди година-две имаше флагмани, които едва изкарваха 4ч. Вярно, че J серията не е върхова, но пак може да се приеме за добра база. Интересно ще ми е някой с Note 8, S8+, V30 и т.н. да сподели колко SOT получава. Иначе пресмятането на оставащото време на батерия е далеч от това да даде ясна представа за издръжливост. Докарвал съм 30ч на батерия и 50ч оставащи, като не съм ползвал телефона цяла вечер. Веднага като започнах да го ползвам се срина времето. Все пак го изчислява към момента колко остава ако продължиш да ползваш телефона по същия начин.

V10 изкарва 4-4.5ч SOT с максимална оптимизация. Това включва намаляне на осветлението, изтриване на ненужни вградени приложения, настройка на мрежата, автоматично убиване на процеси с външно приложение, спиране на sync-ването и т.н. Без тези неща, SOT варира между 3 и 4ч. При Лолипоп имаше драми със SOT от 2 часа, при Маршмелоу го добутаха до около 3ч с гореспоменатите оптимизации, при Нуга вече достига 4ч. Не ме кефи как работи DOZE обаче, сякаш е орязан и не са си играли много да го интегрират да работи добре с това LG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирирам хората, които имат нерви да донастройват в такива детайли, допълнителни апликации за батерии, спиране на синхронизации ... ала-бала. Аз съм свикнал всичко да ми е включено. Единствено искам да ми изкара от сутрин до вечер без да мисля за кабели :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...