Jump to content

Recommended Posts

Викаш няма проблем, за какво ти да имаш лични впечатления ? Щом бай хой го е написал, така е :)

Няма да споря с дървени философи. Информирай се от Гугъл и спори по форумите.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kostaIliev написа:

А феновете на ябълките - имате си тема , моля там си обсъждайте имиджовите аксесоари.

A тия които имат и андроид и йос устроиства къде да пишат/обсъждат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто тук не обсъждаме ябълките. Аз имам и Нокия с фенерче, но не я сравнявам с ХУЯвей.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, bobitovn написа:

Тези артисти Моторола и Алкател не знам защо продължават да се мъчат, ами не спрат веднага с жалките си опити за правене на телефони.

 

Моторола ги зачеркнах страхотно, за съжаление бяха единствената марка с нечуплив дисплей, като след като жената не успя да убие X force,  накрая го удави ! Е, купих и Z force...уж противоводен и т.н. Познайте ?! Фабричен проблем с батериите, който Моторола не признават, а батерията се вади през дисплея и помага само афтърмаркет такава, понеже с оригиналната след 6месеца си пак на изходна позиция...Тъжно направо ! 

За цената си...повече от посредствен продукт. Всъщност оригинално -супер китайски !

Преди 10 часа, robobug написа:

Мен лично гаранцията много не ме интересува. През живота си не съм ползвал гаранция на телефон. 

Да оставим марките, гаранциите и прочие - какво по-добро като хардуер от S7 може да се купи за 600лв?

Нищо.

С първото съм абсолютно съгласен. Реално най-честия и скъп проблем- счупен дисплей, не се покрива от гаранцията...освен при Хуаей...

За второто...За нов ли говорим или за втора ръка, защото си купих Huawei mate 10 (не се продава в бг) на 2месеца за 280€ и после си продадох 7edge за 300 € на година и нещо. Изглежда много хора мислят като теб...Около 2 месеца бях и с двата тел. Реалноста е... Просто няма място за сравнение, ама никакво ! Батерия при Хуаей 36ч, камера.. по-назад в темата има клипове, просто класи над С7 и около нивото на S9 на тъмно дори по-добре. Процесор, Рам, дисплей ,памет...светлинни години над S7. Ааа да, спрях се на точно такъв тел. заради хардуерният бутон, който  се оказа най-бързият и винаги работещ фингърпринт физически мулти бутон, камерата , батерията и заради 16х9 дисплея. Единственият недостатък е, сплит скрийна, който не работи с всички приложения и липсата на вайбър клониране от ОС. 

П.С.: Забравих за турбочарджа, пред когото всички останали са направо чавдарчета. За час 4000mAh ...на 100%...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, kostaIliev написа:

Просто тук не обсъждаме ябълките.  

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

След като китайците копират ябУките е добре да се знае на къде ще е тренда. Към нокия с фенерче никой не върви, отдавна е в историята. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма много за копиране, тея идиоти имат по 1 модел на 4 години... 

6-6с-7-8, сега се започва X, Xs,Xr, догодина ще е 11, което ще си е същия телефон но ноча ще е в единия край...

 

п.п. хардуерния бутон някаква търсена екстра ли трябва да е? Защото не ми е липсвал на S8 :nixweiss:

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш от вида на камерата, минеш през липсата на гнездо за СД карта, "несменяемата" батерия, наподобяваща операционна система и стигнеш до отворите за говорителите, ти става ясно какво се копира. Говоря за ксиомито. За хардуеърния бутон някой @robobug не могат без него, поне за сега. След някоя друга година като го премахнат всички производители, ще трябва да свиква. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бутона и аз мислех, че ще е тегаво, обаче свикнах точно за 1-2 часа. Не липсва въобще после.

