Jump to content

Recommended Posts

Имам предвид само edge-to-edge дисплеите, другите не са интересни вече според мен.

Донякъде съм съгласен, че е удобен и такъв дисплей до около 6", но само ако широчината му не е повече от 70-72 мм.

 

P.S. Проверих за Samsung S10 и за него съм съгласен, че е с подходящ (за моите разбирания) дисплей - широчината на телефона е 70,4 мм, така че е ОК.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на "малките" телефони е да се командват и държат стабилно едновременно, с една ръка, без нужда да се местят из ръката.

 

Последният масов такъв е iphone 7/8.....и андроид екзотиката на Шарп r2 compact.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да си беше вземал S10e... тамън и да спестиш некой лев :D 

Аз имам служебни S8,S9, iphone X и личен S10e... 10ката ми е най-удобна заради липсата на тоя гнусен извит дисплей. В джоба направо не се усеща тоя телефон :) 

btw Абсолютно същото е усещането и на айфоня...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с инчовете на дисплеите е много подвеждащо, защото резолюцията на екраните е различна ! Почти всичко вече е на 18:9 , където телефоните заприличват на дистанционо за телевизор, а диагонала на екрана придобива някакви ненормални дължини...

БТВ, аз съм фен на 16:9, заради видео съдържанието, което в почти всички случаи е с такава резолюция...

https://www.google.es/url?sa=i&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjd0qni9JjjAhUO1hoKHfm_DpgQzPwBegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fwww.gsmarena.com%2Fsunday_debate_classic_169_screen_ratio_vs_tall_screen_ratio-news-31429.php&psig=AOvVaw0x_WZqdXcisIBawD6JuOsT&ust=1562248889892113

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък, откакто  започна  драмата с Хуаей, Гугъл се активизираха покрай страничния си проект и ОS- Fuchsia...Борбата за по-голям пазарен дял в Андроид, мисля започва, още преди китайците да са изкарали на бял свят своя продукт...

https://www.theregister.co.uk/2019/07/03/googles_fuchsia_os_flutters_into_view/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е батерия на S7? Чудя се дали да не я сменя със заместител без марка 3600mah, оригиналната е на същата цена 3000mah.. дали си струва да се рискува с но нейм-а или да взема оригиналната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагал съм на други телефоно no name и резултата винаги е бил зле или на същото ниво като оригиналната, а уж е с по-голям капацитет. Според мен не се занимавай с глупости? S7 не е ли лепен? Само ли ще си я сменяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, Audi_RS* said:

Някой сменял ли е батерия на S7? Чудя се дали да не я сменя със заместител без марка 3600mah, оригиналната е на същата цена 3000mah.. дали си струва да се рискува с но нейм-а или да взема оригиналната?

Преди време сложих такава за Ноут 4 (N910C) - пак беше с около 20-30% по-голям капацитет от оригиналната, а държеше по-малко. След първите няколко месеца, телефона започна да се изключва, когато достигне 30-35% ниво на батерията. Според мен, взимай оригинална. Ако ти си я сменяш, да знаеш, че след смяната няма да е водоустойчив телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти Adhesive Tape Glue за да е водоустойчив после. Поне аз бих сложил. Сега колко ще държи незнам , но поне е нещо. Аз моя не го мокря, но си е друго да знаеш че е водоустойчив. Един път го залях брутално с вода и нищо не му стана, както и очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се заигравам толкова, имам и един гръб който си има някаква лепка с фолио над нея, може да сложа директно него. Иначе водоустойчивостта им е добра, със служебния А3 съм влизал в басейн и съм снимал под водата без последствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял, като направо си купих нов гръб, защото шанса за махане на оригиналния без поражения е минимален...Батерията също е лепена и е зор да я извадиш...Оригинална е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра новина от днес - официално всичко е наред между Google и Huawei.

Това означава, че телефоните от серията Mate 30, които ще бъдат пуснати на пазара през септември или октомври т.г., ще бъдат с Android.

Както и, разбира се, няма да има никакви рестрикции към досегашните и другите бъдещи телефони на Huawei - не само по отношение на софтуера, но и хардуера от страна на американски компании.

Huawei остава в забранителния списък, но по отношение на горното лицензи ще се дават с презумпция за одобрение.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.07.2019 г. at 17:07, mitsubishi galant написа:

БТВ, аз съм фен на 16:9...

И аз се кефих на първият Note със съотношение 16:10, щото беше мега широката и готино изглеждаща тухла (83мм широчина), обаче в последствие много лесно свикнах на 18.5:9. Точно 10 минути ми беше странно и после забравих. Да не говорим колко по-лесно използваш такъв фаблет с една ръка. 16:10 и 16:9 бяха жива мъка, когато доближаваха 6 инча. Според мен телефоните с по-малки екрани, колкото и малко да останаха такива, са милион пъти по-добри за 16:9. Всичко над 6 инча обаче, налага използването на различно съотношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, nickgaidarov написа:

Добра новина от днес - официално всичко е наред между Google и Huawei.

 

Пусни едни линк да го прочетем и ние, ако може само да не е от Нощен Труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, s7r3l0k написа:

 Според мен телефоните с по-малки екрани, колкото и малко да останаха такива, са милион пъти по-добри за 16:9. Всичко над 6 инча обаче, налага използването на различно съотношение.

Абсолютно ! На дисплей под 5.5" да гледаш видео и да ти остават по 2 пръста черна лента отляво и дясно само заради съотношението на дисплея е просто безумно...

Преди 3 часа, Wizi написа:

 

Пусни едни линк да го прочетем и ние, ако може само да не е от Нощен Труд.

И аз не знам, защо трябва все едно да му се молим за такива неща и ги съобщава  , като да му звънят от Гугъл да го ъпдейтват...😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/11/2019 at 12:46 PM, Wizi said:

 

Пусни едни линк да го прочетем и ние, ако може само да не е от Нощен Труд.

До края на този месец ще пусна линк. Към момента просто се радвайте на поредната ценна информация, дадена в аванс и безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flehan: Поставката за шапки пак е рестартирала за няколко дена ....

 

Има вероятност първото устройство на уявей, с новата ОС, да бъде телевизор:

https://www.gsmarena.com/the_first_device_with_huaweis_harmony_os_will_be_the_honor_smart_tv_say_insiders-news-38182.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии , накрая щатите ще трябва да сгънат цирка и да отстъпят, ако не искат да изостанат технологично , понеже Хуауей продължава да печели търгове за доставка на 5G оборудване по света...

Ето малко информация от извора:

https://finance.yahoo.com/news/huawei-ceo-ren-zhengfei-exclusive-interview-us-fall-behind-174227834.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmVzLw&guce_referrer_sig=AQAAAHXbladdRfq4aeADgFemExPn4ii-RnZQjA79nJJ3HB4qcneLjC292Uk1bOAAe3uzMip0IXLgwDXCJvyaKPaXfzrxXuOZjnskirZD1PQsjVsIFJkPNsnfrvE4hNwGDoiqh7thjeRWI6EqeCOW-ZdXD_ijqDGYhng2xF-u8TC9fV0f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй де, без конкуренция са ...А най-забавното е ,че щатите дори ги бяха обвинили в кражба на технологии...:hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...