Иначе някои китайци откровено копират епъл, съгласен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не споменава марка , различна от известните- Samsung,  Huawei  и т.н.
2016 си купих, ей този телефон -https://www.gsmarena.com/leeco_le_pro3-8344.php
Около него не се шумя, че е с хубав дисплей, мощен процесор, добра батерия, usb-c, бързо зареждане, изчистена и работеща много добре ОС,  Fingerprint ,  качество на изработката -както външно, така и при асемблирането и т.н.
Въпросния телефон е актуален и към днешна дата, а да кажем - usb-c,започна да се рекламира от скоро в скъпите телефони
С въпросния телефон, качеството на разговорите (като качество на звука) не съм чувал с никой друг
Ще вметна, че когато го купувах, актуални телефони бяха, като- https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6_edge+-7467.php

Липсва - Fingerprint и т.н., но цената беше по- висока с над   200 евро

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, quаttro написа:

Все тая дали гърба е пластмасов или железен след като 99.9 процента от хората ползваме кейсове. 

Плюса на пластмасата е че е по-лека и не екранира сигнала... 

Предния ми телефон беше с алуминиев гръб, виждал съм го само два пъти - когато си сменях картата. 

 

За чипсовете не ме интересува кой е 625 кой е 6969, важното е че телефона работи супер бързо и не ми е лагвал никъде. 

От камери не разбирам, може и да е лоша, не знам. 

Не е проблемът в твоите предпочитания. Проблемът е, че те клатят здраво за доста стар хардуер, който е излязъл на по-висока цена от конкурентите. Фактът, че българинът масово не разбира и не се интересува от мобилния си телефон, позволява на търговците да продават с лекота модели, които са безумни като покупка.

Mi A2 е алуминиев и тежи 166гр, Мотото е пластмасово и тежи 162гр. Ще продължаваме ли да се лъжем? Аз с алуминий не съм виждал проблеми със сигнала никога. Отдавна минахме началото на въвеждане на алуминия, когато имаше проблеми с обхвата. И да се знае, нямал съм Xiaomi, за да ги защитавам, просто гледам характеристиките на 2 преки конкурента и мнения на приятели, които са имали Моторола.

 

@eic-idimitrov Обсъждат се леснодостъпни модели, а не екзотики, затова не се споменават марки като LeEco. На него отговаря S7/Edge, а не S6. S7 Edge е в пъти по-добър като екран. Самсунга е с горила над дисплея, има ip68 ако на някой му трябва, като камера е много по-добър, получи Орео, но пък няма стерео говорители, отстъпва при бързото зареждане, чипсета. Изборът е опирал до предпочитния и до компромиси.

 

ПП Абе някой има ли идея какво се случи с Meizu и защо недълго след като навлезе тук по официален път, тихомълком изчезна от предложенията?

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, s7r3l0k написа:

Не е проблемът в твоите предпочитания. Проблемът е, че те клатят здраво за доста стар хардуер, който е излязъл на по-висока цена от конкурентите. Фактът, че българинът масово не разбира и не се интересува от мобилния си телефон, позволява на търговците да продават с лекота модели, които са безумни като покупка.

Mi A2 е алуминиев и тежи 166гр, Мотото е пластмасово и тежи 162гр. Ще продължаваме ли да се лъжем? Аз с алуминий не съм виждал проблеми със сигнала никога. Отдавна минахме началото на въвеждане на алуминия, когато имаше проблеми с обхвата. И да се знае, нямал съм Xiaomi, за да ги защитавам, просто гледам характеристиките на 2 преки конкурента и мнения на приятели, които са имали Моторола.

 

@eic-idimitrov

 

И колко струва? 

559 лева. 

https://solytron.bg/product/xiaomi-Smartphone-Xiaomi-Mi-A2-464-GB-Dual-SIM-599-Black-MZB6469EU-1af444967fca4e41ae5a8684aad3cb7b#specs-title

Щото имал алуминиев гръб. 

Ама пък няма слот за sd карта, външните му размери са големи и според мен е грозен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, s7r3l0k написа:

 

@eic-idimitrov Обсъждат се леснодостъпни модели, а не екзотики, затова не се споменават марки като LeEco. На него отговаря S7/Edge, а не S6. S7 Edge е в пъти по-добър като екран. Самсунга е с горила над дисплея, има ip68 ако на някой му трябва, като камера е много по-добър, получи Орео, но пък няма стерео говорители, отстъпва при бързото зареждане, чипсета. Изборът е опирал до предпочитния и до компромиси.

 

 



Кое му е по-екзотичното от всички китайски телефони, говорим за 2016- та ?
Тогава и спомената от теб марка - Meizu, беше екзотика

От сравнението между Самсунга и LeEco /което тогава не е било LeEco, а LeTv/ е ясно, че LeEco е с по- добра задна камера, по- добра предна камера,  по- добра батерия, usb-c и съответното зареждане, стерео звук и още ред други
Както и да го погледнеш за тогава LeEco, удовлетворяваше изискванията ми на по- голяма степен от Самсунг С7 и втория щеше да е компромис

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технологиите се развиват много бързо и както казах, още когато си купих OnePlus One, китайците ще доминират до няколко години на този пазар...Така и стана, колкото и да бяха скептични разни епъл юзери. Китай си стават технологичен лъв лека -полека и няма сила на света ,която да преобърне тази тенденция, особено с такъв огромен домашен пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех го това OnePlus 5t, точно каквото търсех,сега и веднага,няма мислене и чудене,правиш всичко по свой вкус,няма български,съответно на почти никой не му в интересно,баси,колко телефона смених докато разбера какво ми трябва,ужасно е бързо всичко което искаш да направиш.А жестовете са върха.Вероятно съм сляп,камерата е чудесна,по детайлни  и бързи снимки не съм правил,както писах по горе,всичко е сега и веднага

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@eic-idimitrov недей така с камерата на S7. Нереално е да сравняваш широкоъгълна камера с OIS, с тази в Ле про 3. Предната също е широкоъгълна. Тогава ф1.7 беше най-големия възможен размер за отвор на блендата (сега все още е по-голям от повечето на актуалните китайци), което значи повече уловена светлина, а от там се сещай какво се случва; технологията за автофокус също е по-добра и телефона фокусира много бързо. И това от двата телефона само Самсунг-а го има. Не ти противореча, че Лееко-то е по-евтиния телефон с повече благини, спрямо S7 и това го прави по-добър избор ако се гони бюджет, но не може толкова елементарно да се гледа на нещата. Ако просто гледаш мегапикселите, спирам да си губя времето да обяснявам, но отказвам да повярвам, че подхождаш толкова наивно.

Доколкото Meizu - далеч не беше екзотика. Предлагаха се във вивата, ако не се лъжа и в мтел, не знам за теленор. Leeco предлагал ли се е официално някъде или само по гаражните магазинчета? Сега гледам се опитват да оцелеят някак в технотата Meizu.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес дойде ъпдейта до 9. Определено има благинки. По-мазничко работи, сложили са малко цвят в настройките. Новата навигация е по-избор с жестовете, малко ми е странна и се върнах на класическата.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то новата навигация на 9.0 e малко безумна... Нали уж идеята на жестовете е да се пести пространство на дисплея, а тва кво пести - шнур?? Пак заема същото място като класическата навигация, но само е по-неудобна :nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.12.2018 г. at 21:22, s7r3l0k написа:

@eic-idimitrov недей така с камерата на S7. Нереално е да сравняваш широкоъгълна камера с OIS, с тази в Ле про 3....



Предполагам го каза от личните ти впечатления от работата ти с двата телефона , защото в противен случай сме на - "Чух, че бай Пешо бил каза, че чул.."

Нищо не каза за другите предимства на Pro3 пред "флагмана" S7, дори не споменавам и разликата в ОС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради тази причина и аз не я разбирам...

Че то новата навигация на 9.0 e малко безумна... Нали уж идеята на жестовете е да се пести пространство на дисплея, а тва кво пести - шнур?? Пак заема същото място като класическата навигация, но само е по-неудобна :nixweiss: 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Понеже не съм от хората, които като хвалят нещо и после си траят като стане фал, ето - китаеца сгъна :D както го разцъквах и спря да реагира тъча. Не се оправи с рестарт/ресет. В последствие и дисплея спря да свети.. тия дни трябва да си го вземат от емаг. И сега съм пред дилема, същия или друг телефон..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да се колебая между А2/А2 лайт и Pocophone F1 .. имам няколко дена за размисъл.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...